personalia 300 echter van verzekerd houden, dat zijn woorden ons een extra-aansporing zijn om- in het komend seizoen er alles op te zetten, om ons 1ste elftal op zulk een peil te brengen, dat een wedstrijd tegen AFC een byzondere at tractie wordt. Wat nu het spelen van thuiswedstrijden tegelijk met ons tournooi be treft, och, dat zou niet aardig wezen tegenover de andere groote Amster- damsche Clubs die -als ze niet onze gasten waren- toch steeds zoo hoffe lijk waren niet thuis te spelen. Ik geloof niet dat onze Blauw-witte vrienden van die voor ons bedoelde hoffelykheid zouden willen profitee- ren. Neen, dan zou er een heel ander Blauw-Wit moeten zijn ontstaan, als waarmede wij tientallen jaren op de prettigste wijze- hebben omgegaan, en dat wij onzerzyds op verschillend gebied -indien maar eenigzins mogelijk - altijd ter wille zijn geweest. Wij heeten onze gasten van deze plaats hartelijk welkom. Wij hopen op mooi weerop goede wedstrijden in de bekende sportieve sfeer en doen een beroep op iederen AFC-er, zoowel binnen als buiten de lijnen, om zich bei de dagen goed voor oogen te houden, dat hij gastheer is en dus de plicht heeft, het zijnen gasten zoo prettig mogelijk te maken. Ieder AFC-er kan en moet daartoe medewerken. Assisteert zooveel mogelijk onze verschillen de 1unctinarissen en helpt mede, de oude bekende, prettige sfeer weer te doen heerschen. Ons 1ste elftal heeft wel de heel byzondere taak den naam van AFC in het veld hoog te houden. Jongens doet je best om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Het zou natuurlijk overdreven zijn om reeds thans van de enkele weken training daverende resultaten te verwachten. Het geeft den burger echter moed, dat de opkomst in deze weken ondanks vacanties etc. tot nu toe zeur bevredigend en de animo waarmee aan de oefeningen werd deelgenomen inderdaad prijzenswaardig is geweest. Trouwens Donnelly en Broeksmit heb ben de zaak flink aangepakt. Het kan niet anders of zulke toegewijde lei ding moet de spelers inspireeren ook hunnerzijds met volledige toewijding aan de training deel te nemen. We zullen het in de Noord-Hollandsche afdeeling waarachtig niet ge makkelijk krijgen, des te meer niet, omdat men ons blijkbaar als een con current beschouwt, waarmede men terdege rekening moet houden. In het -clubblad van DWV trof my de beoordeeling van AFC in een beschouwing over de indeeling. De schryver noemt ons sterker en EERZUCHTIGEROf we ster- .zjn geworden, zal de praktijk moeten leeren, maar dat men ons EERZUCH- -L^jER noemde, beschouw ik als een byzonder compliment. Zonder gezonde -urzucht en zelfbewustzyn zal men het immers ook op het voetbalveld nooit ver brengen. De aantrekkelijkheid van iedere wedstrijdsport ligt nu een- maal in de eerste plaats in het zich sterker toonen dan de tegenpartij, met capaciteiten alleen komt men er niet. Om den tegenstander te verslaan is ook de wil noodig om die zege te behalen. Deze wil, des te krachtiger naarmate de eerzucht d.w.z. de zucht naar oer voor je club en voor je uigen persoon, grooter is, moet voortdurend worden aangekweekt en-gesti muleerd, daarbij natuurlijk ervoor wakende, dat zulks niet in chauvinisme ontaardt. Welaan, laten wij het komend seizoen met gepast zelfvertrouwen en op timisme tegemoet zien. Woorloopig wachten wij op het optreden onzer eerste elftallers voor den AROL-bekor in de stille hoop, dat dit optreden inderdaad het over tuigend bewijs zal leveren, dat onze vertegenwoordigers voor het komend Suizoen eerzuchtige plannen koesteren. Wij wenschen hun daarbij van gan- scher harte volledig succes. I.H.Galavazi Slecht Nieuws Naar wij vernemen is onze terreinknecht Dirk ulotseling ziek gewor den Voorzooverwy kunnen nagaan verzuimde Dirk nimmer één dag. Ver koudheid kwam in zijn vocabulaire niet voor, niettegenstaande hij zijn werk dikwijls moet verrichten onder omstandigheden, welke het vatten van kou slechts bevorderen. Had hij een of andere kleinigheid en pro-

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2