OJ cl thai. uit de hoofdstad een vrij gemakkelijke taak, uit de enorme aanwas van jonge krachten, rustig een strenge selectie te houden, waar door zij steeds de room der melk behouden. Doch juist hierdoor strekt het kleinere clubs zoo tot eere, dat zij zich, ondanks veel moeilijker omstandigheden, zoo prach tig staande kunnen houden. M.aar genoeg hierover, want wij dwalen lichtelijk af. Wij. voor ons. zijn gelukkig, dat onze jongens tegenover een veel machti ger club zoo n groote tegenstand hebben geboden. Het eenig minder aangename in deze e aan en voe Wat is het, waar elke jongen aan doet? Wat is het, dat 't meest hem verheugt? Wat staalt er zijn body na dagelijksch werk? Wat is het, dat hem geeft zooveel vreugd? Een jongen van thans is pas zeven, acht jaar of hij tippelt al achter den bal Hij weet al van .corner" van ,,back" en off-side" en keept in een straatelftal. En heeft hij geen bal, wel dat is geen [bezwaar dan neemt hij een lap en een draad zijn jas en zijn pet op den grond is zijn goal want een voetballer weet altijd raad. Of zijn van zijn schoenen de neuzen kapot dan trapt hij op klompen maar mee... En kopt hij zijn klomp dan, inplaats van [den bal Dan lacht hij nog blij en tevreeü Zijn vader en moeder, die kijken soms kwaad Als hij thuiskomt, met een dik-blauwe- [scheen Maar hij voelt geen pijn, want hij wil [eenmaal zijn De goalgetter van A.F.C. I. En Zondags, bij het eerste, dan is hij present dan staat hij heel trouw aan de lijn Hij schreeuwt er: Hup Roeltje, hup [Charles, toe Bouk alsof het zijn schoolmakkers zijn!! „big match was, dat twee onzer jongens door min of meer ernstige kwetsures het veld moesten verlaten, alhoewel wij dit vol strekt niet aan eenige opzet willen wijten. Van deze plaats spoedige beterschap Ger en Dickü! Persoonlijk is één onzer leiders na afloop de Ajaxieden gaan feliciteeren met hun over wining, en unaniem verklaarden zij, dat zij zelden zoo'n faire en prettige wedstrijd had den gespeeld. Mooier compliment kan men onze jongens zeker niet maken!!! „BRUINTJE BEER". En heeft er zijn club dan de zege behaald zoo gaat hij naar huis zeer verblijd... Maar als ze verliezen... dan scheldt hij [hard mee op die,,vent die nooit floot voor ,,af-syt". s Maandags, dan grijpt hij het eerst naar [de krant dan leert hij zijn voetballersles. Hij leert er de namen der Mythologie: Achilles, Ajax, Heracles. Op school pakt hij alles ook ijverig aan. En leert hij zijn lessen altijd Dat werken, dat volhouden heeft hij geleerd door dat spel op het groene tapijt. Daar leert hij door doen, wat of eendracht [vermag En nog veel meer deugden daar bij. Daar leert hij nooit vrees, maar als 't kan, [wèl respect Voor iemand van zijn tegenpartij. En speelt hij dan eens op het groot [Levensveld Dan krijgt hij dat oude gevoel Van willen, van werken, van volhouden, [doen stormt hij regelrecht op z'n doel. .Widistadi' 11 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1937 | | pagina 11