zette, al naar men het nemen wil, van den vleugel af, en onze trouwe Giel de boogbal onderschatte die rustig neerdaalde achterin ons doel. Niet getreurd evenwel, speeltijd genoeg en vertrouwen genoeg en zoowaar 5 min. later krijgen wij volkomen terecht een pe nalty toegewezen voor een domme over treding wegens hands van den Ajax links half. De 4e of 5e keer in dit seizoen zag ik mij verplicht weer een speler aan te wijzen om op dit voor ons zoo gewichtige moment de strafschop te nemen! Daan Uiterwijk was de uitverkorene en schoot juist naast, daar mede tevens uitmakend, dat de aanvoerder geen kans had gezien zelfs bij de 4e of 5e keer in deze competitie de right man aan te wijzen. Een vingerwijzing voor de pro motiewedstrijden en attentie voor v. Kol! Daan s spel heeft m.i. den geheelen wed strijd geleden onder dezen tegenslag. In de rust niet getreurd. Het is slechts voetbal en wij hebben ons kranig geweerd met nog 3 kwartier voor den boeg. In de 2e helft hebben wij doorgaans het beste van het spel gehad, hoewel juist Ajax een paar open opgelegde kansen kreeg. Hoewel nog topscorer in de afdeeling was uitgesproken ons voorhoedespel niet overtuigend genoeg om tot doeltreffende resultaten te komen. In de laatste minuut dachten we Jan Uiterwijk te zien scoren, maar het schot mislukte. Het was een open strijd en wij brengen hier gaarne een woord van hulde aan onze tegenstanders, die met alle fraaie middelen hebben gestreden om te zegevieren en voor wie thans het kampioenschap voor het grij pen ligt. Maar, en dit zij hier bijzonder onder streept, ook ons elftal komt ondanks de 10 nederlaag een pluim toe. Vooral de half- linie Thonus - Buising - Vaessen heeft ber gen werk verzet en zeker onzen bescheiden Vaessen komt een bijzonder woord van lof toe. De achterhoede v. Driel - Lohoff - Breedveld deed normaal goed werk en slechts de voorhoede: Pogge - Lucassen - J. en D. Uiterwijk en Jb. van Nek bleef on der het gemiddelde van dit seizoen. En nu de conclusie van dezen wedstrijd en uiteindelijk van dit seizoen. Mannen, laten wij dan hoogst tevreden zijn dat het ons is mogen gelukken zooveel punten te verzamelen, dat wij verzekerd zijn van promotiewedstrijden en daarmede ook op deze plaats mijn gelukwenschen aan mijn medespelers. Juist die wedstrijd tegen Ajax heeft toch onomstootelijk uitgewezen dat wij tegen onze tegenstanders volkomen zijn opgewas sen en voetbaltoeval (het interessante in het spel) altijd ook nog een rol blijft spelen. Heusch er is na deze 10 nederlaag geen reden tot wanhopen of bittere teleurstelling. Al te veel had de meening in A.F.C. post gevat dat dit elftal toch wel zou blijven winnen, hoe het ook in het veld kwam. Wij vooi ons zelf wisten wel, en zeker schrijver dezes, dat eens de serie overwinningen een einde zou nemen en die dag is gekomen, maar met eere. Het heeft mij de absolute overtuiging gegeven dat in de komende pro- motie-wedstrijden om een plaats in de Res. Ie klasse wij onzen strijd zullen kunnen be ginnen, met vermoedelijk Zeeburgia II als No. laatst Reserve le klasse en Kennemers II en Gooi II als de beide andere kampioe nen, als minstens gelijkwaardige tegenstan ders. Ook bij deze clubs wordt dergelijke taal thans gesproken en misschien ook ge schreven, dus weest je allen bewust, van het zware, maar oh zoo mooie programma. Het spelen van deze promotie-wedstrijden geeft een sportieve voldoening, waarvoor wij hoA pen een culiminatiepunt te bereiken. Wat hebben we dien Zondagavond na Ajax III en ook des Maandags een condo- latie-gezichten en halve felicitatie-gezichten gezien. Dan hebben wij ons beter gehouden dien bewusten Zondagavond, want het elf~ tal zelf heeft met het gros van zijn spelers de zekerheid van promotie-wedstrijden waardig gevierd. Een prettige avond, lang om te onthouden, waarbij o.a. eerelid De Vilder en Henk Esser blijk gaven ten slotte A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 6