toch de stemming van dit elftal te begrijpen. Was het de hoogspanning waaronder maandenlang gespeeld is, of de reactie na de ontspanning tegen Ajax, of andere fac toren, wij weten het niet, maar de laatste wedstrijd van het gewone competitie-seizoen tegen Blauw-Wit III gaf allerminst vol doening. Een bescheiden 11 was het re sultaat. Het houdt een compliment in voor de achterhoede die in 12 wedstrijden zich slechts 15 keer gepaseerd zag; het wijst ook nogmaals aan, waar nog een leemte zit, al zijn wij nog topscorer in de afdeeling. In dit verband werden een paar nuttige oefenwedstrijden gespeeld nl. tegen S.L.T.O (No. 2- 4e klasse) met 1 1 als resultaat en tegen een Xerxes-combinatie uit Rotter dam met 33 tot uitslag. Beide wedstrijden zijn behalve nuttige ook genoegelijke oefenwedstrijden geweest, ter wijl toch de weers- en terrein-omstandig heden in den wedstrijd tegen Xerxes verre van ideaal waren. De stand ging aardig op nl. 10 achter, 1 1, 2—1 voor, 2—2, 3—2 achter en in de laatste x/2 minuut 3—3. Het zou ons best lijken om b.v. 2 Mei (Holland- Het Derde. Zondag j.l. 28 Februari hebben wij het seizoen besloten met een verdienstelijke overwinning op Assendelft 2 in het lande lijke en waterrijke Assendelft en als wij nu de stand eens bekijken, dan moeten wij tot de conclusie komen dat de resultaten dit jaar niet buitengewoon geweest zijn. Dit schrijf ik nu niet omdat wij ons kampoen schap niet gecontinueerd hebben, doch om dat wij te veel wedstrijden hebben verlo ren die wij in een behoorlijken vorm spe lend met gemak hadden kunnen winnen. In de allereerste plaats doel ik hier op den thuiswedstrijd tegen Meervogels 2, een elftal dat „geheid"' onderaan staat en toch kans zag ons een verdiende 3 2 nederlaag toe te brengen, hoewel de rust met 20 in ons voordeel ingang. Toen de tegenpartij er echter beter inkwam, tengevolge van ons België in Rotterdam) dan daar eens te spe len als dit kan. Mag ik dan nog de vraag stellen of het tactisch ten opzichte van onze jongeren juist is dat op dien dag dat wij met ons 2e elftal tegen Xerxes speelden dat onze vete ranen de voorkeur kregen om het hoofd- veld te bespelen? A.s. Zondag een oefenwedstrijd tegen A.P.G.S. kampioen 4e klasse, waarbij de voorhoede nog eens de bijzonder attentie zal krijgen. En daarna van de promotie wedstrijden waarbij wij slechts hopen dat de standaard 9 a 10 steeds opgesteld kunnen worden en de samenstelling van het elftal niet te moeilijk wordt door de bekerwed strijden van het le, want het is mij wel ge bleken, dat er voor een paar spelers van ons langzamerhand interesse in hoogere regionen komt. Al wil ik direct hieraan toe voegen dat voor de club en beide elftallen wel zeer bijzondere belangen op het spel staan. Enfin, wie ook worden uitverkoren, man nen 100% energie gedurende 90 minuten. Speler. slappe spel en begunstigd door den zeer krachtigen wind, konden wij ons niet ver zetten en een nederlaag werd ons deel. Ver der heb ik hier den wedstrijd tegen D.W.S. 3 op het oog, die in een 53 nederlaag eindigde hoewel wij zelf geen enkel doel punt gescoord heben. Voor rust wist D.W.S. dank zij drie grove blunders van onze ach terhoede evenveel doelpunten te maken. Na rust waren wij echter steeds aanvallend en nadat wij zelfs kans hadden gezien een penalty tegen de paal te schieten, werd D.W.S. overbeleefd en scoorde driemaal in eigen doel. Doch zelfs toen zagen wij geen kans van de begrijpelijke verwarring in de D.W.S. gelederen gebruik te maken en het beslissende doelpunt te fabriceeren. Het einde bracht dan ook de verdiende 53 nederlaag. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 7