■Amsterdamsclie Cnc ket CI ub. Alhoewel de ingewijden van de verrich tingen van A.C.C. volkomen op de hoogte worden gehouden door „Rond de A.C.C.- Pitch". dat trouw elke week verschijnt, aanvaard ik dankbaar de gelegenheid, welke geboden wordt, om een overzicht in „A.F.C.- Schakel te plaatsen. Het eerste elftal gaat zich in de Over gangsklasse weer aan de cricketgenoegens te buiten. Uit deze klasse is R.C.H. ver dwenen, dat oorspronkelijk in de 2de klasse van N.C.B. zou uitkomen doch op 't laatste oogenblik ook daarvan afzag. De eerste wedstrijd ging tegen Sparta te Rotterdam, waar de ontvangst weer har telijk was, maar waar de twee eerste pun tjes werden achtergelaten. A.C.C. scoorde 160 runs, een behoorlijk totaal op de goede bowlery van de Spartanen, welke onder steund wordt door behoorlijk veldwerk. Warburton en Wilson ranselden er echter lustig op los en met eenige runs en 3 wickets nog in handen komt Rotterdam als over winnaar uit het strijdperk. Tegen de Stichtsche in Amsterdam werd echter door een inningsoverwinning één der verliespunten weer ingehaald. In de eerste innings werd SCHC voor 53 runs uitge gooid, waartegenover ACC een 126 runs plaatste. De tweede innings werd een ware slachtpartij door het onbespeelbare bowlen van G. Hengier (6 voor 13) met het ge volg, dat heel SCHC voor een wel buiten- magere 28 aan de kant zat. Tegen de Haagsche 3 scoorde ACC we derom 160 runs; de Haagsche werd voor 76 runs opgeruimd en mocht dus nogmaals gaan batten. De strijd om het derde punt liep echter op niets uit, daar HCC 3 thans beter oppaste en als het 63 yoor 3 is met nog slechts een half uur speeltijd, worden de wickets netjes opgeborgen. Ook tegen CVH thuis wist ons eerste de overwinning te behalen al was het dan slechts met 11 runs en nog 1 wicket in handen. De Heemstedenaren mogen dan geen denderend team hebben, zij geven toch steeds flink partij en zijn nooit gemakkelijk te verslaan. Tegen P.W. thuis komt dan weer een nederlaag welke hooofdzakelijk geleden wordt door het zeer goede batten van A. Stroink, die met zijn 80 runs den grond slag voor het flinke P.W-totaal van 193 had gelegd. ACC speelde echter niet ont moedigd en met veel élan wordt getracht dit totaal te bereiken. De score liep vrij snel omhoog en daarmede kwam ook de noodige spanning, wat wel daaruit moge blijken, dat de laatste ACC-er sneuvelde op een totaal van 191. De return wedstrijd tegen SCHC eindigde na een lusteloozen wedstrijd weer in het voordeel van de ACC. De Stichtsche had hier 3 uur noodig voor een score van 174 runs. Voor het verlies van 7 wickets wist ACC dit totaal te passeeren, hetgeen ech ter geen buitengewone prestatie is. Op 11 Juli vond dan eindelijk de lang verbiede wedstrijd Excelsior-ACC te Schie dam plaats, welke in een innings-nederlaag voor ons eindigde. We willen hier alleen zeggen, dat het een buitengewoon onaan gename wedstrijd was en dat A.C.C. naar aanleiding van enkele „feiten" een ernstige klacht bij het Bondsbestuur heeft ingediend. Tegen H.C.C. 3 te Amsterdam werd een flinke score gemaakt, n.l. 206 voor 9. De Haagsche begon met 4 wickets te verliezen voor slechts 11 runs, doch neemt dan onze zwakke bowlery danig onderhanden en be reikt een totaal van 121 runs. Ook hier faalde de poging om een extra-puntje te be machtigen. De wedstrijd tegen H.B.S. op 25 Juli viel letterlijk in het water en zal op den 8sten Augustus worden overgespeeld. Door zwak veldwerk wist de A.C.C. te gen C.V.H, te Heemstede weer een hoog totaal te maken, nl. 198 voor het verlies van 7wickets, waartegenover C.V.H. 120 runs stelde, Eerst een 20-tal minuten vóór tijd viel het laatste wicket der Heemstede naren. Al met al heeft de A.C.C. tot nu geen slecht seizoen achter zich. Het eerste neemt de 4de plaats in met 12 punten uit 9 wed strijden. Er staan echter nog twee zware wedstrijden voor den boeg, te weten H.B.S. thuis en Sparta thuis, terwijl op 22 Aug. de tocht naar Nijmegen moet worden onderno men. De A.C.C.-ploeg is vergeleken met verleden jaar wat verjongd hetgeen na ver loop van eenigen tijd zeker wel een verbe tering zal zal. Met het tweede elftal gaat het dit jaar iets minder vlot dan in 1936. Wel zijn er meermalen zeer behoorlijke resultaten be reikt, maar eveneens werden eenige onver- - 11 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 11