OVER TRAINING, ETC. Na de moeilijkheden bij de verkiezing van de elftalcommissies B en C op de laatste Algemeene vergadering, is het Bestuur er tot zijn genoegen in geslaagd, de volgende commissies te kunnen formeeren: Commissie B. (3de en lagere senior-elf tallen), de heeren: A, M. Disselkoen, E. I. Rood, J. Suyver en G. Zeegers. Commissie C. (Juniores en Adspiran- ten), de heeren Brusse, Buuren, Dorenbos, Kromschröder en Nigtevegt. Wij danken de heeren voor hun bereid willigheid en wenschen hen in het komend seizoen een succesvollen arbeid. Captain Lungen heeft zich bereid ver klaard de training van het 1ste elftal nog tot ca. midden October op de gebruikelijke wijze op het veld op zich te nemen. Wie deze training tot nu toe heeft meegemaakt, weet op welke voortreffelijke manier Char les de zaak aanpakt. Wij vertrouwen dan ook dat de aangewezen spelers in hun eigen belang, in het belang van A.F.C. en uit appreciatie voor Charles' werk de geboden gelegenheid ten volle zullen uitbuiten. Omstreeks midden October wordt de training verder hoofdzakelijk als indoor- training voortgezet en wel onder leiding van ons lid C. H. Kleyn, waarschijnlijk in het i Gebouw der Ac. voor Lich. Opvoeding. Mocht de gang van zaken het wensche- lijk maken, dat later nog eens een enkelen avond door het 1ste elftal op het veld wordt geoefend, dan zal zulks uiteraard ook on der de leiding van den Captain gebeuren. NEDERLAND—FRANKRIJK. Voor dezen wedstrijd, op Zondag 31 Oct. a.s. in het Stadion te Amsterdam, kunt U een postzegel, waarop vermeld de verlang de plaatsbewijzen (s.v.p. geen andere wijze van bestellen of betalen) inzenden aan den Isten Penningmeester A. Mets, Stadion kade 106, Amsterdam Z. De prijzen der plaatsen zijn: A. Eeretribune (Loges) 5.25 B. Eeretribune >t 4.25 C. Marathontribune 4.25 D. Open Zijvakken (t 3.25 E. Onoverdekte zitplaatsen 2.20 F. Noordelijke Tribune (staanpl.) 1.10 G. Noordel. Tribune (Jongenspl.) 0.75 Aanvragen, welke later dan 27 Sept. a.s. in het bezit van den Penningmeester komen, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. WIJZIGINGEN IN DE SPELREGELS. Er zijn enkele wijzigingen in de spelre gels van kracht geworden, waarvan wij de voornaamste hier laten volgen: le. Een cirkelboog, getrokken met een straal van 9.15 M. van het strafschoppunt. moet buiten het strafschopgebied worden aangebracht. Bij het nemen van een straf schop moeten de spelers, behalve de straf schopnemer, zich buiten deze cirkelboog be vinden. 2e. Het gewicht van den bal moet ten minste 396 en ten hoogste 453 gram be dragen. 3e. Op het oogenblik van het inwerpen moet de speler, met het gzicht naar het speelveld gekeerd, op beide voeten staan, met een deel van eiken voet op of achter de zijlijn. 4e. Bij het nemen van een doelschop of van een vrijen schop door de verdedigende partij, binnen het strafschopgebied, is het niet geoorloofd, dat een speler den bal naar den doelverdediger trapt, waarna deze den bal met de handen opvangt en verder ver werkt. De bal moet rechtstreeks vanuit het doelgebied of uit het strafschopgebied lin het spel worden gebracht. Wordt de bal niet rechtstreeks buiten het strafschopgebied getrapt, dan moet de schop worden overge nomen. 5e Na een doelschop of een vrijen schop, te nemen door de verdedigende partij bin nen het strafschopgebied, is de bal eerst in het spel, wanneer hij buiten het strafschop gebied is getrapt. 6e. Wat het schoeisel betreft, mogen ge combineerde latjes en knopjes worden ge bruikt, mits het latje dwars verloopt en zich uitstrekt over de geheel breedte van den schoen. Het met het knopje verbonden latje moet aan de hoeken afgerond zijn en mag geen enkel metalen plaatje bevatten. WEDSTRIJDPROGRAMMA 1ste EN 2de ELFTAL. 19 September: H.F.C.—A.F.C.A.F.C. 2—E.D.O- 2- 26 September: A.F.C. E.D.O.; de Spartaan2 A.F.C.2. 3 October: A.F.C.—Zeeb. Hilversum 2—A.F.C. 2. 3 A.F.C. ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3