te teleurstelling voor onzen penningmeester veroorzaakt heeft, aan den anderen kant bracht onze 73 overwinning op Bloemen - daal een golf van enthousiasme in de A.F.C.-gelederen, welke in een sinds lang niet meer gehoorde luidruchtigheid, speciaal van Jong-A.F.C., op de overdekte tribune tot uiting kwam. Inderdaad speelde ons eerste vóór de rust een ongekend enthou siast partijtje. Misschien was Bloemendaal door het gladde veld gehandicapt, maar wij hebben daarvan dan toch een nuttig ge bruik gemaakt. Verheugend was het te con- stateeren, welk gunstig effect de training in Den Haag op Lungen gehad heeft. Char les schoot en kopte er lustig op los en zes goals beteekenden een prestatie welke hem nog steeds tot een der beste voorhoede spelers stempelt. Met den ijverigen Kam- minga en den steeds oplettenden Nigtevegt kan hij het voortdurend beter vinden. Ook Dorenbos verdient een extra pluim voor de kalme en toch enthousiaste wijze, waarop hij zijn nieuwe taak, de spilplaats, vervult. Hemmes is een hard werker, die zich goed aanpast. Van de keuze van Dijkhuis heeft de E.C. tot nu toe geen spijt gehad. Opmerkelijk was het, dat deze wedstrijd weer het bewijs leverde, dat ons elftal er bij voortduring op bedacht moet wezen, de voorhoede aan den gang te houden. In de Van de Xvedactie. Eigenlijk heb ik maar weinig te berichten. Over de verrichtingen van ons eerste en ook tweede elftal heeft onze waarde Voorzit ter op zijn bekende wijze het noodige ge zegd en hierbij tevens ook het voornaamste over de laatstgehouden Algemeene Verga dering gememoreerd. Achteraf gezien kan ik de wegblijvers bij deze vergadering niet geheel en al ongelijk geven, want er heerschte in het zaaltje een akelig kille atmospheer (verkouden stemmen smeekten tevergeefs om verwarming de roué's vonden deze tenslotte in warme grocs), die er niet beter op werd, toen onze ijverige penningmeester een droog maar tragisch verslag uitbracht over den toestand onzer financiën, die helaas veel overeen komst vertoonde met dien van vele onzer groote steden. Het dreigend gevaar van een hoofdelijken omslag hangt ons dan ook boven het hoofd en wij kunnen slechts ho- eerste helft functioneerde de zaak goed. Na de rust bleven de vleugelhalves weer te veel achter, waarschijnlijk mede doordat v. d. Voort op minder dan halve kracht speelde. Daar Disselkoen in die periode weer tijde lijk op zijn lauweren rustte, kwamen we zwaar in de verdrukking, waardoor Bloe mendaal den grooten achterstand 30 kon inloopen. 33. Wat hebben we toen zit ten knijpen! Gelukkig werd de verbinding tusschen achter- en voorhoede weer tijdig hersteld en kwamen de goals, welke de over winning beteekenden en tal van A.F.C.-har- ten de zoo noodige ontspanning brachten. Dat die eerste-elftallers ons toch altijd van die hartverzwikkingen moeten bezorgen! Met dat al zijn we in de running gebleven. Iedere week zien we weer verrassende uit slagen. dus de mogelijkheden zijn onbe grensd. Alleen Alcmaria schijnt groote plan nen te hebben en ook krachtig genoeg te zijn, deze in werkelijkheid om te zetten. We krij gen nu eerst de Kennemers uit en dan gaan we naar de Kaasstad. Indien we er in zou den slagen deze beide Noord-Hollandsche klippen te omzeilen en als laatste van de eerste helft het Heldersche bankje te pas- seeren, danmaar het woord is aan onze eerst elftallers! Jongens, brengt vreugde in je Club, in onze A.F.C.! 25 October 1936. I. H. GALAVAZI. pen, dat de recettes der e.v. thuiswedstrijden onzen Penningmeester een krachtigen rug gesteun zullen geven,daarwe anders op onzen 42en verjaardag wel eens voor een minder aangename verrassing zouden kunnen ko men te staan. Op de Vergadering werden nog benoemd: tot lid van de Reclame-Commissie: v. Driel en van Rossum; tot lid van de Elftal-Com missie ,,B Arn. Eysvogel en J. Suyver. In Eysvogel, die zich tevens bereid verklaarde als secretaris van de Elftal Commissies ,,A" en „B" op te treden, in zooverre dat hij de wekelijksche aanschrijvingen verzorgt, heb ben we een buitengewone kracht gevonden. We kenden Arnold reeds als redacteur van de ,,A.C.C.-Pitch hebben zijn uitvoerige en actueele verslaggeverij op dit gebied steeds hoogelijk gewaardeerd, maar als secretaris van de „B"-Commissie wil hij schijnbaar alle bestaande records verbeteren. Niet alleen zorgt hij elke week op de be kende wijze voor de aanschrijvingen van onze eerste 7 elftallen, op zichzelf al een heel - 5 - A.F.C. 'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5