275 VAN WEEK TOT WEEK 0 <5 Soms kan ik het betreuren, dat ik voor mijn wekelijksch rubriekje niet meer den titel van mijn vroager maandelijksch overzicht "Wat ieder AFC-er behoort te weten" heb gehandhaafd. Het was immers zoo'n passendetitel voor mededeelingen over aangelegenheden, waarvan het nuttig was ieder lid de officieele lezing te geven. Zoo zullen bv. onze leden in de afgeloo- pen week uiterst verbaasd zijn geweest, dat de in de bladen en oponze raambiljetten aangekondigde wedstrijd AFC-Blauw Wit in een wedstrijd Blauw Wit-AFC in het Stadion, doch zonder geringste publiciteit, werd omgezet. We hebben dus "in het geheim" tegen Blauw Wit gespeeld. Dinsdagavond, 27 Maart, vond een gesprek plaats tusschen onzen se cretaris en dien van Blauw Wit naar aanleiding van ons verzoek om de be slissingswedstrijd Blauw Wit 2-Ajax 2 op ons veld te doen vaststellen. Wij vernamen toen, dat deze wedstrijd nog niet voor den volgenden Zondag was vastgesteld, doch werden uitgenoodigd Blauw Wit I op ons veld te ontvan gen. Wij hebben dit vriendelijke voorstel dankbaar geaccepteerd en stelden -volgens afspraak- enkele bladen daarvan in kennis. Woensdagavond echter ontvingen wij tot onze' groote verbazing bericht van Blauw Wit, dat men niet bij ons 'kon komen, om reden Ajax daartegen bezwaren opperde. Alhoewel deze bezwaren: -ons allerminst duidelijk waren, immers het lijkt lichtelijk overdreven te veronderstellen dat er lieden zouden zijn, die zich van hun voorgenomen -bezoek-aan'den kampioenswedstrijd door het oefenpartijtje AFC- Blauw Wit z-ouden laten-weerhouden en wij bovendien reeds raambiljetten had den laten drukken en in. circulatie doen brengenmeende Blauw Wit aan die bezwaren gehoor te moeten geven. Wij moesten ons dus wel bij de omzetting neerleggen. We laten de beoordeeling van een en ander gaarne aan onze lezers o- ver. Wel willen wij er nog op attendeeren, dat met ons ook welbewust abso luut geen rekening werd gehouden, toen eenigen tijd geleden op een inhaal- Zondag practisch in Amsterdam alleen de wedstrijd AFC-HVC werd vastgesteld. Immers meerdere dagen vóór het officieele programma werd gepubliceerd, was toen reeds de vriendschappelijke wedstrijd Blauw Wit-Ajax in het Stadi on afgesproken, welke weliswaar uit vrees voor een onbespeelbaar terrein een halven dag te vroeg werd afgelast. Die vriendschappelijke wedstrijd was des te meer merkwaardig, daar herhaaldelijk op districtsvergaderingen de wensch werd geuit, zulke vrije Zondagen aan de lager geclasseerde clubs over te laten. Toch werd ons onzen eenigen vrijen Zondag ontnomen. Ik mag van mijzelf zeggen, dat ik er gedurende lange jaren naar heb gestreefd tot een goede en voor het geheele Amsterdamsche voetbal nutti ge samenwerking tusschen de Amsterdamsche Clubs te komen. Wanneer men ^chter zulke dingen, als hiervoren geschilderd, meemaakt, dan lijkt dat streven helaas volmaakt doelloos. Ieder AFC-er moge hieruit leering trek ken en het des te meer apprecieeren, wanneer men goede sportkameraadschap van anderen ondervindt. I.H.Galavazi Het Vierde in den beslissingswedstrijd geslagen A.F.C.4 - Zeemeeuwen 2 0-2 Het heeft het 4de niet mogen gelukken de kroon op het werk van het afgeloopen seizoen te zetten. In den op het mooie Haarlemterrein gespeel- den beslissingswedstrijd moesten de 4de elftallers de meerderheid van hun rivalen erkennen. We deelden in hun teleurstelling, doch mogen dezen te genslag ook weer niet te zwaar nemen. Het is een feit, dat het 4de een schitterend seizoen heeft gehad.Ook van den wedstrijd van gisteren mogen we zeggen, dat het vertoonde spel voor een vierde elftal van een 2de klasse Club mocht worden gezien. Qua voetbal stond het, vooral in de 1ste helft, waarschijnlijk zelfs een tikje hooger dan dat van de tegenpartij. We moeten echter toegeven, dat de Zee meeuwen feller op den bal zaten, door het direct spelen van den bal een hooger tempo wisten te bereiken en -wat m.i. den doorslag gaf- over oen grooter uithoudingsvermogen bleken te beschikken. Hier wreekte zich het feit, dat de zwakte der andere tegenpartijen, het gemakkelijke succes, de noodzakelijkheid van training op uithoudingsvermogen niet deed gevoelen, waardoor men aan de in de laatste weken herhaaldelijk gegeven waarschuwing weinig of geen gehoor heeft gegeven. Bovendien bleek de oude AFC-fout,

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2