2 97 hoort te weten. Mochten zich in het komend seizoen -het seizoen van ons 45-jarig jubileum- toch nog gevallen voordoen, tegen welken tegenstander dan ook, waaruit blijkt dat een A.F.C.lid aan dezen primairen eisch niet kan vol doen, dan zullen wij niet aarzelen doeltreffende maatregelen te nemen. Wij rekenen daarbij op Uw aller medewerking. Het moet nu maar uit wezen, dat wat het Bestuur tracht op te bouwen, door anderen lichtvaardig wordt af gebroken. Laat ik besluiten met Eerelid Bosch te feliciteeren met het succes zijner interventie, alsmede hem en allen, die tot het herstel der goede betrekkingen met Ajax hebben meegewerkt, daarvoor onzen hartelijken dank te betuigen. I.H.Galavazi VRYWILLIGERS GEVRAAGD Van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, alhier, ont vingen wij een circulaire van den volgenden inhoud, welke het AFC-bestuur in Uw aandacht aanbeveelt: "Aan den oproep in de dagbladen, zich aan te melden als vrijwilliger" "bij den BLOEDTRANSFUSIEDIENST voor OORLOGSTYDhebben nog niet vol-" "doende personen gehoor gegeven. Deze Dienst moet in vredestijd wor-" "den voorbereid. Is er eenmaal oorlog dan zouden tallooze personen "niet geholpen kunnen worden." "Ik doe daarom een beroep op Uw welwillende medewerking, teneinde "onder de leden Uwer vereeniging bloedgevers te bereiken." "Door bloedtransfusie kunnen vele slachtoffers van den oorlog gered" "worden en er zijn veel vrijwilligers noodig om niet telkens opnieuw "een beroep op dezelfde personen te moeten doen om bloed te geven. "Gezonde meerderjarige personen, mannen, die niet dienstplichtig "zijn, en vrouwen, kunnen zich hiervoor aanmelden." "Indien deze zaak -hetgeen ik van harte hoop- Uw belangstelling "heeft, zou ik U dan mogen verzoeken, Uw leden op te wekken, zich "als vrijwilligers te melden? Dit kan geschieden door plaatsing op "een lijst." Het onderzoek voor bepaling van de bloedgroep is., zeer "kortdurend; hiervoor zijn slechts enkele druppels bloed noodig." Wij voldoen gaarne aan het verzoek van Dr.Tuntler, directeur van bo vengenoemde Dienst en verzoeken hun die zich willen aanmelden, zich in verbinding te stellen met den Heer D.J.Bessem, Rijnstraat 100, Amsterdam, Z Red. AAN ALLE A.F.C.-ERS Op Dinsdag 25 dezer is de training voor het grootste gedeelte onzer spelers aangevangen. Voorloopig beschikken wij over 3 dagen, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, wijl de andere benut worden door onze cricket en honkbalafdeeling. Wanneer de oefeningen dezer beide groepen beëindigd zyn, kan aan de training eventueel uitbreiding gegeven worden. Terwijl wij nu aan den start staan om de spurt naar behoorlijke plaat sen voor onze elftallen in de competitie te beginnen richt ik mij tot alle AFCers met een dringend verzoek om steun en medewerking. Steun aan de verschillende elftalcommissies en elftalleiders die in eene bijeenkomst waar de nadere plannen besproken zijn, hunne bereidheid uitten te doen wat in hun vermogen is om de sportieve successen onzer jongens mede voor te bereiden. Medewerking aan de spelers die Uw hartelijke belangstelling en Uw me deleven in hun werk niet kunnen ontberen. Er is nu geen ruimte meer voor disputen en critiek, die niet een op bouwend karakter dragen. Behoefte, dringend behoefte is er aan een harte lijke en welgemeende samenwerking die ons tot eene eenheid vormt welke de onmisbare waarborg is voor successen. Op welke plaats wij in AFC ook staan, we zullen met en naast elkaar optrekken en we zullen gezamelijk de moeilykheden die we ontmoeten aanvat ten, en .overwinnen. Vooral doe ik een beroep op allen om in het centrum van onze belang stelling te plaatsen de spelers, van wie wij verwachten, dat zij naar de

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2