Van Je ReJactie. Wat ieJer A.F.C.~er kek oort te weten. Ik heb ditmaal over medewerking niet te klagen gehad. In het bijzonder onze jeug dige spelers ben ik zeer dankbaar voor hun bijdragen en ik hoop van harte, dat zij zoo wel sportief als literair op denzelfden weg zullen voortgaan. Over de positie van ons eerste zal ik hier naar niet uitwijden. We verkeeren evenals de Gulden in ..zwevenden" toestand. Laten we hopen, dat zoodra binnenkort de stabili satie in zicht komt, onze ,,good old" een top- koers zal noteeren! Rest mij nog te vermelden de dezer da gen gespeelde eerste ronde van de tradi- tioneele bridge-drive tegen Amstel, het amicale tournooi dat eiken Novembermaand weer met zooveel genoegen wordt tegemoet gezien. Buitengewoon plezier deed het me onzen bridge-nestor Jan Prent weder onder de deelnemers te zien, welk heugelijk feit ook door den Amstel-crack Beek in zijn openingswoord op geestige wijze werd ge memoreerd. Het resultaat van de eerste ron de was een daverend succes aan alle A.F.C.- tafels, want na telling bleken we een dikke 10.000 punten voor te staan. Hoe we ons zoo ineens tot ware bridge-duivels ontpopt hebben weet ik niet; in elk geval is Amstel een paar straten achter en hebben we dus goede kans dit jaar onze naam weer als winner in den wisselprijs gekrast te zien. Misschien heeft de nieuwe telling er schuld aan, want ook voor den ijverigen Amstel- commissaris Siem bleek deze telling onover komelijke moeilijkheden op te leveren. Ik zou daarom de Amstel-leiding in overweging willen geven voor de tweede ronde Siem met „Brink van plaats te doen verwisselen. Waarschijnlijk zullen we daar allen wel bij varen. Als gewoonlijk werd er nog wat „na gekaart voor welk doel ons ijverige Be stuur nog tijdig de noodige versterking liet aanrukken, opdat we het ook op dit gebied niet tegen de roeiers zouden moeten afleg gen. De telling van dit na-concours is echter wat in de war geloopen, zoodat ik tot mijn leedwezen niet in staat ben de juiste scores te vermelden. In mijn vorig overzicht noemde ik de beide uitwedstrijden tegen Kennemers en Alcmaria Victrix klippen, welke ons eerste te omzeilen had. Tot onze spijt moeten wij thans constateeren, dat deze opgave voor onze bemanning te zwaar is geweest. Immers in Beverwijk zijn wij door een nederlaag met 4—1 leelijk gestrand, terwijl wij het in Alkmaar niet verder dan tot een op zichzelf niet onverdienstelijk gelijk spel 55 konden brengen. Vooral de nederlaag in Beverwijk was bijzonder teleurstellend. De Kennemers had den een stevige, enthousiaste ploeg van trapvaste spelers, welke weliswaar technisch niet boven het gemiddelde der 2de klasse uitkwam, doch door de genoemde kwalitei ten en behoorlijk ploegverband voor ons een niet te overkomen struikelblok bleek te zijn. Niet onvermeld wil ik laten, dat deze stevige knapen van hun lichaamskracht niet meer dan een gepast gebruik maakten en hun spel als volkomen eerlijk moet worden gekwalificeerd. Tegen dit eenvoudige spelletje van hard trappen, hard loopen, nooit opgeven, pro beerde ons eerste op de bekende wijze met korte centers over den grond succes te be halen. Het was een tactische fout, dat toen het al spoedig duidelijk werd, dat men op dit - 3 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3