Fli Als U dit bovenstaande zult gelezen heb ben moet U natuurlijk den indruk gekregen hebben, dat het derde wel een zeer poover spelletje speelt en dat is juist het gekke, zoo slecht is het niet altijd. In het veld, als de tegenpartij niet zoo agressief verdedigt en je niet zoo flink op je body wordt gezeten dan gaat het meestal wel. Dan vlot het com bineeren en laat ook het positiekiezen niets te wenschen over. Doch zoodra de bal in de buurt van het vijandelijke doel belandde, dan was het mis. Dan leek het wel of die vijf A.F.C.-ers plotseling verdwenen waren en niet den moed hadden weer te voorschijn te komen. Juist een of twee doorzetters, zooals de gebr. Uiterwijk, ontbraken er. Door dit slappe voorhoedespel werd de druk natuurlijk te groot voor onze achterhoede en daar deze bijna nooit twee weken in de zelfde formatie speelde, ontbrak hier het noodige vertrouwen en onderlinge begrijpen en bleven doelpunten niet uit, hoewel menig doelpunt niet alleen daaraan is te wijten, doch wel degelijk aan gebrek aan activiteit is toe te schrijven. In onze afdeeling moeten D.W.S. 3 en Z.F.C. 3 nog uitmaken wie zich kampioen kan noemen, hoewel reeds vaststaat dat Z.F.C. 3 promotiewedstrijden moet spelen, aangezien het tweede elftal van D.W.S. in de reserve tweede klasse speelt. Ik mag ech ter niet onvermeld laten dat bij onzen thuis wedstrijd in het Z.F.C.-elftal zegge en schrijve zeven spelers van de partij waren, die of nu op het oogenblik of dit seizoen nog in het eerste van Z.F.C. in de compe titie uitkomen of uitgekomen waren. Wij kunnen kunnen slechts hopen dat dit seizoen leerrijk is geweest en het volgende, èn door intensieve training èn door „willen", succesvoller zal zijn. EFFEMM. itsen van ons J euqcl~voetbal. De strijd tusschen onze juniores I en Ajax is al zeer interessant en... prettig ge weest. Volgens vele vooraanstaande A.F.C.- ers, waaronder enkele leden der A en B Commissies, is in deze wedstrijd bewezen, dat enkele A.F.C.-ers een zeer goed kijk op het voetbalspel hebben. Deze jongelui zijn gelukkig van meening, dat men, vóór men de bal speelt, eerst zijn hersens moet gebruiken, en niet wildweg op zijn tegen stander dient af te stormen. Vooral één der A.F.C.-backs demonstreer de hoe subliem men voetbal kan spelen, zonder gebruik te maken van eenige lichaamskracht of unfaire en roekelooze ma nieren, een wijze, die 25 jaar geleden be wondering zou hebben afgedwongen, zelfs in de „Volks". Types zooals hij, met een goed sport- figuur en stevig op zijn beenen, hebben wij wel eens anders zien spelen, doch deze categorie hoort eerder op een rugby-veld thuis. Natuurlijk werd er van beide zijden vin nig gestreden, nochtans werd er zoowel door Ajax, als A.F.C. technisch en tactisch goed voetbal geleverd, waarmede wij willen beweren, dat men een gemis aan capaci teiten niet hoeft te camoufleeren met onbe suisd, gevaarlijk spel. Daarom deed het na den wedstrijd zoo prettig aan, dat oudere A.F.C.-ers, die de onbezonnen jeugdjaren reeds lang achter den rug hebben, de jongens na afloop met een vriendschappelijken klap op de schouders complimenteerden met hun schoon spel. Zelfs „Opa Brown" was opgetogen!!! Weliswaar werd er door ons verloren, doch met eere. Wij, die week-in, week-uit, Zondag aan Zondag, het aantrekkelijke ge doe van de hoofdstedelijke jeugd-voetbal- ploegen gadeslaan, op enkele ongunstige uit zonderingen na, willen hier, zonder eenige restrictie, gaarne bekennen, dat het spel peil stijgende is. Natuurlijk is het voor de grootste clubs - 9 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 9