In het kader van deze beschouwing is het dan ook wel heel prettig de verdiende overwinning tegen de leiders Ajax III te kunnen memoreeren. Eerlijk gezegd, het Ajax-spel viel mij tegen. Door de vele jaren heen zijn wij eigenlijk gewend van de Ajax- elftallen van hoog tot laag altijd een beter spel te zien dan van vele andere clubs. Deze keer was dit zeker niet het geval en de over winning kwam ons allenzins toe. Vooral backs en halflinie kunnen op een goeden wedstrijd terugzien, terwijl onze keeper geen zware taak had. In de voorhoede vlotte het voor rust on danks de moeilijke terreinsgesteldheid goed, daarna minder, doch min of meer was dit verklaarbaar omdat er na een 3—0 voor sprong bij halftime in de 2e helft niets ge forceerd werd. Wij hebben nu weer de goede richting te pakken en zullen zeker trachten met alle mogelijke krachtsinspanning daarin te blij ven. Een samenloop van omstandigheden heeft gewild, dat wij slechts 2 punten op de leiders achter zijn, daarentegen staat wel vast, dat het onderling krachtsverschil mi niem is, zooals ook in de afdeeling van het le. Onze ranglijst legt daarvan wel vol doende bewijs af. Een regelmatige goede training, goede wil en homogeniteit op Zondag, ook bij tegenslag en met zulk goed spelersmateriaal als A.F.C. bezit is de grondslag voor een succesvolle toekomst daar. Speler. HET DERDE. Kon vorige jaren steeds gesproken wor den van een komend kampioenschap, nu is dit helaas niet het geval. Wel zullen wij in staat zijn een behoorlijke plaats in te ne men, doch hoogere verwachtingen zullen wij wel niet mogen koesteren, ofschoon mo menteel nog van alles mogelijk is. Oorzaken? In de eerste plaats hebben wij dit jaar een zeer zware afdeeling, waarin slechts 2 clubs absoluut de zwakkere blij ken en de overige elftallen tegen elkaar zijn opgewassen, zoodat onverwachte nederlagen en- of overwinningen hiervan het gevolg zijn. Verder is het elftal, tengevolge van de slechte resultaten van het tweede in het be gin van het seizoen, nog geen enkele Zon dag in dezelfde opstelling in het veld ge komen, hetgeen natuurlijk niet bevordelijk is voor het onderling verband. Het resul taat van het een en ander is geweest, dat nu ongeveer de helft van het oorspronke lijke derde elftal in het tweede is opgeno men, terwijl de vrijgekomen spelers uit het tweede in het derde zijn ondergebracht. Het elftal van j.l. Zondag 22 November, b.v. dat tegen Meervogels 2 een 51 overwinning boekte, zag er als volgt uit: B. Spelter Neseberend Kleyn v. Munster P. Beets J. Scheepsstra Nesvadba Schroder F. Meyer Bonkink Knight Verschillende wedstrijden werden slechts met één doelpunt verschil verloren, doch de noodige dash om juist deze wedstrijden uit het vuur te slepen ontbrak. Hopelijk zal een nieuwe overwinning weer wat meer zelf vertrouwen brengen, hetgeen de producti viteit zeer ten goede zal komen. Opmerkelijk is het, dat de verschillende achterspelers eenigen tijd noodig hadden om ingespeeld te raken, met het gevolg dat het reeds een paar maal is voorgekomen, dat wij reeds dadelijk een achterstand boek ten, tegen D.W.S. werd het zelfs 03! Hierin moet verbetering komen en is het dus zaak dadelijk bij het begin zijn volle aan dacht aan het spel te wijden. Onze score begint een bedenkelijke over eenkomst te vertoonen met die van het eerste hetgeen toch in onze afdeeling in het geheel niet noodig is. Wat echter wel een eerste vereischte is dat den geheelen wed strijd energiek wordt aangepakt, want wij A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 8