REDACTIE ADRESB.P.Bonkink, CzPeterstraat 16Amsterdam C. Wekei.Uitgave der.a.P.O., 17 Februari 1938, 16 Jaargang Mo.23 101. Jan prent -go zyn v/y onder den indruk van het plotseling overlyden van Ir. W.C.' Kohier, "of wederom'worden wy getroffen en ontroerd door het ver scheiden van een onzer oude getrouwen, Jan Prent. In den nog betrekke - lvk jongen leeftyd van 52.jaar -juist daags te voren bereikt- is het Einde reeds voor hem gekomen. Pet einde, dat wy reeds enkele maanden vreesden, doch nog niet zoo naby hadden gedacht. Zoo trof ook het on- vermydelyke de familie zeker niet 'onvoorbereid. Zy kan overtuigd zyn van onze hartelyke deelneming. Met Jan is een byzondere figuur uit ons midden heengegaan. Zonder dat hy in de circa 35 jaar van zyn lidmaatschap steeds als functiona ris een groote rol heeft gespeeld, was Jan Prent als A.F.C.er toch o- veral bekend. Het feit, dat hy jarenlang vóór, tydens en na de oor loos iaren als de vaste linesman -en hoe- voor ons eerste elftal fun geerde, maakte a.F.C. zonder Jan prent voor de voetbalwereld ondenk baar. Verscheidene jaren, vooral in onzen glorietyd was hy Secretaris der Elftal-commissie, v/elke functie hy zooals v/einigeri heeft waarge nomen. Ondanks alle moeilykheden met de mobilisatie verbonden, bracht hy ons eerste toch vrywel constant compleet in het veld. Geen moeite was hem daarvoor te groot. Maar dat was ook begrypelyk, want Jan had zyn hart aan de sport in al haar uitingen, speciaal aan voetbal en cricket verpand. Volbloed A.F.C.er,, en later medeoprichter der A.C.C. was de sport een deel van zyn leven, waarby zyn artistieke aanleg en intelligente smaak hem vooral.'het wetenschappelyke element, de fyne geniale "puntjes deden appreciëerenWas het wonder dat b.v. het spel van een Charles Lungen voor hem de incarnatie van voetbal, zooals hy het zoo gaarne zag. gespeeld, beteekende, d.w.z. geen uitleven van pri mitieve instincten, doch het harmonisch actieresultaat van een door een intelligenten geest bestuurd gezond lichaam. On^etwyfeld was Jan een groot spörtkenrier, maar hy kon geen tegen spraak verdragen een karaktertrek, welke hem n'atuurlyk herhaaldelyk moeilykheden bereidde. En toch, ïioe dikwyls men het ook met hem op een of ander gebied aan den stok mocht .heboen gehad. .je icon nooit ecnt kwaad op Jan worden. ZÓÓ was Jan prentZyn charme, zyn byna kinderlyk optimisme, dat hem zelfs onder de zwaarste slagen van het lot niet ver liet, zy ontwapenden steeds Y/eer alles en iedereen. Wy zullen Jan met zyn spontane., dóch steeds correcte heftigheid, welke wy zoo gaarne accepteerden, maar vooral door zyn groote, zich dikwyls' in kleine attenties uitende kameraadschap, zyn onuitbluscnbape liefde voor onze Club, missen en dankbaar gedenken. jan, trouwe makker, rust in vrede! I.II.Galavazi

Schakels (clubbladen) | 1938 | | pagina 1