moeten niet vergeten, dat wij een reputatie van 3-voudig kamipoen hebben op te hou den, zoodat een bescheiden plaats in geen geval ons deel mag worden. Integendeel! Ik wil niet nalaten, een ieder, die in de gelegenheid wordt gesteld om te trainen, op te wekken de trainingsavonden regelmatig te bezoeken, om op deze wijze zoo goed mogelijk in conditie te blijven en blijk te geven de opoffferingen, die A.F.C. zich ge troost, op de juiste waarde te schatten. EFFEMM. HET ZESDE. Het zesde elftal heeft zich tot nu toe uit stekend van zijn taak gekweten. Na een misstap in den eersten wedstrijd van het seizoen tegen Hema II, heeft het kans gezien de volgende zes wedstrijden alle te winnen, terwijl wij in de beker-wedstrijd tegen Ajax VII een gelijk spel (3—3) boekten, nadat wij tot even voor het einde met 3—1 hadden voorgestaan. We mogen dus lang niet ontevreden zijn en met een beetje goe den wil is er nog wel een kampienschap te behalen. We hebben al een aantal zware en modderige uitwedstrijden achter den rug, waarin alle spelers blijk gaven van den goe den geest in ons elftal door steeds trouw op te komen. Alleen de keepers lieten ons zoo nu en dan in de steek, maar toen bleek eerst wat een voortreffelijke reservekeepers ons eltfal bevat. S.D.Z. 3 werd ons eerste slachtoffer na de nederlaag tegen Hema 2. In een zeer tam partijtje bleven wij met 4—0 in de meer derheid maar 't elftal klopte nog lang niet. In de daarop volgende wedstrijd tegen Fokke 3 ging het al heel wat beter, alhoe wel het mij buitengewoon tegenviel dat de A.F.C-ers, die toch niet de domsten zijn, tallooze malen in de buitenspelvol liepen, welke twee oude rotten hen bereidden. Tegen Vespucci hebben wij het zeer zwaar te verduren gehad en alleen door de uitstekende kwaliteiten van onzen aanvoer der zoowel als voetballer en als captein wer den wij voor de nederlaag behoed. Veel geluk viel ons ook ten deel, daar Vespucci 2 verschillende malen onze lat en palen met de modderige bal bevuilde, terwijl onze voorhoede op listige wijze enkele keeren het net onzer vijand deed trillen. L.O.C. 2 en S.N.A. 3 werden twee ge makkelijk te kraken noten en met een beetje meer enthousiasme hadden we gerust nog eenige goaltjes aan ons totaal kunnen toe voegen. A.E.D. maakte het ons weer eens flink lastig en heeft ons langen tijd in angst doen verkeeren. Gelukkigerwijs kwam er na een ten onrechte aan ons toegekende penalty- de kentering, welke nog drie goals tot resul taat had en ons in veilige haven bracht. Tenslotte nog iets over de spelers. Piet Verhaaf is de juiste man op de juiste plaats. Een captain die altijd zijn man netjes in moeilijke oogenblikken aanvuurt en de noodige raad geeft. Een voorbeeld voor het elftal door zijn geweldig zwoegen. Naast hem staat Beekman, die weliswaar de zaak goed bekijkt, maar veel te slapjes weg trapt, als back. De middenline voldoet goed, Sternman, de spil, is watervlug en helpt overal een handje, Struys en Warners staan hem rus tig terzijde. In de voorhoede is ook nogal eens wat wijziging gekomen, maar tenslotte hebben zij toch eiken wedstrijd de noodige goals gemaakt Kohier en Salm bespelen de buitenplaatsen en hebben zich tot nu toe uitstekend van hun taak gekweten. Terwijl Salm in de rust er steeds met zijn gepaste(!) grapjes de vroolijkheid inhoudt. Van Veen, op de middenvoorplaats, is een begaafd voetballer, maar wil het veel en veel te mooi doen, waardoor hij niet altijd evenveel suc ces heeft. Tusschen hem staan twee harde werkers. Van Rossum en Kinsbergen. Geen groote voetballers, maar toch een geweldige steun door hun volhouden, vooral in moei lijke oogenblikken. Nu nog eenige algemeene opmerkingen. Tot nu toe heeft het ons werkelijk nogal 9 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9