H on kbal. zoo goed, de vroegere A.F.C.-voorzitter. Deze saamhoorigheidsidee, binnen de poor ten van de Amstelstad, heeft ons altijd zeer waardevol geschenen. Inderdaad, zoolang genoegen" en ont spanningnog de pijlers zijn, waarop onze amateur-sport is gegrondvest, zullen deze begrippen eerst dan volledig tot hun recht komen, indien spelers en clubs hun tegen standers/concurrenten als goede sportkame- raden en vrienden weten te waardeeren. In dien echter deze opvatting al niet over de geheele linie is door te voeren, dan zal men toch minstens moeten trachten, haar in een voetbalcentrum als Amsterdam te verwerke lijken. Het wil mij trouwens voorkomen, dat het hier ook een Amsterdamsch belang geldt, want juist waar in ons voetbalwereldje zoo dikwijls een zekere rivaliteit tusschen bonden steden, clubs en wat al niet, om den hoek komt kijken, heeft het oude spreekwoord Eendracht maakt macht" ook zeker nog waarde. Het eerste. Bravo jongens! 1313 tegen de Catchers en dan de overwinningen 348, 315, 294, 209, respectievelijk tegen D.E.V.H.H.C. II CatchersD.E.V. Al kregen we dan ook wel wat puntjes cadeau, we hebben die groote cijfers ten slotte bij elkaar geslagen. Veel prettiger is, dat we het aantal tegenpunten van elk der 4 laatste wedstrijden, beduidend lager heb ben gehouden dan dat van elk der 4 eerste. En dat is eerstens te danken aan het veel verbeterde veldwerk. Over 't algemeen is er nu een goed contact tusschen de honken onderling waarbij het verre veld vaak aar dig aansluit, terwijl zoowel werper als korte stop nu veel beter richting hebben. Heusch we kunnen met het volste vertrouwen tegen R.C.H. en D.W.S. beginnen, maar tanden op elkaar. Willy zorgde voor een verrassing door tegen H.H.C. II één van z'n beste wedstrij den te gooien. Dit is te meer opmerkelijk waar hij volkomen ongetraind was. (Hij, die naar aanleiding hiervan de waarde van training meent te mogen betwijfelen of on der schatten, snapt van training niets). Overigens mogen we met het werpen van Jan en Gerard vast niet ontevreden zijn. Haarlem, 1 Augustus D.E.V.A.F.C. Ze komen, ze komen niet, ze komen wel, niet, wel! „U moet spelen anders heeft U de wed strijd reglementair verlorenDat was het laatste woord, dat gesproken werd vóór den wedstrijd, die voor ons in zoovere beslis send was, dat hij gewonnen moest worden, wilden we de kans op het kampioenschap in eigen handen houden. En daar gingen we dan 8 spelers, 4 in vallers. Heerlijk die vacanties! Een voet balwedstrijd met 10 man is erg, een honk balwedstrijd met 8 man verloren werk, be- behalve natuurlijk die eene, U bekende uit zondering maar dat was niet die tegen D.E.V. geweest! De tegenpartij was al in 't veld, onze eerste slagman had z'n houtje al, tijd was gecontroleerd en vlak voordat de scheids rechter spelen zou roepen, riepen, brulden wij: „Daar zijn ze!!" Scheidsrechter stopt, taxi stopt, Gerard vliegt eruit, Giel schreeuwde natuurlijk, taxi betalen, schiet op! we zijn al verkleed hoe staat het, we moeten nog begonnen jó! Prachtig mo ment. Er schiet me iets te binnen van 2 jon gens, die ons lieten zitten met het Zilveren Bal-tournooi, ook in Haarlem... Mooie re vanche. Van den wedstrijd zelf maar niet hè Het tweede. Hierover de volgende keer wat uitvoeri ger. In elk geval staat het bovenaan en zou er in het volgend maandblad wel eens iets in „Hoera stemming" over geschreven kun nen worden. Aan den trainingsoproep in de vorige „Schakel" geplaatst, werd aanvankelijk ge hoor gegeven. Op Zaterdag 3 Juni was er een gemeenschappelijke training voor beide negentallen en werd er geoefend op een manier die zich de daaropvolgende trainings avonden herhaalde. Momenteel loopt de op komst sterk terug. Laat ons aannemen dat zij, die niet komen met vacantie en uitstedig zijn, is 't niet? OTTO. 9 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 9