y om enten, die te nooit ver ~geet. Jaap van Nek. Dat hoeft U niet te vra gendat weet een ieder. Maar ook bij die 5—4 stand tegen H.F.C. 2 in Haarlem, mijn angst en mijn ren van de linksbuiten- naar de rechtsbackplaats. Net op tijd. Een leelijk moment. Toen ik later recon strueerde ver na afloop tegen H.R.C. 2 (5 3 uit,) dat ik had moeten protesteeren, althans mij energiek moeten verzetten te gen het niet toekennen van een zuivere goal. Gedane zaken nemen geen keer. Van Driel. Blauw Wit 3—A.F.C. 2 (0-1) Hoge drukperiode op ons doel. De bal wordt laag ingeschoten en ik kan hem slechts val- lende-stompend verwerken. Weer een schot, maar ik kan niets zien, want er staan wel tien mensen voor mijn neus en verder ben ik juist bezig met overeind te krabbelen. De bal is echter zo vriendelijk precies gelijk met mijn schouder op een bepaald punt te zijn en met een ontzettende dosis massel is de nul nog gehandhaafd. H.F.C. 2A.F.C. 2 (45), de wedstrijd, die uit moet maken, wie er op de tweede plaats mag blijven. Rust 3—1. Na half-time wind pal tegen. Achterhoede-krijgsraad be slist liever lijn te trekken dan haast te m»- ken. Om precies op de hoogte te blijven van het stand-tijd verloop, neem ik tijd op De score verloopt 32, 42, 43, 5.3 Nog 3 minuten; H.F.C. met een zeer' goede voorhoede verschaft ons bergen werk. De rechtsbuiten heeft de bal, voorzet. De links binnen schiet in, rechtsbeneden, ik val uit en Karei steekt een been uit. De bal ver dwijnt linksboven in het doel. De hele ach terhoede modderbad, schelden en modder baden door, vreselijk lang, time is money! Midden-uit. H.F.C. komt weer, Jaap ziet het gevaar, onderschept op de rechtsbackplaats. Weer terug, hands! op de rand van het strafschopgebied. Alles voor het doel Schot Daan stopt de bal, 3 X fluiten, 2 punten A.F.C. 2—D.W.V. 2 (2-1), De stand w i\ is n09( p'*m' ^2 minuut te spelen. Vreselijk gedrang voor mijn doel. Zoek- plaatje: waar is de bal. Ik zink op mijn knieën en kijk in t benedenbos. „Als ik de bal zie, ga ik er op liggen en lel 'm in de sloot Waar is-ie? Daar! Maar reeds heeft Hermsens linkervoet de bal een enorme peer gegeven. Weer gewonnen- Ajax 3A.F.C. 2 10. Gelijk spel was voorlopig voldoende om kampioen te zijn. Ajax-rechtsbuiten, voorzet, wind, ik spring heel hoog, Ajax juichen, Karei vloeken, 1 0. Geen kampioen! Ajax 3A.F.C. 2 (21). Beslissings wedstrijd. 4 X ?y2 minuut verlengd. Nog 1 minuut te spelen. Stand 1 1. Ajax-rechts buiten, hoge voorzet, geen wind, vreselijk schot (mis!), Roeg vrij, 2—1. Karei vloe ken (niet tegen mij en niet tegen iemand anders). Geen kampioen! Bteedveld: „Eén van de mooiste momen ten? Als je pas gepromoveerd bent, is alles mooi, de overwinningen en ook de nederla gen. Want daardoor ging je de volgende wedstrijd het veld in met de gedachte: Nu moet er weer gewonnen worden, dus werd er nog een schepje boven op gegooid. Daarom zal ik maar niet naar het aller mooiste moment gaan zoeken, maar wil hier iets noemen, dat mij speciaal getroffen heeft, toen ik in dit tweede elftal kwam spelen, en dat was de goede geest, die on der de spelers heerschte. Ook als het een keer ééns minder goed ging, bleef de stem ming er in, want iederéén heeft altijd zijn best gedaan, zoo goed mogelijk te spelen. Het is eigenlijk niet noodig, om hier nog te noemen, aan wien deze stemming te dan ken was. Jaap, hiermede dank voor je lei ding, die tezamen met de promotie, de mooiste herinnering aan dit voetbalseizoen zal blijven." Lohof: „Twee dingen uit het afgeloopen seizoen zal ik nooit vergeten: le. Er werd door ons een penalty in een doelpunt omgezet!! 2e. De in de beslissingswedstrijd tegen Ajax door mij gedane ontdekking, dat een voetbal de afmetingen aan kan nemen van een ping-pong-balletje. Voor de rest hebben we een hoop geluk gehad." Thonus: „Als ik plotseling op mijn „nuch tere maag het verzoek krijg met spoed een stukje voor „de Schakel te schrijven over een moment, voorgevallen in de een of an dere wedstrijd van het 2e elftal, hetwelk ik niet licht zal vergeten, dan is dit zeker in de laatste promotie-wedstrijd tegen het Gooi 2 het geval geweest, en wel de laat- (Door de „Feestvarkens A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 10

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 10