De le Juniores. Toen ik het verzoek thuis kreeg, om iets voor de A.F.C.-Schakel te schrijven over de eerste Juniores, krabde ik eens achter mijn oor en dacht bij mijzelf: „Tjonge, Wullem, nou begeef je je op moeilijk terrein". Geluk kig kreeg ik eenige dagen de tijd er voor, en zie hier, wat ik bij elkaar heb weten te krabbelen: Zeeburgia—AFC Juni. 4—5 (vr. wedstr.). AFC DEC Jun. 70 (vr. wedstr.). Ajax AFC Jun. 6 2 (Comp. wedstr) ZeeburgiaAFC Jun. 0-2 (C. wedstr). AFC-Avanta Jun. 4—0 (Comp. wedstr.). AFC Jun. 25 (Comp. wedstr.). Na de twee vriendschappelijke wedstrij den begonnen wij de competitie met fris- schen moed. De stemming was goed, en wij waren het er over eens een „moord-team" te hebben. De eerste wedstrijd tegen Ajax bracht echter een desillusie. Op een modde rig veld, een beetje regen, enfin, U weet wel, ideale omstandigheden voor een Ajax-ploeg. Het begin was niet slecht, want wij waren niet veel minder, maar toen na een kleine twintig minuten Ajax scoorde, had het even weg van een met zorg opgebouwd kaarten- huis, dat hopeloos in elkaar zakte. Tenminste de rust ging met een 40 voorsprong voor de Rood-witten in. Na in de rust wat te zijn opgemonterd, gingen wij de tweede helft in en wij wisten het nog zoo te houden, dat het geen algeheele de bacle werd. Onze tegenstanders en wij wis ten elk nog tweemaal te scoren. De eerste competitiewedstrijd was dus met 6—2 ver loren, enkel het resultaat van een minder ge lukkig kwartiertje, waarin Ajax 4 goals pro duceerde. Echter werd de volgende match tegen Zeeburgia een welverdiende 2—0 overwinning. De rust was met 0—0 inge gaan, maar daarna ging het gesmeerd, zoo dat bovenvermelde zege ons deel werd. De terugkomst van Rudi was prachtig gevierd. Tegen Avanti werd met 40 gewonnen Het was een beetje eenzijdige wedstrijd, want wij bleken veel sterker dan de geblok- ten. Dodo kreeg letterlijk niets te doen, en hij had gerust zijn brood in de goal kun nen oppeuzelen. Over het spel in het algemeen wil ik dit t klopt als een bus, alleen tegen D.E.C. hebben wij gezien, dat door een verkeerd toegepaste tactiek (het veropdrin- gen der half liniehet elftal zijn spel niet kan spelen, dat zij gewend is, hiermede een doelpunten-productie verhinderend. Ook te gen Avanti werd een enkelen keer deze fout begaan, waardoor de voorhoede te over vloedig buitenspel stond. Aan de vroeger eens door Wim Staats gemaakte opmer king: „Voedt Uw voorhoede goed zou ik willen toevoegen: „En dring niet té veel op De spelers afzonderlijk aan een kritiek te onderwerpen is vaak een ondankbaar werk, want als je er een hebt „afgekamd" dan krijg je de raarste dingen te hooren. Maar in dit geval doe ik dat zonder eenige on gerustheid, aangezien ik van allen iets goeds kan vertellen. Do is een rustig en betrouwbaar keeper. Hij is eigenlijk nog adspirant en daarom wordt er voor later, na zijn juniortijd, veel van hem verwacht. Charles en Siep vormen een zeer be trouwbaar backstel; Charles is rustig en forsch, terwijl Siep snel en handig is. Een backstel dat elkaar dus prachtig aanvult. Stallmann als rechtshalf is zoowel aanval lend als verdedigend zeer nuttig; bovendien heeft hij een prima kijk op het spel. Kranen donk speelt wat wisselvallig, doch is zijn plaats dubbel en dwars waard. Hij is even als Kalsbeek een rustig speler, alleen trapt Bert wat slordig weg, doch dat komt, dat hij rechts is (oh! eenbeenige voetballers!) en op de linkshalfplaats speelt. Nico Bijl speelt de eene wedstrijd goed, de andere weer minder best; zijn voorzetten zijn vaak wat onbesuisd, maar daar hij ijverig traint zal hij spoedig niet meer tot de zwakkere broe ders in het elftal behooren. Dik Disselkoen heeft uitnemende voetbalcapaciteiten, een goede aanleg, wat tot de goede-voetballers- eigenschappen behoort. Toch is Claus dè man in den aanval. Na tuurlijk gaat het hem niet zoo gemakkelijk af als in de adspiranten, doch dat neemt niet weg dat hij tegen D.W.V. alle vijf de goals scoorde, de een nog fraaier dan de andere. Iets meer op de vleugels spelen, Johnny, dat is het eenige wat wij nog wilden opmerken. Rudi Laarman als linksbinnen is buiten gewoon nuttig. Hij zwerft veel (in den goe den zin des woords) en is daarom een goed verbindingsspeler. Alleen vergeet hij wel eens plaats te houden, waardoor mijn taak niet lichter wordt, Ik laat het woord aan de anderen, om een oordeel over mijn per soontje te vellen. Voorts hoop ik, dat ik mij behoorlijk aan het verzoek, iets te schrijven, heb voldaan en mijn pas begonnen loopbaan als Schakel-medewerker niet behoef te ein digen. W - 9 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9