64. laten loopen. Ik meende dit nog even in ons clubblad te moeten vermelden, omdat my ook één tegengestelde stem ter oore kwam. Deze meende, dat wy, ondanks de behandeling van andere zyde, niet op een dergelyke scherpe wyze moesten re- ageeren, omdat daardoor de verhoudingen tusschen de clubs, dus ook tusschen de spelers, bedorven werden. Het ma^ als voldoende bekend worden veronder steld, dat wy er steeds voor waken, dat in ons Clubblad hatolykheden aan het adres van tegenpartyenwelke zich uiteraard niet kunnen verdedigen, achterwege blyven. In het onderhavige geval ligt echter de aanleiding tot de heele affaire zeker niet by ons, doch volmaakt by E.D.O. resp. by den districts-secretarisHet is ons goed recht om hierop te wyzen. Inmiddels heeft men weer getracht ons den 2den Kerstdag met dezen wedstryd op te \i knappen, doch ons tydig protest heeft het beoogde effect gesorteerd. Over de gisteren gespeelde wedstryden kan ik kort wezen. Sinds langen tyd hebben wy niet zooveel succes gehad. Hst 1ste won na enerveerenden stryd met 2-1 van H.F.C.; het 2de spande zich tegen E.D.O. 2 extra in en wist met 3-1 in de meerderheid te blyven; het 3de. verpletterde zyn tegen stander Meteoor 2 met 12-0, enz. enz. Een blik op de ranglyst doet ons zien, dat iedere wedstryd van meer dan gewone beteekenis is, want by 2 concurren ten met 9, 4 met 8 en één met 6 punten, beduidt het winnen van enkele wed stryden veiligheid en een goede plaats, doch het verliezen een direct ge vaar. By een terugblik op den wedstryd tegen H.F.C. wil ik my ertoe bepalen erop te wyzen, dat er nDg niet genoeg "over de vleugels" 0espeeld wordt. Maar al te dikwyls liep het spel in het midden vast, waar de stevige stop- perspil en backs er wel raad mee wisten. Laat de komende wedstryden de leus "over de vleugels" heusch het parool zyn. Myn beste wenschen voor een paar genoeglyke Kerstdagen. I.H.G. HET TWEEDE Eindelyk weer eens een overwinning. Reeds de eerste aanval bracht, haast een doelpunt. Thonus schoot na een pass hard in, de keeper hield de bal tegen, maar viel over de lyn in het doel. De scheidsrechter liet evenwel doorspelen, E.D.O. kwam toen flink opzetten, maar hun aanvallen waren vol komen ongevaarlyk. Nadat eenige opgelegde kansen door ons gemist waren, wist Jaap Disselkoen met een hard diagonaal schot het net te vinden. Rust 1-0. Kort na de rust passeerde hieuwkamp handig eenige spelers en de stand was 2-0. Toen E.D.O. een corner kreeg te nemen vergiste van Driel zich by het uitloopen en kon de bal in het verlaten doel gekopt worden. E.D.O. dat zyn kans om de achterstand in te loopen gekomen dacht, kwam verwoed opzetten en begon forscher te spelen, waartegen de scheidsrechter echter zeer juist optrad. Dat een scheidsrechter in zulk een periode enke le minder juiste beslissingen neemt, mag voor geen enkele A.F.C.'er aan leiding zyn tegen den scheidsrechter te ageeren. Wilt U daaraan voortaan goed denken Nadat Uiterwyk uit een scrimmage het derde doelpunt had gemaakt was de stryd beslist. Onze kant-halfs Dykhuis en Dorenbos speelden een goeden wedstryd. D. UIT HET OOG MAAR NIET UIT HET HART Byzonder groot genoegen deed het ons, dat onze oud-speler van Klaveren by zyn bezoek aan het continent zyn oude club weer niet vergat en daardoor dus getuige mocht zyn van een zwaar bevochte zege op H.F.C. ZILVEREN KRAAI-T0URH00I Evenals vorige jaren heeft H.B.S. ons uitgenoodigd om aan hun Kerst- tournooi voor elftallen spelende in de 3e, 4e en Res.2e klas der K.N.V.B. deel te nemen. Ons tweede elftal kwam vorig-.jaar' als winnaar met de kraai naar Amsterdam. Door de promotie van het tweede naar de Res. Ie klas, valt de eer te beurt aan het derde de vogel dit jaar te verdedigen. Het beestje zal de Kerstdagen dus niet in onze Medaille-kast doorbrengen maar met de spelers naar het Haagje gaan om getuige te zyn van de sportieve slagen die

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2