256 de seizoen. Al schrijven we pas Februari, toch moet het oog re^ds gericht worden op den opbouw van den toekomst. Donnelly weet nu wel welk materi aal hij ter beschikking en wat voor vleesch hij daarbij in de kuip heeft. Voor we straks de gebruikelijke zomervacantie houden moet de basis voor de elftallen, welke in het komend seizoen onze kleuren zullen verdedigen, zijn gelegd. In dit verband schreef ik verleden week, dat de nog resteerende wed strijden gespeeld moesten worden alsof er een kampioenschap van af hing. Indien men mijn gedachtengang een oogenblik tracht te begrijpen, dan zal men het met mij betreuren, dat het resultaat den eersten Zondag tegen het zwakke Hercules reeds negatief is geweest. Wij hebben dit seizoen zoo her haaldelijk getoond tot werkelijk-goede'prestaties in staat te zijn. Wij moe ten daarheen, dat het niet bij kortere of langere opflikkeringen blijft, doch dat de hoogere elftallen constant dien goeden vorm vertoonen. Fou ten zijn^ er om te worden verbeterd en de komende maanden zijn zoo uiterma te geschikt om deze verbeteringen aan te brengen. Maar dan moet ieder speler die er prijs op stelt'dat. ..AFC. -én dus ook.hij- in de voetballerij iets betedkeht, de-komende heerlijke' voorjaarsmaanden benutten, om aan dien op douw mede. te werken. Geen overdrijving, geen excessen doch geregeld en met volledige toewyding, dat is het recept, waaruit - 'succes geboren wordt. Het eerste had nu ai dik Oj_> de tweede plaats - kunnen stam, nu ook de andere gegadigden voor dez.e .plaats: struikelden. We hebben-het echter zelf geheel in handèn. ZFC en Watergraafsmeer uit en DWVthuis zijn -waar lijk niet voor de joes, maar het is des te eervoller op zulke tegenstan ders de zege te behalen. Het 2de ging op het pad der overwinningen voort. Zou dit op zichzelf al een keurig succes wezen, het wordt des te fraaier nu deze overwinning op den kampioenscahdidaatAjax. 2--werd'behaald. ;Met: een wedstrijd méér ge speeld doch gelijk aantal punten, houdt ons 2de nu de Ajax-resurves op de 2de plaats gezelschap. Je.zou zoo,.zeggen: AFC begint weer mee te tellen en daar moet het heen. Indien het seizoen niet zoo ver gevorderd was, zou men waarachtig nog teachterstand op Blauw Wit 2 gaan uitrekenen, want zoo heel veel zal dit piet. zijn. Volhouden jongens. Misschien kunt ge de 2de plaats behouden, doch wees ervan verzekerd, dat Uw voorzitter .1 buitengewoon trotsch zal. zijn, indien, AFC. 2' stevig op de 3bo plaats achter Blauw VLt en Ajax mocht eindigen. Groot was mijn teleurstelling, toen ik vernam, dat het 4de van de Zee- meeuwen verlóren had. Daar zienwe weer dat onzalige fatum, dat zoo menig AFC-elf tal^ op het juiste moment in de greep naar het succes deed „falen... D.ö.5.ft men zijn kans nog in handen, doch men had klaar- kunnen zijn. 4de- clftallers laat deze misstap U een aansporing wezen -om met ver dubbelde kracht d.e laatste punten binnen to halen. Anders zou al •het goe de'werk van., een héél seizoen tevergeefsch zijn geweest. En dab'-zult -ge toch zeker 'niet willen?- IH. Galavazi - TRAINING Wij verzoeken nogmaals zeer beleefd, doch zeer dringend, allen spe lers van het eerste en tweede elftal as Donderdagavond 8 uur op de trai ning ..aanwezig- te -zijn-; - Deze training hoeft slechts nut wanneer- er twee vol ledige- elftallen - opkomen. Wij hopen, dat ons dringend verzoek niet in den wind zal worden geslagen. "Voor beide teams is de eervolle tweede plaats nog bereikbaar. Zorgt dus voor een daverende eindspurt. Sanders-Brusse A.F.C.II - AJAX II 2-1 Van het elftal dat oorspronkelijk opgesteld was, was Zondag door de beruchte griep weinig meer overgebleven. We zuchtten eens, bleven verstoken van de moppen van Jaap Dissc-lkoén die ons vorige week in Hilversum blijkbaar zoo goed hadden gedaan en bon den tenslotte om 12 uur den strijd aan tegen No.2 van de1 ranglijst met het volgende.-elftal; Boven de Boer Roos Hemmc-s Wiggemansen Sterman Nauta J Disselkoen Uiterwijk Metzelaar Rijnders O O 43 3 O O O O O O 0 »T «TiTiTiToT E-" -fc-v.'"■gSiü' •-•Jl l'-üJ."-* -"MJ 'i.' v..w

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2