28. laettge p-roblemen .steId-en.,- Men moeo-t nu--eenmaal- TTo^e«r-ffl©t tie ri-emenr—welke-- men had. Maar wat er ook aan technische en tactische hoedanigheden Zondag mocht hebhen ontbroken, dit alles werd ruimschoots goedgemaakt door een blyvend enthousiasme, zooals wy zulks in de laatste weken niet hebben gezien. Nadat men zich in de eerste minuten even liet overbluffen, werd al spoedig even fel en snel gewerkt als by de tegenparty. Men ziet dan duidelyk, dat die te- genpartyen heusch niet zoo heel veel beter voetballen en dat hun meerderheid verloren gaat, als men er een even groot enthousiasme tegenover weet te plaat sen. Met des te meer aandrang moge ik daarom myn laatste aanbeveling herhalen: Jongens, je hebt nu gezien wat hard werken vermag! Zorgt daarom zoo fit mo- gelyk in het veld te komen. Je moet er natuurlyk wat voor laten staan. De vreugde echter, zooals die na afloop in de kleedkamer heerschte, is toch waarachtig wel eenige opofferingen waardVan de week is de indoor-training begonnen. Besteedt nu zelf 's morgens en 's avonds een kwartiertje aan die oefeningen, dan kun je iederen Zondag weer zoo'n zwaren wedstryd spelen en... wéér het zoet der overwinning voor je Club, voor je elftal, voor je zelf sma ken. Van flinke jongens, met een gezonde body, normale hersens en liefdevoor hun Club en hun sport, mag men trouwens niet anders verwachten. Dit partytje tegen Hilversum heeft ons anders weer wat hartkloppingen be zorgd, Een gedeelte -het ergste nog wel- ware ons bespaard gebleven, indien Charles die penalty maar had benut.. Dit missen is misschien te wyten aan dien onverantwoordelyken dwaas, die achter het Hilversum-doel brulde "Laat Disslekoen 'm nemen" juist toen Charles zyn aanloop nam en daardoor even af geleid werd. Laat men het toch afloeren zich langs den kant met spelers en scheidsrechter te bemoeien. Het is funest, want menschen zonder eenige func tie of verantwoorde ly'khe id breken af, wat door anderen met moeite en zorg' werd opgebouwd. Wat het spel betreft, bepaal ik my na deze overwinning tot de opmerking, dat men ondanks het feit, dat onze vleugelspelers er zeer behoorlyk in waren, toch veel te weinig op hen heeft gespeeld. Er valt via de vleugels positief meer te bereiken. Hiefop moet voortdurend worden gehamerd. Zondag komen de leiders D.O.S. op bezoek. Alleen een buitengewoon enthou siasme tot de allerlaatste minuut, gebasee.rd op den-vasten wil om A.F.C. te doen zegevieren, kunnen weer voor een prettige verrassing zorgen. De overige uitslagen vindt men.-elders, alleen wil ik de recordcyfers van de Juniores II vermelden, welk elftal 8 J.O.S.spelers met 32-1 in de pan hakte. Hoe bestaat het r u r ij±, u, HET TWEEDE ELFTaL Ondanks een 2-1 nederlaag tegen Stormvogels mogen wy toch met voldoening op deze zware, doch faire wedstryd terugzien. Voor de rust was de tegenparty in de meerderheid en er ontstonden mede door toedoen van onze keeper eenige hachelykemomenten. Haye en Stol redden echter meesterlyk in een doelstrubbëL- ingstje, dat een kwartiertje scheen te duren. Toen onze spil even te ver op drong, kwamen de backs tegen een te groote overmacht te staan en doelpuntte de rechtsbinnen van S. onhoudbaar. In de tweede helft was A.F.C. -het grootste gedeelte van den tyd in de meerderheid. Een foutief kopballetje in de andere achterhoede bracht ons ge- lyk. Toen wy langzamerhand al op een overwinning gingen rekenen en onze links buiten eenige keeren koppig naastschoot, kwam juist het winnende doelpunt aan den verkeerden kant. Enkele minuten later had A.F.C. 2- wederom met pech ver loren. Pleintje. - J.Q.S. II - A.F.C. III 1-6 Een zeer matig gespeelde wedstryd tegen een zwakke tegenparty. Hadden wy j.l. Zondag een sterke tegenstander gehad zeer zeker ware een nederlaag ons deel geweest. Vooral onze voorhoede is niet agressief genoeg. Natuurlyk is het een klontje uit onze pap, dat wy achtereenvolgens Jan Uiterwyk, Claus en Ponsen aan hoogere elftallen hebben moeten afstaan. Desniettegenstaande zyn er voldoende spelers ter beschikking en op den duur toch tot een goed geheel te komen. Over den wedstryd kunnen wy kort zyn; 'een 1-0 achterstand werd voor den rust in een 2-1 voorsprong omgezet, waarby vooral de nuttige en goede goal van Gerri Stallmann vermelding verdient. In de laatste 20 minuten werd het vlot van 2-1 6-1. Mag ik dringend iederen speler en invaller verzoeken om een kwartier voor den aanvang aanwezig te zyn. Ook deze keer moesten we weer met 10 man begin-

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2