V an Veteranen en Wsschen. der vereenigingen te toetsen wordt b.v. de promotiekans der 2e klassers geredu ceerd. Ik daarentegen meen, dat deze kans in ieder geval voor de westelijke 2e klas sers beduidend grooter wordt. Immers wij zullen toch zeker tegen een Noorde lijken eerste klasser méér kans op succes hebben, dan tegen een Westelijken degra- datie-candidaat. Toegegeven, dat bij het nieuwe plan 3 tweede-klas kampioenen om den buit strijden, maar de kans dat één van hen promoveert is positief grooter. Daar het overigens allerminst 3 Westelijke 2e klassers behoeven te zijn, is het duidelijk, dat het nieuwe plan in de toekomst op basis der tegenwoordige krachtsverhoudingen, een verschuiving van eerste klassers naar het Westen doet verwachten. Nu moge de Voorzitter van de W.E.K. nog zoo hartroerend over het gevaar voor de Noordelijke eerste-klassers gesproken hebben what's in a name als de rest niet navenant is? m.i. ligt het onuitgesproken hoofdmotief van het verzet der W.E.K al leen en uitsluitend in de vrees voor die ver schuiving i.e. uitbreiding van het aantal eerste klassers in het Westen. Wanneer men als uiteindelijke doelstel ling van het plan Schroder c.s. de concen tratie van de werkelijk sterkste clubs in de topklassen ziet, hetgeen voor de le klasse zou beteekenen: 48 le klasse elftallen in- plaats van nu 50 elftallen, die gedeeltelijk met een le klas elftal slechts den naam ge meen hebben, dan is het onbegrijpelijk, dat dit plan zoo weinig appreciatie ondervindt. Immers iedere club welke nog vertrouwen in haar toekomst heeft, moet in het plan grootere mogelijkheden voor haar voelen. En daarom kon ik niet nalaten den woord voerder van het Bestuur der 2e, 3de en 4e klassers die wel degelijk beweerde na mens deze vereenigingen te spreken, terwijl hij het hoogstens voor het Bestuur deed er op te wijzen, dat een toetsing der ge voelens der lagere regionen, misschien een andere meening dan de zijne had naar vo ren gebracht. In de toekomst lijkt mij een grondige voorbereiding over dergelijke be langrijke aangelegenheden dringend ge- wenscht, vooral nu gebleken is, dat het Be stuur het roerend met de eerste-klassers eens is in een questie, waarin het belang van beide categorieën zij noemen zich immer „belangenverenigingen van nature niet parallel kan loopen, ja zelfs vol komen tegen elkear ingaat! Wat zullen die Werkers in hun vuistje hebben gelachen!! 14 Augustus 1936. I. H. GALAVAZI. Ons zomertournooi tegen D.W.S. hebben we alweer achter den rug. Eerst werd er geveteraand en hoe! De uitslag 86 in het voordeel van DWS is veelzeggend genoeg. Het moet erkend worden, de DWS-oudjes speelden beter ,maar hadden wij niet George in het doel? Een keeper zooals de Vetera nen er nog nooit een gehad hebben, een ware trouvaille. En wat een stijl, eenvou dig kijkaf, Olympisch. Hij was dan ook het enfant chéri van het talrijke publiek, dat zich tranen heeft gelachen. Hoe brulde het niet toen George bij het uittrappen er bijna in geslaagd was het wippertje van Botje in zijn eigen doel te goochelen. Het was een moment van onvergetelijke spanning en dartele onbehendigheid. Na afloop een ge zellig biertje in de DWS-tent, met de be roemde haring en gekruid met pikante voor drachten van nieuwe DWS-specialiteiten, daar de Looye het te druk had met amou reuze confidenties aan Willy. Tot slot het nieuwe vischlied, want op 2 Augustus wfes het aantre4en voor den grooten vischwed- strijd, waaraan niet alleen DWS en AFC, doch ook HBS meedeed. Helaas was onze ploeg door de vacanties zeer verzwakt, daar diverse kopstukken ontbraken. Het zag er zelfs een moment naar uit, dat het 50 zou worden we gens niet opkomen, doch op het laatste oogenblik konden we dank zij de mede werking van Peet Scheepens, Jan Bosch, Dik Bessem en Arie Wayer (welke beide laatsten juist uit Tyrol terugkwamen) toch nog een vrij behoorlijke ploeg op het water brengen, al waren er dan een paar onder maat bij, die nog nooit een wurm hadden aangeslagen. Zooals echter te verwachten was konden we het tegen DWS met keien als Harm, de Looye, Toon Meyers, enz. niet mannen en moesten ons met de tweede plaats tevreden stellen. HBS, dat met een „Wunderteam" verscheen, w.o. Verbeek, v. Wijk, Zoutendijk, Vermetten. Mul. enz. werd drie, was nog niet heelemaal inge speeld- Bij ons was Peet Scheepens de groote man en hij slaagde er in den eersten 5 A.F.C.'crs. begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5