persoonlijken prijs te veroveren, zijnde een mooie sigarenkoker met inscriptie. Wij werden bij Tante Corrie buitenge woon hartelijk ontvangen en de tocht naar Oud-Karspel in het rijdend cabaret was ge weldig. De terugtocht was een geregelde zeeslag met steenen en modder, waarbij van Stokken zijn portie ruimschoots terug kreeg. De prijsuitreiking geschiedde op buiten gemeen hartelijke wijze door Harm, waarbij tevens de ontzaggelijke „Wormen-Schwin- del" van Toon Meyers aan het licht kwam. Harm, namens ons allen onzen besten dank voor de keurige organisatie en het onver getelijke tochtje. W. Olympische indrukken. Als je zoo'n dag of tien in het Olympisch heelen dag zoo druk bezig met zijn vervloek- Berlijn hebt medegemaakt en je keert weer ten kijker (hij zat zoowat een kilometer van terug in ons nuchtere landje, voel je je min me af, zoodat ik hem niet kon controleeren, of meer „out of tune'' en kost het je moeite ja zelfs niet eens weet of er ook bijzondere je weer eenigszins aan je oude sleur aan te „attracties"' bij hem in de buurt waren), dat passen. Wel was er ook hier groote belang- hij geen handen vrij had om notities te stelling voor deze 11de Olympiade, kon maken. Het gevolg was dus, dat ik weer de men spreken van een intens medeleven met sigaar was en nu moet trachten mijn nog de groote sportgebeurtenissen in de Duit- niet eens gekristalliseerde indrukken op pa- sche hoofdstad en stonden ook de Holland- pier te brengen. sche kranten er vol van, maar wat is dat Ik begin dus met mijn oorspronkelijke te vergelijken met het koortsachtige, frene- taak, „het sportieve gedeelte kan hier ge- tieke leven, dat Berlijn ons dezer dagen ge- voegelijk zeer kort zijn, want de Hollandsche boden heeft. Eerlijk gezegd, zijn we er allen kranten hebben twee weken zoo vol ge- min of meer door uit ons lood geslagen, staan over de heldenfeiten in Berlijn ge werden we zoo overdonderd door de gewei- pleegd, dat jullie wel blij zullen zijn, dat het dige organisatie en moordend spannende eindelijk uit is. Bovendien heb ik bijna uit- sportevenementen, dat we ons wel overeten sluitend den hoofdschotel genoten, oftewel moésten, met het gevolg dat deze cerebrale de lichte athletiek, zijnde dit nog altijd de indigestie ons soms de realiteit glad deed basis der Olympische Spelen. Wat is het vergeten en dat we nog wel eenige dagen toch jammer, dat deze prachtige sport door noodig zullen hebben om onze tallooze in- onze leden niet of vrijwel niet meer wordt drukken te verwerken, indien het tenminste beoefend, vooral de afstanden tot 800 M., ooit zoover zal komen. die ook voor voetballers zoo'n voortreffelijke Het is daarom zoo jammer, dat er zoo zomeroefening zijn. Met weemoed denk ik weinig A.F.C.-ers dit „noch nie dagewese- nog terug aan den tijd, toen Gryseels, Jobst nes'' sportfeest hebben meegemaakt, want e.a. de AFC ook op dit gebied aan de spits zoowel sportief als organisatorisch hadden brachten, om van Gé Bosch die toen nog ze een massa kunnen leeren en genieten. voor Ajax uitkwam maar niet eens te Nu waren we zoover ik heb kunnen ont- spreken. Deze sport kweekt „vechters", iets dekken slechts met z'n beiden. Jacques wat we juist zoo broodnoodig hebben. U had en ik zei de gek. Ik, als Schakelredacteur Osendarp eens moeten zien vechten op de natuurlijk voor het sportieve gedeelte (maar 100 en 200 Meter, want de concurrentie in helaas zonder Perskaart) en Jacq. als oud- Berlijn was op elk nummer zoo moordend, bestuurder voor de organisatie en psycho- dat om elke tiende seconde, om elke centi- logische studiën, weshalve hij dan ook met meter een vertwijfeld gevecht moest worden een grooten kijker gewapend was. Ik vond gevoerd. Neem verder Brasser, die na twee dit een schitterende arbeidsverdeeling, want dagen afmattend zwoegen in de bijna on- ten eerste heb ik nooit veel met „organisa- menschelijk harde tienkamp, met een ge- ties" opgehad, en ten' tweede wist ik van wonde voet zijn laatste nummer moest af- te voren al, dat de Hollandsche kranten zoo werken, nog eventjes 1500 Meter hard- uitvoerig over de sportgebeurtenissen zou- loopen en hierin na bovenmenschelijke in den berichten, dat er voor mij niet veel meer spanning ook slaagde. Wij op de tribune za- zou overblijven. Zooals gewoonlijk liep deze gen wel, dat hij wat hinkte, wisten echter schoone opzet weer uit op een fatale mis- niet dat het zoo ernstig was en vloekten in rekening voor me, want Jacques was den wendig toen hij door zijn slechten tijd zijn 4e A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6