strijden te spelen, wanneer men er niet voortdurend naar streeft het geleerde in practijk te brengen. En waarlijk, er kan niet genoeg op worden gehamerd, dat er enkele groote tekortkomingen in ons elftal zitten, welke zonder belangrijke lichamelijke krachts inspanning verbeterd kunnen worden. Is het nog noodig ze weer eens te herhalen? Het is zoo eenvoudig en zou in één woord medeleven" samen te vatten zijn. Steeds de plaats zoeken, waar men den bal zou kunnen krijgen. Niet blijven staan om het resultaat van schot of voorzet, of van de actie van een medespeler af te wachten. Nooit den tegenstander vrij spel geven. Een elftal als ons eerste, dat gemakkelijk een wedstrijd uitspeelt, kan er heusch nu en dan een schepje opgooien. Men heeft vol doende uithoudingsvermogen, een behoor lijke techniek en spelbegrip. Wanneer men dan zijn hersens goed gebruikt, kunnen de mogelijkheden, welke iedere wedstrijd ons biedt, nog veel meer uitgebuit worden. Ten slotte zij er nogmaals op gewezen, dat de gemakkelijkste weg om het doel der tegenpartij te benaderen, vooral bij ons eerste, over de vleugels loopt. Ook Charles moet zich hiervan meer rekenschap geven. Immers in de regel hebben onze tegenpar tijen hun centrum wel zóó versterkt, dat er haast geen doorkomen aan is. Ik herhaal, nu onze afdeeling blijkt uit grootendeels gelijkwaardige tegenstanders te bestaan, moet men beseffen, dat men iedere gelegenheid moet aangrijpen om er bovenuit te komen. En dat kan, als men zijn hersens terdege gebruikt. Dan is er zelfs nog van alles mogelijk. In dit verband is het zoo uitermate jammer, dat de indoor-training door zoo weinig eerste elftallers wordt meegemaakt. Ik begrijp wel, dat het voor velen moeilijk is, 2 avonden per week aan voetbal te besteden. Maar ook thuis kan men de schade inhalen. Enkele maanden van °P°ffering kunnen voor onze club van de grootste beteekenis zijn! Ons 2de elftal stelt bitter teleur. Het is ongelooflijk, dat op de nederlaag 7—2 tegen Alcmaria 2, thans weer een 80 debacle tegen D.W.V. 2 gevolgd is. Dat is nu toch waarachtig niet noodig! Zijn dat nu de spe lers, die klaar moeten staan, om in het 1ste elftal uit te komen? Het wil mij voorkomen, dat dit falen onmogelijk alleen het gevolg van gebrek aan capaciteiten kan zijn. Daar moeten andere oorzaken werken, waaraan de E.C. wel terdege haar aandacht mag wij den. Dit is een vereenigingsbelang van de eerste orde, want een 2de elftal, dat zich zelfs in de res. 2de klasse laat afslachten, zet onze toekomst op losse schroeven! Het zal voor Arnold Eysvogel geen pretje zijn, den stand van ons 2de op te maken. Alleen om Arnold zijn vrijwillig werkje van die wekelijksche standen zoo prettig mo gelijk te maken, moesten de elftallen al hun best doen zoo hoog mogelijk op te klimmen Welke club heeft een secretaris der E.C., die zijn taak zóó opvat? Het is een lieve lust, zóó op de hoogte te worden gehouden! Wim Burger is niet de eenige die op de ziekenlijst staat. Ook onze Commissaris van Materieel heeft een aanval op de luttele pondjes vleesch om van vet maar niet eens te spreken welke hij de zijne mag noemen, te doorstaan gehad. Het gerucht wil, dat er 20 pond verdwenen zijn, maar zulks wordt door ieder, die de slanke Willy Brusse kent, volkomen begrijpelijk betwij feld. Wij hopen van harte, dat wij èn Wim èn Willy weer spoedig „fit and well' in ons midden zullen terugzien. 18 October. I. H. GALAVAZI. Nu de verschijning van onze Schakel een week vertraagd werd, kunnen we de prach tige resultaten van ons eerste en tweede van vandaag nog juist vermelden. Onder gierende storm- en regenvlagen moest het 2de om half twaalf den strijd tegen K.F.C. II aanbinden. De Elftalcommissie had ver schillende wijzigingen aangebracht. Willy Neseker toonde zich een ijverige rechts buiten, Hermsen debuteerde lang niet on verdienstelijk als linkshalf, Buising was een soepel trappende spil, Lohof een flinke back en ten slotte gaf Jaap van Nek wederom met het zoovele jaren door hem bekleede aan voerderschap belast, als steeds een enthou siast partijtje ten beste en daarmee een voor beeld aan het heele elftal. Het zou voor barig zijn uit het resultaat van één wedstrijd conclusies te trekken, maar toch kreeg men den indruk, dat er van dien Jaap eenerzijds een kalmeerende, anderzijds een opwekken de invloed uitgaat. Hij mag zich ongetwijfeld in de sympathie en het vertrouwen van zijn medespelers verheugen en dat zegt veel, zoo niet alles. Zóó spelende zal ons 2de heusch nog wel voor een flink aantal punt jes zorgen! Nu moge het waar zijn, dat het ontzet tend slechte weer een slechts geringe op komst der liefhebbers en daarmee een groo- ^Jasclirift. - 3 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3