2si? ook. Onze Junioren I staan in genoemden stand op de onderste plaats, wel ke zij sinds dien verlaten hebben, door een overwinning met 2-0 op DWS, ook hier geeft de stand geun juist beeld, want ui de doelpunten-cijfers (10-28) zouden we moeten concludeeron, dat de achterhoede het zwakste deel van het elftal is. Niets minder is waar; juist deze achterhoede staat staat stuk voor stuk haar mannetje.. Onze keeper-aanvoerder Dodo is uit het goede hout gesneden voor beide functies, en wordt in de verdediging goed gesteund door benjamin Luuk en Dick, hoe?*/el Dick zich beter in de voorhoede thuis zou voelen, maar noodgedwongen back speelt, omdat de links back Blokker vaak verstek laat gaan. Dat de cijfers toch zoo onvoordeelig zijn, is te wijten aan de eerste competitiewedstrijd tegen de Spartaan, wel ke met 12-0 werd verloren en waarover we maar niet meer zullen spreken. De middenlinie sluit zich bij dit trio goed aan, waarin. Jan Betz zijn plaats nu gevonden schijnt te hebben, terwijl Bennienu hij ook geregeld Woensdags avonds Donnellys lessen gaat volgen, oeter in het kader zal gaan passen. De voorhoede wil ik in haar geheel noemen, want stuk voor stuk hebben ze er schijnbaar een hekelaan goals te maken, en toch is het zoo leuk jon gens en zoo brood noodig als je een wedstrijd wilt winnen. Zie je u-en klein gaatje schiet dan, schiet acht, negen, tien keer, dan z.al het toch wel een oi twee koer raak zijn. Van Frans Heineman hoorde ik dat hij alleen op een zekere mans wacht, maar Frans die komen niet zoo heel veel voor, dus zou ik de onzekere kansen ook maar "pikken". Vervolgens onze Junioren II, welk elftal precies in.het midden staat. Aan de drie clubs die boven jullie staan zijn ook de punten verloren ge gaan, neem dus een sportieve revanche en de return matches. Hier zien wij een voordeelig doelpunten saldo, waaraan het goede keepen van Jo Rengers zukor niet vreemd is. Meijer is hier links-fullbackj neem de lessen van Donnelly goed in je op, want trappen kan je wel, mapr nu je hoofd gebrui- ken en de theorie in praktijk brengen. Als rechts-back fungeert Alfred Calff, zooals ik je al eerder heb gezegd Alfred, neem het trappen eens goed onder handen, misschien kun je van je collega iets over nemen. De Middenlinie moet er aan denken dat haar taak tweeledig is, nl. verdedi gend en aanvallend, jullie moeten er echter voor zorgen, na een aanval op de goal van de tegenpartij, de verdediging niet te verwaarloozen. Aan voerder van Dijk neem je menschen mee, geef het goede voorbeeld, maar ook bij de lessen van Donnelly; opletten is daar de boodschap en dus niet la chen en gijntjes maken. Aan Tonny heeft de voorhoede een bewegelijken mid denvoor, va rvan jullie meer kunnen profiteoren, als jullie de passes naar de vleugels iets meer afwisselen niet de through-pass. Ons derde Junioren-team is pas later in de competitie ingelascht. Het kan niet steeds met dezelfde spelers op het veld verschijnen, aange zien voor dit elftal een vijftiental spelers beschikbaar zijn, welke dus om de beurt ais invaller moeten fungeeren. Dit komt natuurlijk het spelpeil niet ten goede, doch na drie wedstrijden mogen wij hier nog niet oordeelen en zullen dit dan ook uitstellen tot een volgenden keer. Zoo zijn we thans aangeland bij onze adspirantenwelke weer onderver deeld worden in een groep van 14■•16 jaar en een van'12-14 jaar. Het eerste elftal van de "oudere heeren" staat onder het bezielende aanvoerderschap van Pierre Ma.l.otaux. Jongens neemt aan hem een voorbeeld, een harde goede werker, die alleen dan zijn mond gebruikt als het noodig is (dit is vooral aan jouw adres Nico). Keeper Kouffeld is het seizoen niet best begonnen, maar komt er allengs beter in. Kom Zaterdags geregeld trainen, maar ga dan nietmet andere jongens staan trappen, doch kom bij mij en doe du oefeningen die ik je opgeef, loop een rondje, neem het touw ter hand e.d. Niet zoo gezellig hè, maar zeer, zeer nuttig. De backs moe ten den bal "in eens" leeren trappen, en goed op hun opstelling letten, oen enkele maal hub ik. jullie wel eens toegeroepen "niet op één lijni* of deed ik dit wel meerdere keeren? De middenlinie bestaat uit harde werkers, waarvan ik vooral Nico Kalsbeek wil noemen, maar oh jèh Nico, die verve lende mond toch, die wil maar niet dich blijven hè? In de voorhoede schuilt dezelfde fout^als bij de junioren I, ook hier is de afwerking van den aan val zoek. Schieten jongens, heb vertrouwen in je eigen schot en laat.het niet nn ju collega(tje) over, of aan den back ven de tegenpartij. Ik zou naast zeggen jullie doen de Sngelsche teams na, ook daar maken de buiten spelers veelal de meeste doelpunten. Van Pasman heb ik .gezien, dat hij zoo langzamerhand zijn "zware lichaamsgewicht" gaat gebruiken. Heel goed Henry, een gepast gebruik mag je hiervan ook maken. Voor a.le spelers geldt ver-

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 4