daarna precies zoo na, zoodat op 28 Fe bruari 1926 een extra Schakel-Bulletin in de bussen der A.F.C.-familie werd gestopt met de headline „A.F.C. IIA.F.C. III kam pioen. Zij moeten de Reserve Tweede Klas se in". De promotie werd bereikt. Het tweede sloeg W.F.C. 2 beide malen gedecideerd en het derde was sterker dan D.O.S. 2 uit Utrecht. Dit kampioensteam van A.F.C. 2 stond onder leiding van A. Ruys, en enkele namen van spelers schieten wij zoo even in de ge dachte: Gebr. Ruys, Gebr. Alandt, Lungen, Knopper, Stroobach, Neseker, Duson, Breet- hof, van der Kolk, etc. en ik ook weieens als invaller! 1927. Beide teams gepromoveerd en dus spelend in'de Reserve Tweede Klasse. Met groote verwaandheid wandelde ons Tweede door deze nieuwe hoogere klasse en bereik te wederom in de maand Februari het kam pioenschap. Dit kampioenschap werd be vochten in Hoorn en Hollandi 2 werd ge slagen met 40. Het was een verschrikke lijke Zondag: ijskoud met een harde sneeuw storm. Zalig in één woord. Een volkomen sportieve referee die rustig liet spelen. Ik kan het mij nog zeldzaam goed herinneren, want ik mocht als grensrechter fungeeren, en ben practisch bevroren. Maar de einduit slag zette plotseling weer ieder meegeko men A.F.C.'er in vuur, en A.F.C. 2 was weer kampioen. Het diner na afloop was zeldzaam" en ik heb er Zondag j.l. bij ons „Eggers-feest' nog even aan teruggedacht. Tien jaar gaat toch zeer vlug voorbij. Ik wil nog even memoreeren, dat het Derde ook weer de brutaliteit had om kam pioen van afdeeling B te worden, tenminste door de beleefdheid van Ajax 3 welke haar eerste plaats aan A.F.C. 3 afstond. En nu heeft Ajax 3 deze beleefdheid aan ons Tweede betoond. Ongetwijfeld een zeer wel levend elftal dus. De promotie-competitie voor de begeerde plaats in de Reserve Eerste Klasse ging nu tusschen Rapiditas 2, benevens A.F.C. 2 en 3. De twee promotiewedstrijden A.F.C. 2— A.F.C. 3, welke wedstrijden in de geschie denis van den K.N.V.B. wel zeldzaam zul len blijven, waren voor spelers en Bestuur hoogst aangenaam. Het derde wist zeker sterker te zijn dan het tweede, en het twee de lachte om de ,,shotters" van het derde. Het Bestuur lachte heelemaal niet, want zag van al die flinkheid het volgend resultaat: Rapiditas handhaaft zich!" Eerst won het tweede met 42, en de tweede match met 10. Vooral de laatste wedstrijd was ge zellig spannend. Rapiditas werd door het tweede geslagen en zoo mocht ons tweede naar de hoogste afdeeling stijgen. Een zeld zame prestatie had A.F.C. 2 geleverd: in 15 maanden tijd van de Reserve Derde Klasse naar de Reserve Eerste Klasse. Dit tweede elftal zag er als volgt uit: Alandt, Ruys, de Haas, Huyer, Ruys, Breethof, Robles, Stroobach, Tienstra, Grim berg, van Nek. Ja en diezelfde Japie van Nek, die ik hier nu het laatste noem, is nu weer de „groote" man van het Tweede. De juiste kapitein op de juiste plaats. Daarvoor ben je door je spelers al gehuldigd Jaap, en daarvoor behoor je door eiken A.F.C.'er gehuldigd te worden. Je hebt een grootsche prestatie verricht, om „jouw" beroemde tweede, jouw troetelkindje van een tien jaar geleden, wat in dit seizoen na drie wedstrijden hopeloos onderaan hing, reeds half kapotgeschoten van de goals, weer ge heel nieuw leven in te blazen en daar te brengen waar A.F.C. twee behoort. En met jou feliciteer ik alle spelers van harte met dit mooie resultaat, en hoop, dat de spelers die in de toekomst geroepen zullen worden de kleuren van het tweede team te verde digen, dit steeds met een dergelijk enthou siasme zullen doen, dat het tweede steeds in de hoogste afdeeling zal blijven spelen, en er nu ook niet meer uit zal degradeeren. Een mooie opgave voor het volgend sei zoen: Meteen doorzetten en het kampioen schap van je nieuwe klas inpikken. Kan makkelijk! WILLY BRUSSE. - 15 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 15