Uit liet rijk der Ad spiranten. Zooals ingewijden weten, hebben wij op de onlangs aan de jongens toegezonden vra genlijsten o.a. geïnformeerd, hoe het stond met een eventueele medewerkinq aan de A.F.C.-Schakel. Het resultaat is, dat enkele heeren aan het schrijven zijn gegaan, met een lang niet onverdienstelijk gevolg. Zij hebben het goed begrepen: geen dorre en lange verslagen, maar vlotte lectuur, een kort maar duidelijk overzicht van spel en spelers. De 4e adspiranten: De vierde adspiranten zijn lang zoo sterk niet als het vorige seizoen. Over een kam pioenschap zullen wij dan ook maar niet spreken. De eerste wedstrijd tegen de Vole- wijckers werd met 7—1 verloren. De tweede tegen T. D. O. met 21, alweer een verlies, maar wie de wed strijden gezien heeft, zal opgemerkt heb ben, dat tegen T.D.O. met veel meer enthousiasme gespeeld werd, dan tegen de Volewyckers. Dat geeft hoop voor de toe komst. Er zijn natuurlijk nog veel zwakke plek ken in het elftal. Zoo denken sommige spe- ders, dat voetbal met de mond gespeeld wordt. Dit is natuurlijk een vergissing. Het behoort met de voeten en de hersenen te geschieden. Maar er zijn veel beginnelingen bij, en het valt niet mee ineens begrip te hebben van principiëele dingen, zooals op stellen en doorgeven. Daarin kan veel ver betering gebracht worden door geregelde oefening. Jacq. Kummer zal voorloopig niet meer meespelen, daar hij naar het buitenland is gegaan. Dit spijt ons erg, want hij was een goede kracht in de achterhoede. Wij ver trouwen er op, dat het de volgende wedstrij den beter zal lukken. p. De le adspiranten. In het geheel zijn er nu vier wedstrijden gespeeld, waarvan er drie verloren en een gewonnen werd. Het elftal is geen enkele wedstrijd geheel hetzelfde uitgekomen, en het zal wel even duren, voordat wij zoover zijn, dat de juiste en beste opstelling is ge vonden. Wat het spel betreft, zijn wij nog niet op gewassen tegen een ploeg van Ajax of D.W.S. Dit schuilt waarschijnlijk in het feit, dat de jongens elkaar in het spel vrijwel niet kenden, waardoor het maar een luk raak wegtrappen werd. (Nooit doen, Piet, ook al ken je je medespelers niet eens). Het beste deel is de achterhoede met Hagen in het doel. De bovengenoemde resultaten too- nen aan, dat hij weinig last van werkeloos heid heeft gehad; wat hij tot nu toe te doen kreeg, verrichtte hij zonder fouten. Op de linksbackplaats staat Botter, die alleen rechts trapt en als rechtsback staat Meyer, die al leen links trapt, doch daar de eerste stee vast volhoudt, dat hij geen rechtsback kan spelen, blijft deze opstelling natuurlijk ge handhaafd. Echter dienen deze spelers zich nu eens ijverig toe te leggen op het schieten met beide beenen. C. du Buy en A. Disselkoen kunnen als half-back best meekomen, hoewel ook Ton- ny meer aandacht aan het schieten moet besteden. Over de center-half, de schrijver dezer regelen, zijn wij eveneens best te spreken. (C. Comm.). Als linksbuiten speel de eerst van Eenennaam, die wel goede spelkwaliteiten bezit, maar naar ik meen, buiten zij schuld, wat klein van stuk is. Daarom is hij later linksbinnen gaan spelen en Lourens buiten. Kees is een beetje bang, als er een flinke jongen op hem afkomt, maar laten wij hopen, dat dit na een paar wedstrijden verdwenen is. Als Midden-voor stond eerst Groen opge steld. Na de eerste twee wedstrijden is Hans Bosch echter op deze plaats gaan spe len, en Groen rechtsbinnen. Beiden spelen een aardige partij, hoewel het Hans nog niet gelukt is, zijn schietcapaciteiten te toonen. Groen schijnt het hopelooze van zijn pin- gel-kunst in te zien, waardoor zijn spel meteen stukken beter geworden is. Als laatste man de rechts-buiten Heine- man, die in het begin niet zoo goed mee kon komen, doch in de laatste wedstrijd heeft hij getoond, dat hij zijn plaats ten volle waard is. Na de gespeelde wedstrijden zijn de jongens ondertusschen op elkaar inge speeld, zoo dat wij hopen, dat de volgende wedstrijden met betere resultaten zullen ein digen. s. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 7

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7