smalle veld met vrij hoog gras daarmee geen resultaat zou kunnen bereiken, men toch in deze foutieve speelwijze bleef vol harden. Bovendien werd al steeds weer veel te veel in het midden gespeeld, waar Lun- gen onder soliede bewaking stond. Toen de 2de helft met een 21 achterstand inging, was er nog niets verloren. Men bleef ech ter in gebreke zich aan de omstandigheden aan te passen en de tegenpartij met dezelfde middelen te bestrijden, waarmede zij blijk baar op dit veld succes had. Naarmate de Kennemers de kans op de overwinning voelden stijgen, werd hun spel ook vrijer en beter en toen was er geen houden meer aan. Nu moge het waar zijn, dat de afwezig heid van Roelof van Nek erg werd gevoeld, als verontschuldiging mag dit zeker niet gelden. Het was niet noodig geweest van deze ploeg te verliezen, indien men zich de verhoudingen in het veld maar beter had gerealiseerd. Betreurenswaardig was het, dat Dissel koen, die door zijn plaats in het den laatsten tijd door ons gevolgde systeem zulk een verantwoordelijke rol te vervullen heeft, deze verantwoordelijkheid blijkbaar niet be seft en niet fit in het veld kwam. Hij heeft daarmede zijn vereeniging en zijn kamera den een slechten dienst bewezen, hetgeen aan het eind van het seizoen wel eens kon blijken van grooten invloed te zijn geweest. Het is nu eenmaal voor ons elftal van het grootste belang, dat het contact met onze voorhoede blijft gehandhaafd. Van de bin- nenspelers wordt verwacht, dat zij in de eerste plaats dit contact onderhouden. Uiter aard vereischt dit hard werken, dus enthou siasme, wilskracht en geheel fit zijn. Gezien de meer dan gewone capaciteiten van Jaap, was het voor E.C. een spijtig be sluit, dezen speler naar aanleiding van het gebeurde te moeten passeeren. Toch werd dit besluit in het belang der goede zaak ge nomen. Toen echter in Alkmaar bleek, dat wij het zonder onze vleugelspelers Nigtevegt en v. Nek moesten stellen, werd Jaap als rechtsbuiten opgesteld, op welke ongewone plaats zijn goede aanleg (uitstekende voor zetten en een enorme goal), doch vooral in de 2de helft ook helaas weer zijn gebrek aan strijdlust, juist op momenten dat het er op aan komt, duidelijk is gebleken. De wedstrijd tegen Alcmaria was overi gens uitermate rijk aan de ons zoo ver trouwde hartverzwikkingen. Onze 21 voorsprong bij de rust (door v. d. Valk, wiens optreden lang niet onverdienstelijk was, en Disselkoen) was niet in overeen stemming met de betere kwaliteiten, welke onze tegenstanders in de eerste helft hadden getoond te bezitten. Onze uitvallen waren echter steeds gevaarlijk geweest en werden na de hervatting nog gevaarlijker, omdat Alcmaria er alles opzette den achterstand in te halen en daarbij aan Charles meer be wegingsvrijheid liet. Het duurde dan ook niet lang of deze maakte daarvan een dank baar gebruik en wandelde dóór de verde diging en langs den keeper. Deze 3 1 voorsprong opende plotseling onverwachte perspectieven, maar was voor Alcmaria aan leiding er nog een schepje op te gooien. Her werd dan ook 32 en daarmee werd een periode ingeluid, waarbij de aanvallen van doel tot doel golfden en de spanning in en buiten het veld ten top werd gevoerd. Op brilliante wijze werd een voorzet door Lun- gen ingekogeld, waardoor we een pracht kans op beide punten in handen hadden. J42). Gerritsen was inmiddels centervoor gaan spelen. Jammer genoeg werd het pH van dezen uitstekenden voetballer, die toch werkelijk niet noodig heeft van unfaire mid delen gebruik te maken, door allerhand on gerechtigheden ontsierd. Uit een daarvan ontstond het 3de tegenpunt, want terwijl ieder een vrije schop voor ons verwachtte, liet de Heer Hilbers doorspelen en was het 43. Onze verdediging, welke toch al ze nuwachtig stond te schutteren, raakte daar door nog verder van streek en wist den gelijkmaker niet te voorkomen. (4—4). Gezien het spelbeeld moesten we vreezen A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 4