wordt door geschrijf in Club- en andere bladen, wanneer daarin eventueel onaange naamheden nog eens worden aangedikt en opgewarmd, terwijl de spelers zelf na afloop al lang weer alles hebben vergeten. De sportieve houding dezer tegenstanders ver meld ik echter gaarne als navolgenswaardig voorbeeld. En zoo is dan voor de 3de maal in de geschiedenis der A.F.C. het 2de elftal erin geslaagd naar de Res. 1ste Klasse te promo- veeren. Indertijd ging deze promotie met eenige moeilijkheden gepaard, daar toen de redeneering nog opgeld deed, dat deze at- deeling alleen voor de reserves van 1ste klassers bestemd was. Onze 2de antwoordde zoo afdoend mogelijk op deze dwaasheid door meteen het eerste jaar kampioen te worden. Dat was een buitengewone prestatie, eindspurt lieten onze reserves D.F.C. 2 en Sparta 2 achter zich, die beide als de meest serieuse kampioenscan- didaten waren gedoodverfd en toen van een sterkte waren, welke met het gemiddelde peil der toenmalige 2de klasse overeenkwam. Genoemde moeilijkheden waren de aan leiding dat ons Bestuur met enkele andere vereenigingen de koppen bijeen stak, ten einde tot een organisatie van het lagere voetbal te komen. Ik vermeld dit, omdat de Sportkroniek ons aandeel in de oprichting van de Vereeniging tot behartiging der belangen der 2de en 3de klassers (de 4de klassers zijn er pas veel later bijgekomen) abusievelijk met het op halen van een oude koe of in dit geval) beter gezegd „kadaver" uit de bekende moddersloot heeft toegelicht. Zaterdag 22 dezer herdacht deze inmid dels tot een Federatie over het geheele land uitgegroeide belangenvereeniging haar 25 jarig bestaan en het is dus wel merkwaardig dat ons 2de dat indertijd zulk een rol bij de oprichting speelde, thans dit jubileum met een hernieuwde promotie naar de reserve eerste heeft meegevierd. Bovendien was het eigenaardig genoeg Zondag jl. ook juist 10 jaar geleden, dat het 2de voor de tweede maal gepromoveerd was. Driemaal is scheepsrecht zegt het spreekwoord, dus we zullen het er nu maar op houden, dat onze reserves zich nooit meer uit de hoogste afdeeling laten ver dringen. De baan is nu tevens vrij voor het 3de, elftal, dat zooveel jaren kampioen der re serve 3de klas is geweest, doch niet kon promoveeren. Jammer genoeg is deze serie kampioenschappen juist dit seizoen onder broken. Laat ons hopen dat het 3de het volgend seizoen deze goede oude gewoonte in eere zal herstellen, opdat een promotie het laatste hiaat in de positie onzer reserve- elftallen kan aanvullen. Dan wachten we nog op het eerste! Bij ons gezellig samenzijn 's avonds in Eggers, had ik reeds gelegenheid het elftal namens onze A.F.C. te complimenteeren. t ,V.^n °eze plaats zij nog een woord van artelijken dank aan Jaap en zijn mannen gebracht. Zij hebben gespeeld voor wat zij waard waren en zelfs méér dan dat. De laatste wedstrijd overtrof de verwachtinqen Jongens, gij hebt U als flinke A.F.C.-ers gedragen en getoond, dat waar een wil is ook een weg gevonden wordt. Gij kunt te vreden zijn want gij hebt Uw plicht voor A.r.C. gedaan. In tegenstelling met het uit enthousiasme geboren succes van het 2de, moet ik den smadelijken bekerdood van het 1ste vermel den. De 3de klasser J.H.K. was in zijn wil om te winnen voor ons grootendeels zonder vuur en nonchalant spelend eerste te mach tig. De onvolledigheid mag in dit geval zeker niet als excuus gelden. Ik ben ervan over- tuigd, dat het 2de het er beter afgebracht zou hebben en daarom zullen we dit beker drama maar zoo gauw mogelijk vergeten. Gezien het geheele verloop van de be kercompetitie en de minimale belangstelling van de zijde der spelers en het publiek, lijkt et ons inderdaad verstandiger den beker maar in het Bondsbureau een plaatsje bij de antiquiteiten te geven. Ajax kampioen van Nederland. Uit de vreugdevolle promotiestemming zijn we nog even uitgebroken om Ajax met het 6de nationale kampioenschap te felici- teeren. Juist op een oogenblik, dat je eigen vereeniging een succesje boekt dat voor ons natuurlijk een groot succes beteekent voel je beter wat het beduidt kampioen van Nederland te worden, je de sterkste onder de sterken te betoonen. Een gewel dige prestatie des te meer, waar Ajax zich jaar in jaar uit op dit hooge niveau weet te handhaven, een taak nog oneindig moeilij ker, dan naar boven te komen. Al heeft Amsterdam dan maar 3 eerste klassers, Ajax, Blauw Wit en D.W.S., met Ajax als primus inter pares behooren zij dan toch maar tot het neusje van de zalm, waar het Amsterdamsche voetbal met recht trots kan op zijn. Daarom ook van deze plaats: onze A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 4