Wat iedere a. r.c. -er behoort te weten. Ik verzoek om clementie bij deze poging tot rijmelarij! Zoo dikwerf wees ik bij het begin van een seizoen op dat hoopvolle ge voel, dat ons ieder jaar weer opnieuw in prettige stemming brengt, en ik wilde dit nu eens in anderen vorm doen! We lijken in dat gevoel eigenlijk verdacht veel op dien loterijspeler, die zich luchtkasteelen bouwt van den, nog te winnen prijs. Het draait wel steeds op een „niet" uit, maar die te leurstelling is gauw vergeten, als hij weer een nieuw lot in den zak heeft. Gaat het ons, clubmenschen, niet precies eender? Is de competitie ook niet een soort loterij En wat voor een! Je begint met op den hoofdprijs te rekenen, maar de attractie blijft nog even groot, als we merken, dat we ons in onze aspiraties moeten matigen. Zelfs als alles tegenloopt, blijft nog de kans op het „eigen-geldje", nl. om je te handhaven. Wat wil men nog meer? Welk een bonte afwisseling van sportieve vreug de, teleurstellingen, harttverzwikkingen houdt dat nieuwe seizoen voor ons in pet to, met boven alles dien grooten „troost prijs", onze Club met haar gezellige, kame raadschappelijke sfeer, haar Clubavonden, kletstafels, haar vriendschap, alles bijelkaar een nimmer falend tegenmiddel tegen even- tueele sportieve teleurstellingen. Natuurlijk zijn onze verwachtingen weer hoog gespannen Men mag immers aan nemen, dat de jeugdige spelers, die de meerderheid van ons elftal vormen, steeds meer routine krijgen, beter beseffen dat ze nog heel veel fouten in hun spel hebben en begrijpen, dat er wilskracht, inspanning en opoffering noodig is, om daarin ver betering te brengen De resultaten der laatste jaren waren lang niet slecht Maar, uitstekende wedstrij den werden afgewisseld met sof-partijtjes. Je zou dus kunnen zeggen, dat het alleen maar een questie van mentaliteit is. M.i. is deze uitleg echter slechts gedeeltelijk aanvaardbaar. Tweemaal klopten we E.D.O. (ofschoon we den Haarlemmers het kam pioenschap gaarne hadden gegund) maar verloren tweemaal van 't Cooi, dat toch zeker minder goed voetbalde dan E.D.O. In onze lange A.F.C.-geschiedenis hebben we trouwens nooit van t Gooi kunnen win nen! Het ligt voor de hand, dat hiervoor een andere oorzaak moet gelden nl. het spel van het eene elftal ,ligt" ons riièt en van het andere wél Daarnaast hebben we echter ook an dere wedstrijden gezien, welke hadden ge wonnen moeten worden. Die onbegrijpe lijk zwakke partijtjes zijn geweest, welke onze kans vernietigd hebben. Het is wel eens nuttig, dit nog even in herinnering te brengen! Het is de taak der Technische Commis sie, middelen te beramen, om te voorkomen, dat dit zich weer herhaalt. Ik twijfel er niet aan, of de absolute wil om het hoogste te bereiken is bij de groep spelers, waaruit Het nieuwe seizoen. Opnieuw is de hoop in ons harte gekomen: Het nieuwe seizoen breekt zoo daad'lijk weer aan en bergt in zijn schoot al die wond're droomen van zege en eer, A.F.C. Bovenaan Zoo blijven wij steeds op de toekomst weer hopen. Die toekomst, onzeker, door niemand gekend. Wat zal zij ons brengen? Succes? Zou het loopen? Wij zijn al sinds lang door geluk niet verwend. Maar och, wat een vreugde, dat vaste vertrouwen, wel telkens beschaamd, maar nog zelden berouwd. Eens zullen wij slagen, wij blijven toch bouwen, Met liefde en geestdrift, die nimmer verflauwt. Daarom A.F.C.-ers, is thans onze bede: Strijdt moedig en eerlijk voor d'eer Uwer Club Gij hebt haar in handen! Denkt aan het verleden, zoo mooi en zoo fier! U de toekomst! Play up! En mocht gij soms falen, wij zullen niet treuren, Indien wij maar weten, gij deed steeds Uw eest. Dan zijn wij tevreden! Wat kan dan gebeuren? Beginnen opnieuw en Uw jeugd doet de rest. Gij zijt immers jong en gij kunt nog veel leeren, Met geestdrift, ontbrandend met vurig geweld. Eén raad zal ik geven. Gij kunt het probeeren: Eerst willen, dan denken en doen in het veld! Uw wil om te winnen: Uw Club de Victorie! Gelooft, jongelui, A.F.C. is het waard. Haar, bron onzer vreugde, haar brengt gij Weer glorie, Als gij U bij training en wedstrijd niet spaart. Zij stelt niet teleur, als zooveel in het Leven. Zij schenkt steeds weer vriendschap, ontspanning en vreugd. Als gij haar Uw liefd' en Uw kracht hebt gegeven, Zij U nooit vergeet, die Club Uwer jeugd. Augustus 1936. I. H. GALAVAZI. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 2