gespeeld, dan vrees ik, dat we er spoedig uitgeknikkerd worden. Er zat geen tempo in, het plaatsen was zeer slecht. Men verbaas de zich dan ook niet, toen Ahrends tot de rust wist stand te houden. Het zonderlinge was, dat ons elftal ondanks zijn uitgespro ken meerderheid, vooral vóór de rust, in een zeer diepe W-formatie speelde, zoodat er meestal 3 voorwaartsen en 5 halves ope reerden. Eerst na de hervatting werd men verstandiger en toen kwamen ook de goals. In een wedstrijd, waarbij het al gauw dui delijk is, dat middenlinie en backs sterk ge noeg zijn om zich de tegenpartij van het lijf te houden, behoort men de voorhoede op volle sterkte te laten opereeren. Het is na tuurlijk heel nuttig wanneer de tegenpartij komt opzetten, de binnenspelers terug te nemen om de verdediging bij te springen. Is echter het gevaar bezworen, dan behooren ook de binnenspelers weer in den aanval te zijn. De kunst der tactiek bestaat nu daar in, den wedstrijd zóó aan te voelen, dat de speelwijze voortdurend aan de omstandig heden van het oogenblik wordt aangepast. Opmerkelijk was in dezen wedstrijd het abominabele slechte plaatsen. Keer op keer, meestal nadat men door goed individueel werk den bal had vrijgemaakt, werd deze precies op de voeten van een tegenstander gespeeld. Bovendien speelde men als ge woonlijk op het midden, inplaats van op de vleugels, hetgeen er eveneens toe bijdroeg, dat het leer voortdurend werd onderschept. In de 2de helft bleek ten duidelijkste, dat, indien slechts even in tempo en met her sens werd gespeeld, de doelpunten gemak kelijk kwamen. Ik kon niet nalaten op dezen overigens onbelangrijken wedstrijd nader in te gaan, omdat zooals aanvoerder Lungen den spelers van te voren reeds op het hart druk te de bekercompetitie niet alleen aardige wedstrijden kan opleveren, doch bovendien de spelers in de gelegenheid stelt de zorgen van onzen penningmeester te verlichten. Al leen al uit sympathie voor Arie Mets moes ten onze 1ste elftallers zich tot het uiterste inspannen!! 14 Maart 1937. I. H. GALAVAZI. Van Je ReJactie. Waar eenige bijdragen met vertraging binnenkwamen, komt deze Schakel iets later uit dan oorspronkelijk vastgesteld. Tot mijn leedwezen is hierdoor de bijdrage van de afdeeling Honkbal in het gedrang gekomen en waar deze betrekking had op de viering van het 25-jarig jubileum van den Neder- landschen Honkbal Bond op 16 Maart 1.1., had het helaas geen doel meer dit artikel nog op te nemen. Waar echter anderzijds aan dit jubileum voldoende publiciteit ge geven werd, meen ik te mogen aannemen, dat het huldebetoon aan den N.H.B. hier door niet zal hebben geleden. Van onze zijde bieden wij den N.H.B. onze hartelijke ge- lukwenschen met zijn zilveren jubileum aan, waarbij wij tevens de hoop uitspreken, dat onze A.F.C.-honkballers nog lange jaren prettige en succesvolle wedstrijden onder zijn leiding mogen spelen. De lente is al weer in aantocht en King Soccer loopt al weer op zijn laatste beenen, of liever gezegd, moest dit eigenlijk doen. We zouden evenwel de naam van Chinee- zen van het Noorden zooals U weet zijn zelfs gewone Chineezen zeer zakelijk en verdienen ze graag wat extra niet ver dienen, als we nog niet tot half Juni van K.N.V.B. wedstrijden zouden kunnen genie ten. Waar wij het ook dit seizoen echter weer niet tot kampioen konden brengen en ik ons ook geen lang Bekerlijden voorspel, zullen we ons dit jaar tijdig aan de zomer sporten kunnen wijden. Ik wensch dan ook niet alleen onze honkbalers een prettig en 3 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 3