wedstrijden heeft men zelf zijn kans volko men in handen. Eenj aanmoediging voor Jaap van Nek cs. lijkt mij vrijwel overbodig. De spelers blaken van strijdlust en zul len alles geven om de kroon op het werk, dat zij met practisch dezelfde spelers in een lange serie overwinningen hadden voorbe reid, te zetten. Indien zij niet mochten sla gen, dan heeft het zeker niet aan hun goe den wil gelegen, maar zullen zij de vlag voor een sterkeren tegenstander hebben moe ten strijken. Aanvoerder van Nek ?al er wel voor zorgen, dat geen tegenstander onder schat wordt. Hij zal het echter ongetwij feld bijzonder op prijs stellen, wanneer een flink contingent A.F.C.'ers bij de komende zéér zware uitwedstrijden meetrekt om zijn elftal aan te moedigen en bij de spelers het gevoel te bevestigen, dat de A.F.C. met hen meeleeft en op hen rekent. Daar Ajax 3 tegen D.W.V. 2 gestruikeld is, moet een beslissingswedstrijd Ajax 3 A.F.C. 2 de beslissing brengen, welk van beide elftallen den kampioenstitel mag dra gen. Van harte wenschen wij, dat onze jon gens erin mogen slagen op dezen eeretitel een eer voor hen en voor onze club be slag mogen leggen. Ons eerste elftal heeft thans 3 ronden voor den beker overleefd. Resp. werden de 3de klassers Ahrends, Purmersteyn en Kinheim geslagen. Weliswaar niet overtuigend, maar ondertusschen beteekent het bereiken van de 4de ronde toch een sinds lang door ons niet meer beleefd resultaat. Men zal uit het bovenstaande begrepen hebben, dat het vertoonde spel niet daverend is geweest. Het is toch eigenaardig, dat ons elftal on danks de beteekenis, welke verder bekersuc ces voor onze vereeniging kan hebben in zulke wedstrijden niet die energie kan ont wikkelen, welke het in de competitie soms zulke goede partijen deed spelen. Vooral te gen Purmersteyn was het opvallend hoe slap er gespeeld werd. Volkomen begrijpelijk was het, dat Lungen niets riskeerde, dat zijn uitkomen in Antwerpen in gevaar zou bren gen. Maar des te onbegrijpelijker was het, dat zijn kameraden dit voorbeeld volgden, inplaats van door een extra-inspanning die reserve van hun aanvoerder aan te vullen. Enfin, misschien loten wij straks tegen een sterkeren tegenstander, zoodat onze eerste elftallers kunnen toonen nog iets in hun mars te hebben. Het heeft natuurlijk ieder rechtgeaard A.F.C. 'er groot genoegen gedaan, dat onze aanvoerder Charles Lungen als eerste A.F.C.' er de Oranjetrui heeft mogen dra gen. Wij hebben hem dit allen zoo van harte gaarne gegund, niet alleen omdat het voor onze club een eer was, maar nog meer, om dat de Oranjetrui de waardigste belooning is voor een sportman als Charles. Voetballer bij uitnemendheid heeft Charles onze club groote diensten bewezen, vooral in de ja ren toen. hij in Londen woonde, en hij zich de vermoeiende overtocht, veelal op één dag, getroostte om zijn lievelingssport te be oefenen en daarmee de club, welke hem van zijn jongensjaren af is lief geweest, te hulp te snellen. Hoe dikwijls heeft hij er ons op het nippertje doorheen gesleept! Voor Charles was in iederen eerste klasser een plaats geweest, doch hij bevredigde zijn ver langen naar een betere omgeving in Wim bledon en Islington en bleef met A.F.C. in de 2de klasse doorvechten. Jammer genoeg heeft zich in de laatste jaren om den persoon Lungen een strijd tusschen voor- en tegenstanders ontwikkeld, v/elke den indruk maakte, tenslotte meer een prestige-questie te zijn, dan zuiver een zaak van appreciatie der capaciteiten. Hoeveel hatelijke opmerkingen hebben wij niet in diverse bladen moeten lezen, welke meer de bedoeling hadden den journalist-tegenstan der te treffen, doch voor een goed sportman als Charles sprak de N.R.C. niet van een gentleman-player"? diep grievend moe ten zijn geweest? Gelukkig is dit geschrijf voor Charles niet maatgevend, en overigens cok zonder belang. Ik heb Antwerpen niet kunnen zien, dus ik kan er niet over oordeelen. Van al de vele beschouwingen en ontledingen, welke ik over dezen ongelukkigen wedstrijd heb doorgeworsteld, lijkt mij de visie van Ver- legh in de N.A.C.-Klok wel de meest juiste, temeer waar deze oude rot nooit een blad voor den mond neemt en ook van Duitsch- landHolland en HollandZwitserland cri- tiek leverde, welke de beteekenis van die resultaten tot de juiste proporties terug bracht. Ik wil de kern van zijn beoordeeling onzen leden niet onthouden: „Zooals we vermoed hadden, beperkte „Bakhuys hoofdzakelijk zijn taak tot het „voeden van de voorhoede met korte en „lange passen, daarbij verzuimend mee naar „voren te trekken, waardoor zijn producti viteit zijn sterkste wapen voor de ploeg! automatisch tot een minimum geredu ceerd werd. En deze speeltrant bracht „noodwendig mee, en dat hebben de Bel- „gen tactisch goed bekeken, zooals we ook A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3