voorspoedig seizoen, doch ook de leden van onze oudste dochter, de A.C.C. Van cricket gaat steeds een bijzondere bekoring uit en in de knusse atmosfeer van ons eigen home aan den Wandelweg schenkt het na een zenuwsloopend voetbalseizoen een rustig en weldadig genoegen. Ik wensch onze Heeren en vooral niet te vergeten Dames cricketers een zonnig, sportief seizoen en hoop, dat „the king of sports" vooral ook onder onze jonge leden nieuwe en enthou siaste beoefenaars zal vinden. Bijzondere evenementen hebben zich de afgeloopen maand niet voorgedaan, al heeft het dan ook niet veel gescheeld. Ik bedoel hier het geval Lungen, d.w.z. zijn event, medespelen in het Nederlandsch elftal te- 9en Zwitserland. Helaas is hiervan op het "Van liet Tweede. A.F.C. II geen kampioen en toch promotiewedstrijden. De vorige maal schreef ik dat wij uit de laatste 2 wedstrijden slechts 1 punt behoef den te halen om verzekerd te zijn van pro motiewedstrijden, doch dat het meer vol doening zou schenken om Ajax III te slaan en daardoor kampioen te worden. Het heeft niet mogen zijn. Allenzins eervol moesten wij met 1—0 de vlag strijken en toen later in den avond bekend werd dat D.W.V. II verloren had, dus dat wij reeds zeker wa ren van promotiewedstrijden wisten velen niet of zij ons feliciteeren dan wel condo- leeren moesten. Doch daarover straks. Eerst de „big-match" tegen Ajax III. Alles was op haren en snaren gezet om te trach ten in dezen wedstrijd de zegevieren, want Ajax-elftallen zonder uitzondering zijn moei lijk te bestrijden (onze Juniores kunnen er ook van meepraten!). Het is juist daarom zoo jammer dat uitgesproken voor dezen wedstrijd een sterk principieel meeningsver- schil tusschen Bestuur en E.C. eenerzijds en aanvoerder anderzijds tot uiting moest laatste oogenblik toch niets gekomen, zoo dat we nog steeds zonder „international" zijn. We willen hier niet over de merites van Charles spel uitweiden (de „Pers" heeft dit al voldoende gevivisecteerd)maar we vonden het allen drommels jammer, dat hij op deze wijze moest worden teleurgesteld. Menigeen onzer heeft zich dan ook ver beten, dat op het allerlaatste moment Bak- huys, met of zonder geblesseerde enkel, toch van de partij was, maar als goede voetbalburgers moeten we maar denken, dat hier hoogere landsbelangen in het spel wa ren. We hopen echter, dat Charles nog eens een kans zal krijgen. A.s. Zondag speelt hij mee in de districtswedstrijden te Gro ningen en we hopen allen, dat hij daar een goed figuur zal slaan. komen ten aanzien van wat voor A.F.C. het belangrijkste was dien dag, nl. een 2e elf tal op topsterkte of een le elftal dat hooger op de competitieladder moest zien te komen. Enfin, gedebatteerd is er voldoende, om den persoon Hermsen is gestreden, waarvan de betrokkene nauwelijks besef heeft en ten slotte moet iets het zwaarst wegen, waarbij wij ons neer te leggen hebben. Ajax III verscheen op volle kracht en was zich terdege bewust van het belang van den strijd. De belangstelling van den kant was groot, waaronder zeer vele oude bekenden, hetgeen bijzondere voldoening schonk. Het veld was zwaar, zeer zwaar be speelbaar en al direct ontwikkelde Ajax het beste spel, waarbij weer eens te meer de technische vaardigheid van vele Ajaxiden bleek, alsmede de snelheid van handelen. Na het eerste kwartier te boven te zijn gekomen zonder kleerscheuren, verdeelde het spel zich beter en kwamen wij ook wat los. Het was wel jammer dat juist in deze periode pl.m. 20 min. na het begin rechts buiten Schellevis van Ajax schoot of voor- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 4