VAN WEEK TOT WEEK ©©O©®-©©©®©©-©©©® ©O© Je kunt nooit weten hoe een stuivertje rollen kan zegt het spreek woord en terecht. Vrijdag-avond nog f.linke vorst, zoodat ieder dacht dat er Zondags geen sprake van voetbal zou wezen en Zaterdag-voormiddag valt de dooi in, in zulk een tempo, dat het den mensch Zondags deugd deed zich in het lekkere voorjaars-zonnetje op onze tribune te koesteren. Dat deze plotselinge omslag er buitendien toe had geleid, dat we vrijwel zonder concurrentie speelden, was mede een aanleiding tot opgewekte gezichten onder de AFC-familie. Doch wat dezen 5den Februari 1939 tot een onvergetelijk en vreugdedag stempelde was in de eerste plaats het prachtige succes van ons 1ste elf tal. Natuurlijk zijn wij langzamerhand weer in een stadium gekomen, dat we bij iederen wedstrijd zonder overdreven pessimisme van een goede kans op winst mogen spreken. Ook ten opzichte van HVC was zulks het geval. Bui tendien eischte de nederlaag in Amersfoort, welke toen zoovele lieve il lusies wreed verstoorde, revanche. En men heeft revanche genomen. 8-3 is een uitslag zooals wij in jaren niet meer op ons veld hebben meegemaakt. Er is heel verdienstelijk gespeeld, zo.odat het voor ons doen vrij talrijke publiek zeker niet teleurgesteld zal zijn geweest. Verrassend was het suc ces van onze binnenspelersVooral verheugde men zich over het feit, dat Nieuwkamp wiens harde werken tot nu toe zonder veel resultaat gebleven was, thans met A mooie doelpunten zijn welverdiende belooning ontving. Jan Hazeweijer logenstrafte mijn bewering van verleden week dopr.een partij rechtsbinnen te spelen, zooals we zuiden van hem zagen.' 3 doelpunten wa ren zijn aandeel in den buit, terwijl van Nek .met de eerste goal het ijs had gebroken. Evenals verleden week werd weer een .strafschop gemist. Het is abso luut noodzakelijkdat een oftwee spelers speciaal daarvoor worden aange wezen en zich ook indertijd op eiken trainingsavond daarin.even oefenen. Het kan immers het "beslissende doelpunt zijn. Verheugend was het weer te kunnen constateeren, dat de wil om te win nen bij onze eerste elftallers zoo sterk leeft. Opvallend is verder het goede uithoudingsvermogen, waardoor men rot de laatste minuut kan strij den en dus de middelen bezit om dien wil om te winnen in daden om te zet ten» Nu he.t ergste gedeelte van den winter weer voorbij is, kan de trai ning weer intensiever ter hand worden genomen. De 2de plaats is nog be reikbaar., Er zijn er meer die daarop hun wenschen hebben gezet, dus komt zoo voltallig mogelijk ter training. Waar blijven overigens toch die 31e en Ade elftallers? Mén heeft nu de gelegenheid en men blijft thuis. Tot slot nog deze bemerking: Moge de daverende 8-3 zege niet tot o- verschatting leiden. Ons elftal verdient alle lof en hulde voor zijn uit stekend werk, maar we mogen niet vergeten, dat:HVC door onvolledigheid en kennelijk ook door het terrein gehandicapt Was. Indien we verdere suc cessen willen boeken., .dan dient iedere wedstrijd even serieus te worden opgevat. Alleen dan mag succes worden verwachtLaten we niet vergeten, dat we tegen Hilversum ook kansen te ovei hebben gehad en ten slotte toch met 3-1 zijn ondergegaan. Bovendien verkeerên enkele onzer tegenstanders nog in ernstig gevaar en wat dit voor de tegenpartij beteekent weten wij uit eigen ervaring, het allerbeste.. I.H. Galavazi K I E N A .V ON- D Waar ons door eenige leden te kénnen is gegeven, dat zij geen prijs stellen op publiciteit, resphet noemen van namen, wenschen wij hier in het algemeen allen, die ons door het afstaan .van cadeaux of anderszins gesteund hebben bij de organisatie van bovenbedoelden avond onzen welge- meenden dank te betuigen, Deze medewerking was werkelijk buitengewoon en st^mt tot groote voldoening. In schrille tegenstelling hiermede was de geringe opkomst en dat desniettegènstaande toch nog vaneen sue Cos vollen avond gesproken mag worden, is wel in'de.eerste plaats te danken aan on- zen vriend Jan Snelleman. Hij was. in topvorm en zijn optreden bracht al spoedig de goede sfeer en de warestemming. Een woord van groote waardee ring is hier dah ook zeker op zijnplaats. Gezien de groote verscheidenheid van prijzen en de speciale zorg be-

Schakels (clubbladen) | 1939 | | pagina 2