288 en: dan door middel van een strafsc-hop "toch de verdiende waardeering te vinden. Voor RCH inderdaad een groote teleurstelling. Het was een flink stuk werk een 0-3 achterstand geheel op te halen. Men zal echter moeten toegeven, dat wij in dezen wedstrijd zeker het beste spel hebben vertoond zoodat zonder eenige overdrijving onze overwinning volkomen verdiend mag worden genoemd. De vreugde onder onze spelers na afloop bewees wèl duide lijk hoezeer men zich op de volgende ronde had gespitst d.w.z. dat men een bekerwedstrijd thans wel heel anders beschouwt, dan in het verleden meestal het geval is geweest. Laat ons hopen, dat deze geest ook in de volgende wedstrijden blijft bestaan. Wanneer men met zulk een wil om te winnen ook zoo verstandig is, om de juiste leering uit het verloop van dezen wedstrijd te trekken, d.w.z, ons spel zoo snel en eenvoudig mogelijk -zonder franje- op te bouwen, zoo veel mogelijk de vleugels in het spel te betrekken, dan ben ik ervan over tuigd, dat wij ook nog zwaardere hindernissen dan RCH kunnen nemen. De training was voorlaatsten Donderdag-avond weer flink bezocht. Ruim 20 spelers,^ waarbij talrijke eerste en mogelijke eerste-elftallers, waren aanwezig. Nu geldt het slechts den gang erin te houden. We zyn tevreden doch niet voldaan. Het zal ieder, die zijn hart aan AFC heeft verpand, zijn opgevallen, dat de uitslagen der door ons in den laatsten tijd gespeelde vriendschap pelijke wedstrijden zoo buitengemeen ongunstig bij die der laatste competi tie-wedstrijden afsteken. Tegen ZFC en DWV werd er inderdaad goed voetbal vertoond. Zooals gezegd bood ook de. eerste helft van den bekerwedstrijd tegen RCH zelfs voor een verwenden toeschouwer veel te waardeeren. Het verbaasde dan ook niemand, dat de score zoo regelmatig tot J>—0 werd op gevoerd en er zullen dan ook maar weinigen zijn geweest, die toen vermoed den dat slechts op min of meer gelukkige wijze en met de grootste moeite m de laatste minuut de winnende goal zou worden gescoord. De met zooveel optimisme georganiseerde vriendschappelijke wedstrijden daarentegen, hadden een zeer teleurstellend verloop. Heerenveen, AVB-elf tal en DWS hebben ons leelyke lesjes gegeven. Leelijk, maar nuttig. Nut- indien men zich het spreekwoord herinnert"ZELFKENNIS IS HET BEC-IN VAN ALLE WISHEID'». Wanneer ik b.v. den wedstrijd in Heerenveen en dien te gen DWS naga, dan mag ik constateeren, dat we in het veld zeker niet de mindere waren en duidelijk lieten zien, dat men zeer zeker tot goed voet bal m staat is. Waar het dan wel in zat, dat het toch op smadelijke ne derlagen uitliepLaat ik mij van critiek op spelers individueel onthouden, doch den spelers in overweging geven het eens met zelf-critiek te probee- ren. Men moet zich eens eerlijk afvragen, heb ik mij geheel gegeven om den naam van AFChoog^te houden? Denk ik er wel voldoende aan, dat het doel van de training niet alleen de verbetering der prestaties van de spelers individueeldoch in de eerste plaats de vorming van een homogeen, slui pend elftal is? De vragen stellen is reeds haar beantwoorden. Elkaar ver wijten maken heeft averechtsch resultaat. Wanneer een speler eens faalt, moet dit onder alle omstandigheden voor zijn kameraden een aanleiding zijn hem aan te moedigen en door er zelf een schepje op te gooien, de gevol gen van dat falen te neutraliseeren. DAt is dé saamgehoorigheid, welke A^oor het winnen van wedstrijden noodig is. Nooit vergeten, dat bij iederen wedstrijd de naam van AFC op het spel staat. Indien er iets is, dat men liever anders^ zou willen, dan kan men zulks na den wedstrijd met Donnelly oepraten, doch dat mag tijdens een wedstrijd nooit of te nimmer aanleiding er den bruiaan te geven. Dit laatste is onsportief, onkameraadschap- peiijk en nadeelig voor de vereenig'ing. Wanneer sommige spelers geen 'rug- gegraat' hebben om ook in friendly games steeds en onder alle omstandig- heden alleen het AFC-belang voor oogen te houden, dan zal daarmede in de toekomst rekening moeten worden gehouden. Ook op dit gebied moeten we tot een "Moreele herbewapening een ook hier geldt; Indien men tot verbetering wil komen, begin zelfkennis is het begin van alle wijsheid, en door zelf-critiek, eerlijk en oncevooroordeeld, zal de sportsman met hersens en karakter vanzelf op dat noogere plan komen, dat we noodig hebben om onze AFC verder vooruit te brengen. Zooals uit het navolgende blijkt hebben wij in de volgende bekerronde t^gen De Kennemers geloot. Ik hoop zoo van harte gaarne, dat bovenstaande regelen ertoe moge bijdragen, dat ons eerste elftal met een-'heilig willen en mot een geest van saamgehoorigheid in het veld zal komen, welke zijn niet geringe capaciteiten volkomen tot ont^.looing en onze Club naar ver- bij komen jezelf. ^■7? -> 7èt m -

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2