Tonny v. d. Valk op, binnen 10 min. ge volgd door een 2e eveneens van zijn voet (3—2). Hiermede was de spanning weer hersteld en het vrij talrijke publiek leefde ook wel mee. Alleen die aanmoedigingen kon men eigenlijk niet hooren of ze riepen: „Vooruit H.R.C." of „Hup A.F.C.". Beide clubnamen klinken zoo eenerlei vooral bij vlug uitspreken. Het summum van voetbalspanning werd bereikt toen Buising, tactisch naar voren gekomen bij een door Daan Uiterwijk ge nomen corner, er 33 van maakte met een kopbal. Er was nog een kwartier te spelen en ook H.R.C. zat niet stil. Ook hun aanval len waren niet van gevaar ontbloot, maar v. Driel goed bijgestaan door Poggen en Breedveld wist alles te houden. Nog 4 min zijn te spelen. Een aanval van links, een voorzet, Bonkink schiet in, de bal raakt achter de lijn, direct zijn er een paar A.F.C.-ers en een paar H.R.C.-ers bij, de bal raakt er o.i. nog iets verder achter, de bal wordt door een H.R.C.-er (niet de kee per) opgeraapt, de scheidsrechter fluit maar niet voor goal of hands doch buiten spel. En daarmee ontging ons de kans op de overwinning, zelfs ook de kans op een gefundeerd protest. Een gelijk spel was ech ter m.i. de juiste uitslag. Tevreden gingen wij van het veld in de overtuiging dat een ieder het zijne had ge daan en ook commissielid Börnemann was voldaan. Jonge spelers als Faessen, Poggen en v. Munster hebben getoond er toe te kun nen bijdragen een wedstrijd uit het vuur te sleepen, terwijl ook van de overigen niet anders dan met respect kan worden ge sproken. De sensatie van dezen dag was nog niet ten einde want kort na Den Helder op den terugweg bleek onze bus op den in reparatie zijnden weg op de linkerhelft te zitten en moesten we eenige kilometers achteruit rijden om daarna weer op de rechterhelft te kunnen komen. En dan die laatste (onaangename) sen satie. Als goede clubmenschen hadden we een sweep-stake op het le (tegen Kenne- mers uit) gemaakt. Voor een „afzakkertje" waren we nog even uitgestapt in het Alc- tnaria club-café en daar kwam de ont goocheling dat met 41 verloren was. Nie mand was zoo pessimistisch geweest. Maar als goed A.F.C.-er reken je altijd op ont goochelingen en dus hadden wij bij voor baat vastgesteld als niemand de uitslag goed had geraden, ging deze automatisch op onzen eigen wedstrijd over, waarbij Pog gen de gelukkige bleek. De reis werd opgewekt weer voortgezet door het gezelschap onder het zingen van allerlei liederen (niet te vergeten ook ons mooie clublied; moet dat weer niet eens af gedrukt worden in „De Schakel" voor nieuwe leden en voor hen die het 2e cou plet niet goed in het hoofd hebben?) door tenoren en bassen met begeleiding van één sopraantje. Toch nog moest het gezelschap even in Eggers kijken om van den dag te vertellen. Daar was practisch niemand, dat was ook wel zeker na de 4—1, vandaar dat snel ieder zijn weg ging in de hoop en verwachting nog goede resultaten dit seizoen te mogen boeken, al is de achterstand wel een beetje groot om al te zeer naar boven op de rang lijst te kijken. A.F.C. II—Ajax III, 30. In een ongebruikt half uurtje, al wachten de op een trein, ga ik zoo eens de positie van onze diverse elftallen na en kom ik tot de conclusie, dat het le en 3e 3 punten op de leiders in hun afdeelingen achter zijn, het 2e 2 punten, het 4e een gunstig debuut heeft gemaakt in den K.N.V.B. en onze Juniores resultaten boeken, die er zijn mogen. Dit nu duidt op een zekere kracht en het is nu de tijd om deze kracht uit te buiten. Daarom Bestuur, E.C. en niet het minst spelers laten wij allen ons best doen om sportieve resultaten van de bovenste plank te boeken! A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 7 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7