'Wat ieder A. F. C.~er behoort te weten. Onze reserves gepromoveerd. Ons tweede weer in de reserve eerste klas! Wat een vreugde bij spelers en sup porters toen dat boogballetje van aanvoer der van Nek enkele minuten voor het einde aan alle angstige spanning en onzekerheid een einde maakte, daar de overwinning ons toen niet meer kon ontgaan. (Men weet dat bij een gelijk spel Gooi 2 ware gepromo veerd!) Wat een voldoening voor Jaap van Nek, die toen het 2de na 4 wedstrij den onderaan bengelde, de leiding op zich nam, het elftal van overwinning naar over winning voerde, nu in den laatsten promo tiewedstrijd zelf het beslissende goaltje scoorde en daarmee de kroon zette op zijn werk en dat van zijn elftal. Hoe hebben wij aan den kant anders in spanning gezeten of beter gezegd, gestaan. De Gooiers immers trokken direct flink van leer, maar na een kwartiertje werd het ons duidelijk, dat de backs Lohof en Breedveld hun mannetje voortreffelijk stonden. Lohof speelde zijn bekende soliede spelletje, ter wijl Breedveld ons aan zijn beste dagen her innerde. Door zijn routine wist hij in vele gevaarlijke situaties redding te brengen. Hermsen als spil, zwoegde weer onvermoeid en met succes, zoodat we langzaam aan het geruststellende gevoel kregen, dat het zon der onverwachte tegenslagen aan onze ver dediging niet zou liggen, indien het begeer de doel niet werd bereikt. Maar ook de rest van het elftal werkte hard. Men had goed begrepen, dat op dit harde, droge en ongelijke veld de lichte levendige bal zoo veel mogelijk ineens moest worden ge speeld. Zoo kwam er natuurlijk tevens tem po en vaart in het geheele elftal, hetgeen nadat de eerste druk der Gooiers met goed gevolg was weerstaan, onze jongens voort durend in het offensief deed blijven. Daar een gelijk spel noodlottig zou wezen, was er maar één doel: goals maken! Kort voor de rust boekte Daan Uiterwijk den eersten treffer. Rust 0—1. Wij aan den kant waren er ondanks de vertoonde meerderheid nog lang niet ge rust op: We hebben al zoo dikwijls op het laatste oogenblik tegenslagen te incasseeren gekregen, zouden we thans weer voor een bittere teleurstelling komen te staan? Tot onze groote vreugde en voldoening gingen Jaap en zijn mannen weer onmiddellijk tot den aanval over. Een strafschop wegens hands scheen ons de kans op versteviging van onzen voorsprong te geven, maar de deklat keerde het schot. Gelukkig was er in het elftal van ontmoediging over dezen tegenslag geen sprake. Men volhardde in zijn aanvallende tactiek en bereikte daarmee ook het doel: uit een goede pas van Jaap schoot Nieuwkamp no. 2 in het net. Of het nu kwam doordat 't Gooi er een schepje oplegde, dan wel dat onze verdedi ging instinctmatig door achterblijven dezen voorsprong van 2—0 trachtte te consolidee- ren, we werden in het defensief gedrongen. Het werd angstig rommelig en inderdaad maakte 't Gooi een tegenpunt. Weer die angst, dat het ondanks ons uitgesproken beter spel nog zou misloopen. Het elftal voelde blijkbaar de dreiging van den fata len gelijkmaker, want men ging met alle enthousiasme weer opnieuw voor de goals. Goed gesteund door de opdringende mid denlinie kon de voorhoede aanval op aan val ondernemen. Onder dien voortdurenden druk begonnen de Gooibacks teekenen van verslapping te geven. De Gooische keeper kreeg het hard te verantwoorden, doch wist l.eer op keer uitstekend te redden. Wat kropen die minuten langzaam voort! Steeds vlugger, naar mate we het reserve eerste- klasse-schap voelden naderen, werden de horloges geraadpleegd, totdat dat boogbal letje van den aanvoerder de blijde bevrij ding uit die akelige spanning bracht! Ons tweede had het doel bereikt! We weten het, onze sport, onze club heeft ons reeds zooveel vreugde bezorgd. Deze dag was er weer een om in dankbare herinnering te bewaren. Wat waren spelers en suppor ters opgetogen, toen we na afloop het veld in snelden, om Jaap van Nek, die zulk een groot aandeel in deze promotie heeft gehad, te feliciteeren. Uitermate prettig deed het aan, dat ook de verliezers voor wie deze nederlaag toch een enorme teleurstelling moest beteekenen ondanks de harde mo menten, welke in dezen vinnigen kamp be grijpelijkerwijze niet waren uitgebleven, spon taan ons elftal geluk wenschten en een der Gooi-Bestuurders onzen aanvoerder bloemen aanbood. Deze geste van het Gooi-elftal be vestigde weer, wat ik laatst geschreven heb, nl. dat de meeste animositeit gekweekt A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 3

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3