■£4-8 W¥ dor, niet allien ads :iranten I, dat zo het spel moeten volgen en positie kiezen, ook als de "bal aan de andere kant van het veld is. De adspiranten II hebben ten kleine competitie; zij hebben nog maar twee wedstrijden te spelen. Tracht in deze rosteerondo wedstrijden de noo- dige punten te verzamelen om die. hatelijke onderste plaats te ontlpopen. Aan Roelofs in do goal zal het niet liggen, vooral niet nu ik gehoord hob dat hij zich aan laddertje hoeft aangeschaft. Niet dat hij. tu klein is, maar het komt steods zoo uit, dat de goal waar hij in staat iets hooger is dan die andere, waar hij wel bij de deklat zou hebben kunnen komen, po pooi de backs Boonen en Nooter (de Zwitsersche Yshockeyers hebben een Ni-Sturm, wij oen oo-backlinehebben aan de vele tegengoals geen schuld, want do meeste werden gescoord voordat zij de "oo-backline" vormden. De middenlinio meestal bestaande uit aanvoerder Kap inga, Krever en v.d. Dijl, moet vooral niet te veh achter blijven, maar met den aanval meegaan, zoodat julliu een afgeslagen aanval weer opnieuw kunnen opbouwen. Ook hier is het voor de voorhoede van hetzelfde laken een pak, getuige de cijfers 5~24._Kom jongens, zoowel Robbie Jansen, als Steenhouwer, de kleine Woermeijer en Hans, als de moest regelmatigespelerstracht hét dóol toch eens oen paar maal te vin den. Van Hans hoor ik vaak als hij thuis komt"bijna een goal gemaakt, maar die keeper had een reuze mazzel", ik zal het je nu maar stiekum Zeggen Hans, de anderen hooren het toch niet, "flink doorzetten en niet bang zijn". Dan komen we aan het eerste elftal van de "jongere hoeren' of.wel onzu adspiranten III. Hot is werkelijk een genoegen om dit elftal té zien spelen, terwijl we hier oen voorhoede ontmoeten die wel goals kail maken, wat al heel duiaelijk blijkt uit do laatste 6 wedstrijden, waarvan er 5 werden gewonnen en 1 ver loren met 1-0, de doelpuntencijfers van dezu 6 wedstrijden spreken voldoen de 32-A Het koeport je doet het goed, al is hij dan ook een beetje klein, kaar denk er om Guus mondje dicht, ik bedoel hiermee, geen aanmerkingen maken op je medespelers, dat is eventueel de taak van je aanvoerder. De backs staan ook hun mannetje, alleen moet Mömïiers er aan donken, dat hij niet zoo nu en dan op de plaats van zijn half-back voor hem spoelt. In de spil Henk v.d. Marei heeft dit elftal een groote steun, hij bekijkt hot s^ol goed en 'werkt hard; ook aanvoerder Liberg en Kraaltje leeren het wel, zoodat dit trio een nuttige middenlinie vormt. Denk jij er ook aan Hans bij verre wedstrijden tijdig uit de veren te komen. De voorhoede heeft twee goede bui tenspelers in Peereboom en Griek, vooral kleine G-riek heuft du hand gehad in menige goal, al doe je dan ook in lichaamskracht je naam_ geen eer aan. De drie go al getters zijn Kees de Vries, Muller en Wally van Weelde. Kees gaat steeds beter spelen, terwijl Muller er ook goed op zit, en als Wally op school even goed zijn best doet als bij ons., dan komt hij gauw met achten op zijn rapport thuis. Onze adspiranten IV staan op de ranglijst hot hoogst van al onze, elf tallen. Blijft goed jullie best doen jongens, wie weetmaar neen la ten we niet te ver vooruit loopen.' Keeper Scheepstra heeft zich al aardig ingewerkt in zijn nieuwe beroep, kijk maar goed naar Ties Gerrits, daar kan je nog veel van leeren Ab. Aanvoerder v.d. Heul heeft al moer dan eens bewezen een goeden aanvoerder te- zijn; de opstelling van jouw elftal ge schied zooveel mogelijk naar jouw wenschen, maar jemoet niet vergeten, dat. ook voor dit elftal meer dan elf jongens beschikbaar zijn, zoodat ook jullie zoo nu en dan eens als invaller moeten funguuien. Jongens komt vooral steeds trainen, want voetbal is Oh zoo moeilijk, je leert dit spel letje niet in één of t.wee weken. Dus jongens, en dit geldt voor allen, denk aan de Weunsd-agmiddag- training voor adspiranten un Woensdagavond voor Junioren. Tenslotte nog iets betreffende het trainingsfonds. Mot weinig moei te en geringe kosten kunnen' jullie allemaal ons trainingsfonds helpen en wel op de volgende manier. Jullie aanvoerder krijgt een boekje waarin bon netjes a f.0.10 per stuk, hij zal op geregelde tijden eens bij jullie aan kloppen om zoo 'n bonnet je aan jullie kwijt te raken; neem nu van je zak geld zoo nu en dan eens een dubbeltje af en koop zoo'n bonnetje. Wiu, op een nader te vermelden tijdstip, de meeste bonnetjes in zijn bezit heeft, is de winnaar van een aardigen prijs, welke wij hiervoor beschikbaar stel len. Ik wil zelfs wedden als jullie je Pa en Ma of Oom en Tante eens vriendelijk aankijken, dan nemen zij ook wel eens een bonnetje voor ju. Ik hoop met deze bijdrage beantwoord te hebben aan het verzoek van

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 5