hangt dus de balans eigenlijk wat Vrouwe Fortuna betreft in evenwicht. Onze le uitwedstrijd gaf ons in de eerste helft een prettig flink open spel te zien, waarbij Zeeburgia doorloopend in de min derheid was. Het wilde echter niet lukken, lat en palen deden hun werk. Hermsen kon tot tweemaal toe de bal juist niet over den doellijn „wurmen" en ten slotte was de Zeeburgia keeper prima. Al met al was met de rust 00 het resultaat. Dacht ik dat Zeeburgia na de rust wel iets zou inzakken, zelf dachten ze er anders over en wij moes ten ons hun spel laten opdringen. De druk werd te groot en kort achter elkaar scoorde de degradatie-candidaten tweemaal, waar tegenover wij geen resultaat vermochten te boeken. Vast staat wel dat ons voorhoede- spel in de 2e helft te veel in slechte W-for matie en te weinig in de oude beproefde methode van radicaal 5 man in den aanval met den middenvoor pal tusschen de backs in werd gespeeld. Ook speelde Zeeburgia wat harder (ik zou ook gerust kunnen zeg gen geroutineerder door hun Reserve le klasse ervaringen) na de rust vooral en scheelde het ook wel dat we met 3 meer of minder gewonde spelers voort te kampen hadden. Al met al waren er genoeg gunstige feiten te memoreeren na deze eersten wedstrijd dat aan wanhopen nog niet te denken viel. „Goals maken zoo moest het parool luiden wilden we een kans maken evenals in Mei 1927 in de Schakel te krijgen „A.F.C. 2 naar de Reserve le klasse". s Zaterdags voor onzen 2en wedstrijd hebben we nog eens „gebabbeld" en deed schrijver dezes uitkomen dat natuurlijk zeer veel afhing van wedstrijd No. 2, aangezien verliezen practisch promotiekans onmogelijk maakte en niet over het hoofd gezien mocht worden dat er toch veel behoorlijke teekenen van goeden gang van zaken waren (meeste goals voor in de competitie; weinig tegen doelpunten in den laatsten tijd met slechts 2 kleine nederlagen en goed spel tegen Zee burgia 2). De eerste helft tegen Kennemers 2 thuis liet zich niet aanzien, dat dit een 5—0 over winning zou opleveren. Voor de rust werd een „lange" bal van Karei Lohof benut met een doelpunt, terwijl we in de 2e helft wind tegen kregen. Dit bleek geen bezwaar en het was Buising die op een gunstig moment de score tot 2—0 opvoerde. Hierna kwamen we eerste recht in ons element en werd het parool: „Goals maken" prachtig opgevolgd want Jan Uiterwijk wist 3 maal te scoren waarvan vooral zijn eerste goal, een in eens op halve hoogte ingescho ten voorzet van Piet Nanta een beauty was. Ook thans beleefde de aanvoerder weer de onaangename sensatie één van zijn man netjes daartoe aangewezen een strafschop te zien missen, hoewel ik geloof, dat de trai ning hierop inmiddels wel gunstiger pers pectief opent. Al met al een dankbare 50 glorie. In onzen 3en wedstrijd was Wim Pogge weer in de achterhoede opgenomen daar Breedveld verhinderd was. De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen dat het daadwerkelijk verschil tusschen het drietal beschikbare backs (Lohof, Breedveld, Pogge) uiterst miniem is en er helaas slechts 2 kunnen medespelen. Ook deze wedstrijd tegen Gooi 2 ken merkte zich weer door een uitstekende start echter met een doelpuntlooze 20 min., ter wijl wel kansen hiervoor aanwezig waren. Aldus moesten we het aanzien, dat on danks dat wij het beste van het spel gehad, hadden Gooi het eerst doelpuntte echter dra gevolgd door de gelijkmaker met een krach tige kopbal van Jan Uiterwijk uit Bulsing's voorzet. Maar dan die eerste 20 minuten na de thee. We waren wat je noemt nowhere; de ééne aanval van Gooi volgde op de andere, en corners voor en na. Toen hadden we het geluk dat een doelpunt van de Hilversum mers wegens buitenspel werd geannuleerd. Dit was het sein tot herleving en bij een snelle aanval scoorde Daan Uiterwijk via de paal (21). Gooi zakte wat in, wij voel den onze kans en de aanvoerder spoorde zijn mannetjes, hoewel zelf niet geheel fit, aan; voelend dat de overwinning binnen bereik was. Het was Piet Nanta die de gelukkige was er 3—1 van te maken toen hij naar Ondertrouwd FELIX A. VAN TIENHOVEN en SOPHIA G. LOOISE Amsterdam, 20 April 1937. Stadionweg 191. Cremerplein 24. Onze hartelijke gelukwenschen. - 5 - A.F.C. "ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 5