AVat ieder A.F.C .-er behoort te weten. Toen vele jaren geleden de samenstellers van ons oude reglement bepaalden, dat er 2 Algemeene Vergaderingen per seizoen zou den worden gehouden, zullen zij dat zeker niet zonder bepaalde bedoeling hebben ge daan. Oogenschijnlijk zou men zeggen, dat één vergadering voldoende is om naar jaar verslagen te luisteren en bestuur en diverse commissies te kiezen. Waarom dan nog een 2e vergadering in het begin van het nieuwe seizoen? Ik stel mij zoo voor, dat zij deze 2e ver gadering speciaal hebben bedoeld als een bijeenkomst van alle leden onmiddellijk voor of bij de start. Een bijeenkomst, waarop geen speler mocht ontbreken, een réunie van alle krachten, waarover de club beschikt, een bron van enthousiasme, krachtig genoeg om zijn stempel op de prestaties der elftallen te drukken. Ik moest hieraan onwillekeurig denken toen wij op 5 dezer zoo lang moesten wach ten tot het vereischte minimum-aantal aan wezig was. De intelligente lezer zal hieruit begrijpen, dat deze vergadering nu niet tot de bepaald druk bezochte behoorde. Hetgeen jammer was! Niet alleen, omdat daardoor het doel dezer vergadering werd gemist, maar vooral, omdat onze penningmeester, in aanpassing aan het nieuwe reglement, door middel van een begrooting den leden een kijkje gaf op de moeilijkheden, waarmede ons Bestuur bij voortduring heeft te kam pen. Indien er geen wonderen gebeuren, ons eerste een serie top-prestaties gaat le veren, welke de voetballiefhebbers naar den Wandelweg doen stroomen, zal een flinke hoofdelijke omslag onvermijdelijk zijn. Het bestuur kan door uiterste zuinigheid het tekort naar mogelijkheid beperken, doch radicale bulp kan alleen van de spelers on zer topelftallen komen. Toch kan ieder naar vermogen meehelpen b.v. door zuinigheid met materiaal, licht en met al die kleinighe den, waaraan geen waarde wordt gehecht, doch die met elkaar toch veel uitmaken. Mo gen wij hopen, dat dit beroep op het verant woordelijkheidsgevoel van alle leden, van jong tot oud, niet tevergeefs zal zijn? Verheugend was het, dat bij de bespreking der wenschelijkheid om op intensievere ma nier reclame voor onze wedstrijden te ma ken, twee onzer jongere leden, t.w. v. Ros- sum en v. Driel vrijwillig hun diensten aan boden. Een navolgenswaardig voorbeeld. Nu 5 wedstrijden in de nieuwe competi tie zijn gespeeld, waarvan 1 gewonnen, 1 verloren en 3 gelijk werden gespeeld, is het reeds duidelijk geworden, dat we een zwaar seizoen tegemoet gaan. Iedere Zondag brengt weer verrassende uitslagen, zoodat 5 pun ten uit 5 wedstrijden niet eens zoo'n slecht resultaat is. Ieder puntje is kostbaarder dan ooit. Enkele overwinningen kunnen je in de topgroep brengen, terwijl nederlagen direct de laatste plaats tot gevolg hebben. Het gemis van onzen spil, Wim Burger, die door ziekte voorloopig uitgeschakeld werd en wien wij van deze plaats onze har telijkste wenschen voor een spoedig herstel doen toekomen, wordt uiteraard erg gevoeld. Dorenbos heeft zich tot nu toe moedig en met succes van zijn taak, de moeilijke spil- plaats te bezetten, gekweten. Opvallend is het, dat 4 van de 5 punten uit 3 uitwed strijden werden behaald. Onze voorhoede scoorde op de vreemde velden 12 goals, waar tegen onze tegenstanders 10 wisten te stellen. De thuiswedstrijden leverden ons slechts 2 doelpunten op, en de 3 tegengoals waren voldoende om 3 punten verloren te doen gaan. Vooral de onprettige wedstrijd tegen È.D.O. stelde zeer teleur. Daar E.D.O. ge dwongen was reeds vóór de rust met tien man verder te spelen, had men toch in staat moeten wezen tot een beter resultaat te ko men! De ontmoeting met de Spartaan daar entegen deed uitermate prettig aan. Ondanks het enthousiasme waarmee nu en dan ge speeld werd, bleef de goede geest bij beide partijen bewaard, waarmede onze ervaring der laatste jaren, dat de plaatselijke ont moetingen de genoegelijkste en tevens de beste zijn, ook door de Spartaan weer be vestigd werd. Niet onvermeld wil ik laten dat keeper Burger stukken vooruit is gegaan. De lessen van Bornemann hebben hun uitwerking niet gemist. Zal Burger er geen spijt van heb ben zich onder leiding van den vakman Bor nemann te hebben gesteld, voor Borne mann is het een bijzondere voldoening zulk een dankbaar leerling te hebben gevonden. Beiden zullen in het voorloopig succes on getwijfeld een stimulans vinden, op den in geslagen weg voort te gaan. Dat is nog eens werk! De overige spelers kunnen hieruit leeren, dat met ernstig willen nog veel te bereiken is. Het is niet voldoende te trainen en wed- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders' - 2

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 2