ieder ^/V.F.C^.—er Irelioort te w^eten. zich niet alleen achter doch ook óp de groene tafel uitstekend kunnen weren. De prestaties van Henk de Bijl en Bolo Sun light mogen eveneens zeer goed genoemd worden. Toen de samenstelling van de diverse koppels bekend werd, was er een, dat van te voren den anderen deelnemers reeds het noodige ontzag inboezemde en vrij algemeen als winnaar van den eersten prijs doodgeverfd werd, n.l. F. de Vilder-W. Staats. In een van de partijen echter, met de overwinning zoo goed als in den zak, stootte het korte, dikke deel van dit koppel in zijn ijver om de partij te beëindigen, over de vereischte score heen en kon opnieuw beginnen. Onnoodig te zeggen, dat een en ander een ontzettend lawaai, geschreeuw en gelach veroorzaakte, vergezeld van de noodige opmerkingen, waarop je beter niet kunt antwoorden en die wij niet beter kunnen qualificeeren als één nul. Zeer in het bijzonder maken wij hier nog melding van een fraaie geste van den heer F. v. Dijk, die zoo vriendelijk was een bil jart-queue als prijs voor dit tournooi ter beschikking te stellen, waarvoor wij ge noemden heer onzen hartelijken dank be tuigen. Inderdaad een voorbeeld ter navol ging. Om deze prijs zullen de heeren Bes- sem en Zeegers nog onderling spelen en wel cp Maandagavond 26 April a.s. Op dezen avond, welke als officieele slotclubavond te beschouwen is, zal tevens de prijsuitreiking plaats vinden. Ten slotte moet ons nog de volgende op merking van het hart: tot onze spijt moesten we constateer en, dat de laatste weken de opkomst op clubavonden absoluut onbevre- digend was. Komaan A.F.C. ers, wat is hier van de reden? Bedenkt wel, dat de tradi- tioneele A.F.C.-clubavond onder geen om standigheden mag verloopen, daarvoor zijn aan dezen avond vooral voor vele oudere leden toch te aangename herinneringen ver bonden. Hebt ge grieven of bijzondere wen- schen, wendt U tot de commissie, indien mogelijk zullen wij er rekening mede hou- cen. Overigens zullen wij voor het komende seizoen nog overwegen, of het mogeijlk is op een of andere wijze Biljart-, Domino- of Bridgewedstrijden den clubavond nog aantrekkelijker te maken. Wij moeten echter op een groote opkomst en Uw aller mede werking kunnen rekenen en spreken verder at, dat ge in groote getale op 26 April a.s. aanwezig zult zijn, opdat de vorenbedoelde Biljartwedstrijd in de vereischte sfeer ge speeld kan worden. De Clubavondcommissie. We mogen gerust zeggen, dat de aan dacht der geheele A.F.C, op de verrichtin gen van ons 2de elftal is gevestigd. Indien ]aap van Nek en zijn mannen erin zouden siagen hun elftal weer in de reserve 1ste klasse te brengen, dan kan zulks voor onze club van verstrekkende beteekenis zijn. Niet alleen, dat het voor de spelers een grooter genoegen moet wezen in een sterkere omge ving uit te komen, deze omgeving op zich zelf is als opleiding, voorbereiding of hoe je het noemen wilt, voor het 1ste elftal van buitengewone waarde. De eerste wedstrijd tegen Zeeburgia 2 u't bracht een groote teleurstelling. In de eerste helft speelde het elftal uitstekend, in ieder geval veel beter dan de tegenpartij. Onze jongens wisten dan ook een voortdu rend overwicht te handhaven. Goed verde digen van Zeeburgia, niet het minst van den man tusschen de palen, een zekere do sis pech, maar vooral een verkeerde tac tiek, deden succes uitblijven. Onder ver keerde taktiek reken ik het feit, dat terwijl Zeeburgia de verdediging voor doel concen treerde en met snelle aanvalstooten onze op gedrongen defensie probeerde te overrom pelen, onze centervoor zich niet ver genoeg naar voren opstelde en dus telkens dit ge heele verdedigingsblok vóór zich had. Na dat de rust met 00 gekomen was, gaf de 2de helft vrijwel hetzelfde beeld, met dien verstande echter, dat Zeeburgia bij een snellen aanval een treffer wist te plaatsen. Dit succes gaf onzen tegenstanders nieuwe moed, terwijl het 2de zenuwachtig begon te spelen. Desondanks oefende men voortdu rend druk op het Zeeburgia-doel, maar toen v. Drie! nogmaals werd gepasseerd, was het pleit beslecht. Tot mijn spijt was ik niet in de gelegen heid de volgende wedstrijden bij te wonen. Blijkbaar heeft men echter uit den eersten wedstrijd nuttige lessen getrokken, want zoowel Kennemers II als 't Gooi II werden overtuigend geslagen. Met 4 punten uit 3 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2