De toclit naar H o or 11. Ten dienste van de A.F.C.-annalen Wil ik U hier in het kort verhalen Van onze feestboottocht naar Hoorn En van de jool, daaruit geboren. De uittocht was vol Majesteit: De mannen van d'Admiraliteit Beridderd en met groot steek, Met zwaard bewapend, en naar het bleek Ook met een uitgedroogde mond, Die niet goed bij hun pakje stond, Zoodat nog vóór we gingen varen. Ze al zwetend aan het gorgelen waren. Het weer was fraai, de wind was zoel, Het was aan boord een toffe boel, De Band die speelde onverdroten Het heele Y heeft meegenoten. Doch dank zij die muzikaliteit Kwamen we dan toch maar net op tijd Nog in de sluis van Schellingwou, We mochten mee, al was 't ook nauw En daarna werden we onverdroten In het IJsselmeertje uitgespoten. Daar was 't een zee van zaligheid, Van kout, zang, dans en vrolijkheid. Er was een wondermooie zee Een prachtbuffet en dan André, De man ons allen zoo vertrouwd, Die steeds met bier en ranja sjouwt En die ook nu met al zijn gaven Zich uitsloofde om ons te laven. Om het geval nog wat te stimuleeren Liet d'admiraal toen 't .banket" presenteeren Door zijn aide-de-camp, ook wel „Bolle" geheeten Nu, die heeft zich best van zijn baantje gekweten Een prachtmatroos, een haringboer in 't kwadraat Alleen gaf hij niet altijd de volle maat. Gelukkig verbood de admiraal, met het oog op de buien Het usantieel gebruik van uien. En werd dit edel kruid prijsgegeven Aan de visschen, die nog in 't Meertje leven Zoodat men deze haring-heeren Later niet meer hoeft te marioneeren. Enfin, deze Bolle wist het toch te lappen Een heele emmer haring in onze magen te trappen En waar Hollandsche haring nu eenmaal wil zwemmen, Bleek onze dorst niet meer te remmen A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 9

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 9