Honkt al. Het tweede elftal. Het Hercules-elftal bezorgde ons tweede een onaangename verrassing. In Utrecht waren de Herculanen met innings ten onder gegaan, maar in de returnmatch toonden zij zich van een geheel anderen kant. Zij werden naar de wickets gezonden en stonden daar op de vrij goede bowlerij voorbeeldig te spelen, vooral A. v. Spanje, die een fraaie 114 scoorde. Hercules sloot bij een stand van 203 voor 5. Ons tweede gaf zich echter zoo maar niet gewonnen, al viel het lang niet mee om tegen een score van 203 op te batten. Onder groote spanning steeg de score en verminderde de restant-speeltijd, maar op 161 was 't gebeurd, met nog 20 minuten speeltijd over. Tegen de VVV-reserves wist ons tweede echter weer een gedecideerde overwinning te behalen. Dank zij goed bowlen en zeer goed fielden waren op een gegeven oogen- blik zelfs 7 VW-ers uit voor een magere 20. De staart wist het echter toch nog tot 80 te brengen. Het tweede stelde hier 155 runs tegenover, waarvan Disselkoen een zeer goede 51 not out. Dank zij Kost Sr. liep de poging om een extra puntje te be halen op niets uit. Tegen R.I.O. is het tweede geen oogen- blik in gevaar geweest als men de dreigende regen buiten beschouwing laat. ACC wint gelukkig den toss en krijgt juist voor den lunch R.I.O. uit voor een totaal van 44 runs. Fr. Riechelman was met zijn bowlen (7 voor 8) ditmaal wel heel goed op dreef. Na de lunch scoort ACC voor het verlies van 2 wickets 97 runs, waarna van verderen strijd wordt afgezien. Ook tegen Haar lem 2, te Haarlem ondervond ons tweede niet al te veel tegenstand. Haarlem won den toss en verkoos te batten. De eerste batsmen stonden tamelijk lang op de mat, doch tot veel runs brachten zij het niet. Met de lunch was het totaal 56 voor 5 na een dik anderhalf uur spelen. Na de lunch kwamen de runs wat sneller, totdat Fr. Riechelman met een keurige hattrick (2 clean-bowled en 1 catch achter de palen) aan het spul een einde maakte bij een totaal van 89. Het ACC-openingspaar bracht het al dadelijk tot een stand van 51 en voor het verlies van 2 wickets was de poet binnen. Bij een stand van 128 voor 5 werd er van verderen strijd afgezien. De eerste plaats kon aan ons tweede praktisch genomen toen niet meer ontgaan; de situatie was zelfs zoo. dat een „gewone" nederlaag tegen V.R.A. 2 voldoende was om het kampioenschap te behalen. Het tweede dacht er echter niet over zóó de eerepalm te bemachtigen, want ook met V.R.A. 2 werd afgerekend. De Stadionbewoners kozen batten en brachten het tot een totaal van 74 runs. De ACC-bowlerij was ditmaal in de ver trouwde handen van Sanders Jr., Disselkoen en Riechelman. J. Immig en Kummertje brengen het voor ACC tot 18, waarop laatstgenoemde onnoodig run out gaat (10); hierna beleeft ACC een zeer angstig oogen- blik, want 2 prominenten gaan beiden op de eerste bal uit, zoodat het plotseling van 18 voor 1, 18 voor 3 is geworden. Eysvogel houdt het zaakje even tegen, waarna Immig met een uitstekende 34 en Disselkoen met een fraaie 27 ACC in veilige haven brengen. Bij een stand van 119 voor 7 wordt ge sloten. Op fraaie en geheide wijze heeft hiermede het tweede het kampioenschap van de af- deeling 2 A. van de N.C.B. behaald. Van de eerste wedstrijden af, heeft het tweede geregeld de eerste plaats bezet en het was een lust om te zien hoe eiken wedstrijd op nieuw no. 1 tot no. 11 zijn best deed om ACC op deze plaats gehandhaafd te houden. Een zeer onverwacht maar niettemin vol komen verdiend resultaat van een pas ge promoveerd elftal. Eysvogel en zijn mannen hebben met dit resultaat een mooie veer gestoken op den A.C.C.-hoed. j AAN DE LEDEN. CORRESPONDENTIE. Nu het seizoen ten einde loopt en er nog verschil lende leden zijn, die hunne contributie nog niet of niet geheel hebben voldaan, wordt dezen verzocht te willen zorgdragen, dat het verschuldigde vóór 1 Sept. a.s. in mijn bezit is, daar anders de incasso kosten in rekening worden gebracht. J. W. Meijer, penningm. Gem. Giro M. 1916. Amsteldijk 146. GhandiKan Uw stuk tot mijn leedwezen niet opnemen, daar vanzelfsprekend geen stukken kunnen worden geplaatst, waarvan de auteur zich niet be kend wenscht te maken. Honkbal. Wegens plaatsgebrek kan dit ver slag eerst in het volgend nummer worden opgenomen. - 11 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 11