straks ons eerste wordt geformeerd, aan wezig, Die wil vormt tevens de onmisbare basis voor een succesvolle samenwerking tusschen spelers en Commissie. De spelers moeten begrijpen en het waardeeren, dat men het goed met hen voor heeft. Zij zullen het dan gaarne accepteeren, wanneer zij op hun tekortkomingen gewezen worden. Het is menschen als Kees Bekker en Hirschman met hun rijke ervaring, om van Börneman c.s. nog niet eens te spreken, best toever trouwd, die foutjes aan te wijzen, foutjes door wier verbetering het spel van ons elf tal direct op hooger plan zou komen. Nemen we b.v. even den wedstrijd tegen Blauw-Wit bij den kop. Was het niet op merkelijk, dat deze Bl.-Wit-combinatie, waarin verscheidene juniores ongenomen waren, in teamwork aan ons elftal superieur was? Door goed positie kiezen, voortdurend meeleven, maakten zij elkaar het plaatsen ge makkelijk en verhoogden daardoor de effecti viteit van hun spel. Bij ons leek het plaatsen hopeloos, maar dit zit niet in het plaatsen alleen, doch ook en misschien in de eerste plaats in het positiekiezen. Het is duidelijk dat het hier om een buiten gewoon belangrijk onderdeel van het spel gaat. Om dit te verbeteren behoeft men zich geen sigaretje of biertje te ontzeggen, noch speciale opofferingen te getroosten. Noodig is alleen de wil tot verbetering en het gebruik van je hersens. Willen, denken, doen! Het moet natuurlijk niet alleen bij goede voorne mens op de training en bij de besprekingen blijven, welke binnen de lijnen weer volmaakt vergeten schijnen! Neen, blijven denken, trai. nen in het denken, dus de concentratie! Daar heb je b.v. Theo Nigtevegt, die weer een stuk of 3 goals maakte, zooals hij er in het afgeloopen seizoen zooveel wist te produ- ceeren! Hoe flikt die Theo dat toch, zal men vragen. M.i. in de eerste plaats, omdat hij steeds met zijn gedachten bij het spel is. Hij let voortdurend op, en is er dan bij, als er een kansje komt! Dat is de manier; misschien 10 maal voor niets loopen, maar de 11de is het raak! Wanneer men soms hoort zeggen: ,,die speler staat te slapen!" wanneer hij als het ware door een toegespeelden bal verrast wordt, dan is dit dezelfde gedachtengang. Als je slaapt, denk je niet. Als je niet denkt, kan je een situatie niet overzien. Dan is er geen zelfvertrouwen, geen initiatief en dus geen kans op succes! Laten we van dit onderwerp afstappen! De Arol-beker-wedstrijden staan voor de deur. Hard is er weer aan veld en tribunes ge werkt, het gebruikelijke waschlijstje van dui zend-en-een belangrijke en minder belang rijke, maar niet te vergeten dingen, is weer het gewichtigste document geworden. Nu Ajax gemeend heeft, ditmaal niet aan ons tournooi deel te nemen, hebben we besloten het aantal deelnemers weer op het oorspron kelijke aantal, 8, terug te brengen, waardoor U.V.V. moest uitvallen. Overigens hebben alle oude deelnemers aan onze uitnoodiging gevolg gegeven, zoodat Blauw-Wit, D.W. S„ H.B.S., H.F.C., N.A.C., Z.A.C., Zee- burgia en A.F.C. in het veld zullen komen. Het was steeds moeilijk te zorgen, dat op één dag 6 wedstrijden op tijd afgewerkt werden. De noodzakelijke tusschenronde werd altijd als iets minder prettigs gevoeld, terwijl ons principe om niet meer dan 2 Zondagen te gebruiken bekend is. Het spijt ons en ongetwijfeld zullen tallooze hoofdstedelijke voetballiefhebbers ons gevoelen deelen dat één der Am- sterdamsche eerste-klassers ditmaal ont breekt. Wij hadden met hun deelname het inconvenient der tusschenronde gaarne nog geprolongeerd! Het zou uilen naar Athene dragen zijn, onze bekende en vertrouwde deelnemers voor den zooveelsten keer in het zonnetje te zetten. Wij verheugen ons van harte op deze jaarlijksche réunie. Soms een beetje vermoeiend, maar altijd prettig. Men zal el kaar weer op de bekende enthousiaste, doch steeds vriendschappelijke wijze de overwinning betwisten. Naast een hartelijk welkom aan onze gasten, spreek ik tevens den wensch uit, dat het voor hen weer een of twee mooie sportdagen mogen worden, w^aaraan de beste herinneringen worden meegenomen en vriendschapsbanden wor den aangeknoopt of nauwer worden aange haald. Aan ieder A.F.C-er de taak daaraan naar beste krachten mee te werken en nooit te vergeten, dat niet alleen het Bestuur, maar ook ieder lid gastheer, is, of tenminste door onze gasten als zoodanig kan worden aan gezien. Het ontwerp voor een nieuwe competitie- indeeling van 4 klassen over het heele land, heeft niet de instemming gevonden, welke ik naievelijk daarvan verwacht had. Het wonderlijke feit deed zich voor, dat zoowel de le klassers als het Bestuur der Vereeni- ging van 2e, 3e en 4de klassers van Afd. I er falikant tegen waren Naar de meening van genoemd Bestuur dat het blijkbaar niet no.odig heeft geoordeeld de meening A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 3

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3