tjes, welke voor ons 7 punten meer hadden beteekend, indien men ze had kunnen voor komen. We zullen maar niet uitpuzzelen. welke wijzigingen de ranglijst dan zou heb ben ondergaan. Van de 3 laatste wedstrijden heb ik alleen Spartaan—A.F.C gezien, waarbij we voor de zooveelste maal constateerden, dat onze plaatselijke ontmoetingen steeds tot de pret tigste behooren. Een gelukkig verschijnsel, dat scherp afsteekt bij de onaangename ondervindingen, welke men ieder seizoen op nieuw met bepaalde tegenstanders opdoet. Het is niet onze gewoonte om over derge lijke onaangename ontmoetingen in ons Clubblad breed uit te weiden. Slechts bij hooge uitzondering werden bepaalde feiten kort gememoreerd. Immers er schuilt in de ongecontroleerde schrijverij in Clubbladen een groot gevaar. Er wordt animositeit ge schapen, welke tusschen de spelers zelf niet aanwezig is en mocht er al eens in het veld iets voorgekomen zijn. dan wordt dat meest al door de spelers zelf weer gauw vergeten. Het ongebreidelde chauvinisme dat in tal rijke clubbladen hoogtij viert, het afmaken van scheidsrechters en tegenpartij, als men de kous op de kop heeft gekregen, vergif tigt de goede verhoudingen en is je reinste ophitserij. We kennen uit dit seizoen een geval, waarbij de eerste ontmoeting in de beste verstandhouding werd gespeeld, doch de returnmatch na eenige beschouwingen in een clubblad in een dergelijke vijandige stemming werd gespeeld, dat 2 spelers uit het veld verwijderd en geruimen tijd ge schorst werd. Precies van de partij van den Jospennigen" clubleider! Zelf hebben we eenigen tijd geleden de anonieme vuilschrijverij in een plaatselijk blaadje over den wedstrijd A.F.C.—Bloe- mendaal tevergeefs zelfs met medewer king van den K.N.V.B. trachten te ach terhalen. En nu ligt weer voor ons het Alc- maria-Nieuws, waarin enkele beschouwin gen over A.F.C.—Alcmaria, waarvan je niet weet of je erom lachen of huilen moet. In één opzicht zij we het met den schrijver eens, nl. dat onze ontmoetingen in de laatste jaren niet tot de prettigste behooren, waar bij het merkwaardig is op te merken, dat wanneer we verloren er blijkbaar geen vuiltje aan de lucht was. Er is echter een uitstekende oplossing nl. dat Alcmaria bij haar wenschen omtrent de competitie-indee ling straks eenvoudig verzoekt niet meer bij ons te worden ingedeeld. Wij zullen zulk een verzoek van ganscher harte onder steunen! Het heeft mij daarom niet gespeten, dat ik dit drama niet heb bijgewoond. De hoop ons 2de elftal kampioen te zien worden, deed mij naar de Meer trekken. Al sloeg de 0-1 nederlaag tegen Ajax III deze hoop den bodem in, toch werd de teleurstelling weer vergeten toen achteraf bekend werd, dat het 2de definitief op de 2e plaats was geëindigd en dus toch gerechtigd is aan de promotiecompetitie deel te nemen. Wie had dat na het slechte begin met de onstellende nederlagen o.a. tegen Alcmaria 2 en D.W.V 2 durven denken? Onder leiding van den veteraan Jaap v. Nek heeft het elf tal zich prachtig hersteld. Voor spelers en aanvoerder zal het een bijzondere voldoe ning zijn, hun ijverig werken en taai vol houden met dit resultaat beloond te zien! Het moeilijkste moet nu nog komen! Heel A.F.C. hoopt, dat ons 2de eindelijk de plaats in de reserve eerste klasse zal herwinnen, welke het zoovele jaren eervol heeft ingenomen. Wanneer we den jongens van het 2de feli- teeren met het voorloopig bereikte succes, dan voegen wij daaraan onze beste wen schen voor de promotiewedstrijden van har te toe! Nog zelden is het voetbalseizoen in hoofd zaak zóó vroeg afgeloopen als ditmaal nl. eind Februari, al gaan er nog een goede drie maanden mee heen, alvorens de lands kampioen bekend is. Onze 1ste elftallers zullen ongetwijfeld nog graag blijven voetballen. Inmiddels heb ben we de eerste ronde voor den K.N.V.B.- Beker tegen den 3den klasser „Ahrends" overleefd. Indien er echter niet beter wordt A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 2

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 2