Ondanks het prettig verloop en het vlotte tempo, waarmee de belangrijke en lijvige agenda kon worden afgewerkt, liet deze vergadering om genoemde redenen toch een onbevredigend gevoel achter. Eerelid Fons de Vilder heeft bij de rondvraag op harde, maar duidelijke wijze den vinger op de wonde plek gelegd, toen hij op de minimale belangstelling van de zijde der leden voor het vervullen van zekere functies wees. Functies, welker serieuse waardeering welis waar met ongemakken is verbonden, maar waarin de echte clubman toch zoo'n groote en echte voldoening kan vinden. Trouwens op ieder lid, dat de capaciteiten bezit en de gelegenheid er voor heeft, rust de plicht óók een steentje tot onze organisatie bij te dra gen, en dit des te meer, indien het de zoo noodzakelijke en nuttige opleiding van Jong- A.F.C. betreft. Fons de Vilder had volko men gelijk, toen hij er met nadruk op wees, dat we niet alleen de taak hebben voetbal lers op te leiden, maar er ook voor moeten zorgen ze tevens tot goede sportjongens op te voeden. Het Bestuur zal nu probeeren de ontbre kende candidaten te vinden, waarbij er te vens naar zal worden gestreefd, de zeker heid voor een goede samenwerking der 3 Commissies te krijgen. Ik heb thans hooren verluiden, dat daaraan in het afgeloopen seizoen wel eens iets ontbroken heeft. Ge durende het seizoen heb ik daarover echter niets vernomen, anders zouden zonder twij fel door het Bestuur eventueele verschillen wel tot de juiste proporties zijn terugge bracht. In het gewijzigde reglement is de basis voor samenwerking der Commissies gelegd, n.l., door één secretaris voor alle commis sies gezamenlijk te stellen. Uiteraard kan de samenstelling eerst het volgend seizoen op deze basis plaats vinden. Zooals gezegd, had de vergadering een vlot verloop. Mr. Arnold Eysvogel zag zich tot 2den penningmeester gepromoveerd. Uit de wekelijksche ,,A.C.C.-pitch en de prach tige aanschrijvingen met bijgewerkte stan den der elftallen, waarmede hij de Elftal- Commissie assisteerde en de spelers ver blijdde, kennen wij zijn groote werkracht. Arnold zal zeker zijn best doen het succes van zijn voorganger Jan Bosch bij de in ning der contributies te evenaren. Want dat is zeker, Jan Bosch heeft op voortreffelijke wijze dat onaangename baantje waargeno men. Zooals ik reeds ter vergadering zeide, er is blijkbaar steeds een kleine categorie leden, die de eerste plicht van een lid niet beseffen nl. contributie te betalen. Contri butie is de basis eener vereeniging en wie dat niet wil of kan inzien, behoort niet bij ons thuis. Het is duidelijk, dat ik hiermede alleen diegenen bedoel, die gezien hun ver der optreden, wel tot betaling in staat mo gen worden geacht. Trouwe leden, die tij delijk in moeilijkheden verkeeren en zich overigens ook alles ontzeggen moeten, be hoeven zich dit niet aan te trekken! Zulke ervaringen vormden echter de teleurstellin gen, welke Jan Bosch geregeld te verwer ken kreeg. Onopvallend maar energiek zat Jan er echter achter heen en 1936/ 37 was het eerste seizoen, dat de totale contributie merkbaar onder de tijdsomstandigheden te lijden had. Het etsje, dat Jan van de ver eeniging als bewijs van appreciatie voor zijn werk mocht ontvangen, had in zijn voor stelling van een ploegenden landman sym bolische beteekenis: Eenvoudig maar zwaar, onbeacht maar noodzakelijk werk, waarmee geen roem te oogsten valt, doch waarvan slechts de voldoening, een nuttige taak goed te hebben verricht, de eenige doch koste lijke belooning is. Zóó werkte ook Jan Bosch. Mijn wensch ter vergadering zij hier herhaald: wij hopen, dat de zakelijke om standigheden, welke Jan mede tot bedanken aanleiding gaven, nog lang mogen voort duren, in tegenstelling met de huiselijke, die den doorslag gaven, maar nu hopelijk een blijvende verbetering zullen ondergaan. Daar de contributie inmiddels reeds ver vallen is, maak ik van de gelegenheid ge bruik de leden met de meeste klem te ver zoeken, aan de oproeping van den 2den penningmeester gehoor te geven, dus niet tot de aanbieding van het diploma te wachten, maar het verschuldigde per giro over te ma ken. Werkt nu eens allen mee, den nieu wen functionaris deze kleine faciliteit te bewijzen! Ondanks het voor voetbal feitelijk onge schikte seizoen hebben we in de Liefdadig heids Sportweek in Almelo tegen Heracles gespeeld. De uitslag, een 53 nederlaag tegen No. 2 der Oostelijke 1ste klasse, was nog zoo gek niet. Het was overigens een gezellig tripje, waaraan de deelnemers met genoegen zullen terugzien. Ook de boottocht naar Hoorn ter eere van de promotie van het tweede, welke on getwijfeld elders in dit nummer in geuren en kleuren beschreven wordt, was voor de A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 3

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3