303 is nog eens wat, in Grave een AFC-er te treffen. De geest werd. onmiddel lijk over Nico vaardig, want !s avonds was hy met vrouw prompt in Nijmegen, waar wij gezellig gefeest hebben. Na het Veer begint Nijmegen te trekken. Steeds meer menschen, tientallen auto's, in de eerste plaats Prins Ber nard, later zag ik Karei Alandt en Rambonnet. Van Mook naar Nijmegen is een soort zegerocht, Overal bloemen en kransen. Voorbij Malden stond Wil ly v.d. Brink, Smit, Tier en Piet, hetgeen ik zeer apprecieerde. Even la ter kregen wij zoowaar ook een struik van een collega, terwijl in Nijmegen Jan Brons het ook nog eens met bloemen zei. Vlak voor de finish kreeg een onzer nog een opgezette dijspier, maar met vereende krachten kwam ook hij de kazerne binnen en ontvingen wij het zoo begeerde kruisje en medaille voor de groep. Van rusten is geen sprake, telefoneeren, telegrafeeren, wasschen, scheren en dan lekker eten. Daarna bal in de Vereeniging. Zoo iets heb ik nog nooit beleefd-. Zes orkesten, waarbij nog een militaire ka pel. Otto van Rijn was ook present en misschien waren er nog meer AFC-ers onder al die dringende menschen. Tot half drie heb ik het vol gehouden en dacht fyn uit te slapen, maar om half zes stond de geheele kazerne al weer op stelten. Mijn indruk van het geheel is: een werkelijk groot sportgebeuren. Schitterende organisatie, een sfeer die werkelijk bysonder is en onderweg veel voorbeelden van kameraadschap en ware sportieviteitOok zijn er na tuurlijk schaduwkanten, Er words veel van het lichaam gevergd en de ver zorging in de kazerne is i ang niet ideaal. Dan zijn de voetballers tegen woordig meer verwend, In de kazerne is bv. nergens warm water, ook niet om te scheren en dat met al die stijve spieren. Een ding heeft het wel ir.et voetbal gemeen, nl. met traine is alles te bereiken,. Wij zijn in Februari begonnen, hebben elke week serieus geloo- pen en ons steeds meer gehard tegen pijn en vermoeidheid. Het was wel eens vervelend, maar hef groote doel voox1 oogen, deed ons over de bezwaren heenstappen en de victorie werd behaald. Daarom hoop ik zoo van harte, dat die AFC-ers, die werkelijk serieus oefenen ook eens diezelfde groote voldoening zullen hebben als wij hadden toen wij met z'n elven den vierden dag de Prins Hendrikkazerne binnenstap ten. D.J.Bessem ORGANISATIE AROL ++H-++++-i-++-i-+++++++-:-+++ Evenals vorige malen, zal ook dit jaar voor een vlot verloop van het AROL-Tournooi de medewerking van een flink aantal vrijwilligers voor het aanwijzen van plaatsen, enz. vereischt zijn. De leden, die hiervoor beschik baar zijn, gelieven zich Zondagmorgen as. om half elf op ons terrein bij den Heer W.v.u,Brink te melden. Mededeel ingen De le penningmeester A.Mets, stadionkade 106, Amsterdam Z., is s'a- vonds na 6 r.ur aan zijn privé-adres telefonisch te bereiken onder 90933 en hij verzoekt zeer dringend hem voor sportaangelegenheden niet meer op kan toor op te bellen. Onzen speelgragen leden worden verzocht het gebruik van de nieuwe gras-maaimachine aan den terreinknecht over te laten. ÏRB.S,.- A.F.C., (A.R.O.L.) Deze wedstrijd (2e van ons tournooi) is vastgesteld om 12.45 uur en wordt gespeeld in de navo-gende opstelling: Gerrits Schaaphok v.d. Voort Kamminga Hazeweyer Hermsen Nieuwkamp D,Disselkoen Koppens Hazeweyer v.d.Valk Reserves: v.Nek, Bore Geisler, Haye, Wiggemansen en Jacobs. Bijeenkomst 12 uur op ons terrein in kleedlokaal. Afschrijvingen al leen schriftelijke, te richten aan JMH Eroeksmit, Zocherstraat 69 I. De Nieuwe AROL-beker Deze buitengewone mooie oeker wordt thans geetaleerd bij Corona in de Kalverstraatalhier. OOOOOOOOGOOOOoo o o o o o o 0000000000000

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 5