ten slotte nog zelfs te verliezen. Gelukkig slaagde Charles een minuut of 5 voor het einde er waarachtig nog eens in ons de lei ding te hergeven en leek het pleit beslecht. Maar zelfs deze luttele minuten wist onze defensie zich niet te handhaven en het einde kwam met 55. We konden ons troosten met de gedachte met een onvolledig elftal een behoorlijk resultaat te hebben bevochten, maar dat neemt niet weg, dat we voor den zooveel- sten keer een prachtigen voorsprong ver loren hebben zien gaan. Het was hetzelfde liedje als tegen B.F.C. en 't Gooi. Zoolang onze verdedigers er zich niet op concentreeren om tot een juiste samenwerking tuschen backs en halfbacks te komen, zal onze voorhoede al bijzonder hard moeten scoren om punten binnen te halen. Indien de vleugelhalves de binnen- spelers dekken, moeten onze backs de vleu gelspelers attaqueeren, waarbij dan natuur lijk de een naar den vleugelspeler moet gaan en de andere zich vóór doel moet opstellen. Zooals het thans gaat hebben de vleugel spelers te veel vrij spel met alle noodlottige gevolgen van dien. Ik moet het steeds maar weer herhalen: Het is zuiver een questie van de hersens ge bruiken. Op dit aanbeeld moet voortdurend gehamerd worden. Er moet ook beter ge ruimd worden. Vooral bij een opdringende tegenpartij kan een ferme trap naar voren aan onze snelle vleugelspelers en centervoor onverwachte kansen openen. Zooals de situatie thans is (2 gewonnen 4 gelijk en 2 verloren) dus 8 punten uit 8 wedstrijden, waarbij we slechts een achter stand van 3 punten op de leiders, maar ook slechts een voorsprong van 4 punten op de hekkesluiters hebben, is alles nog mogelijk. In deze competitie van vrijwel gelijkwaar dige krachten, zal het meest constant spe lende elftal aan het langste eindje trekken. Zorgen wij dus, dat de oude wisselvallig heid verdwpne en iedere wedstrijd met het zelfde enthousiasme worde begonnen en uit gespeeld. Het is een feit, dat wij meestal juist op het oogenblik, dat men door er een schepje op te gooien, den tegenstander volkomen van zijn stuk kan brengen en de overwinning tot een feit maken, een afwachtende houding gaan aannemen. Waneer een elftal zijn heil in den aanval moet zoeken, dan is het zeker ons eerst. 27 Goals in 8 wedstrijden te maken is waarachtig geen slechte prestatie. Integendeel. Met zulk een scoringscapaci- teit moet je kampioen worden. Het werk onzer verdediging is daarbij beslissend. Aan den keeper ligt het niet, want Burger heeft zich tot een goed doelwachter ontwikkeld. Laat ons hopen dat onze jongens de situ atie beseffen en hun plicht doen. Met bijzondere voldoening vermeld ik hier de goede resultaten van ons 2e elftal. De omzetting onder leiding van Jaap van Nek heeft goede vruchten gedragen. De situatie is thans zelfs zóó geworden, dat een kampioenschap binnen het bereik der mogelijkheden ligt. Laten we er echter niet op vooruit loopen, doch Jaap en zijn mannen van harte succes wenschen in den strijd om het verloren terrein te herwinnen. Ook over het 3de mogen we niet onte vreden zijn, al schijnt de kans op een pro longatie van de reeks kampioenschappen dit jaar niet bijster groot. Het 4e elftal heeft inmiddels bewezen, dat het de promotie naar den K.N.V.B. inder daad ook heeft verdiend. Bijzonder goede resultaten worden door onze Juniores behaald. Het werk der jon geren geeft wel extra reden tot tevreden heid, want daarvan moet het in de toe komst toch komen. Zij leveren het bewijs, dat wij inderdaad wel over materiaal be schikken, mits wij slechts in staat zijn het zelve tot ontwikkeling te brengen. De volgende maand is de St. Nicolaas- maand! Een tijd van verrassingen. Wan neer ik onzen leden toewensch, dat de goede Sint hen op de meest prettige wijze zal ver rassen, dan ben ik er van overtuigd, dat zij ook een aangename verrassing voor A.F.C. b.v. een verdediging als een muur in ons 5 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5