Zeer praktisch in het Olympia-Stadion is ook de breede rondgang, waar men een groot aantal kleine restaurants en winkel tjes had ondergebracht, waar van alles te krijgen was, als films, kranten, zonnebrillen, sigaretten, chocolade, enz. Wat de rust en orde ook buitengewoon ten goede kwam was het feit, dat op de rangen zelf niet ge vent mocht worden met programma's, cho colade of andere versnaperingen. Alles was te krijgen op den rondgang en buiten het Stadion, maar had men eenmaal de arena betreden en plaatsgenomen, dan was men er zeker van niet door schreeuwende venters te worden gestoord. Verder viel het mij op, dat het fotografeeren, ook in het Stadion, geheel vrij was, waarvan dan ook een zeer druk gebruik werd gemaakt. De „cérémonie olympique' protocolaire' Cricket. Het eerste elftal. Het eerste elftal had zich voorgenomen eens uit een ander vaatje te gaan tappen en heeft zijn voornemen vrij goed volbracht. Met een ietwat verzwakt elftal werd op 19 Juli de reis naar het Haagje ondernomen om H.B.S., nummer 1 van het ranglijstje, te be strijden. De witte kraaien mochten eerst batten, doch hadden ditmaal niet terug van de ACC-bowlerij en zoowaar zat het toch vrij sterke battingteam voor rond 50 runs aan den kant. ACC benutte deze kans om revanche te nemen op de verleden jaar ge leden inningsnederlaag; vooral dank zij een keurige 49 not out van Sanders Sr. werd het behoorlijke totaal van 137 bijeengeslagen. In de 2e innings deed H.B.S. het beter (80 voor 4), doch niettemin kostte deze neder laag haar de eerste plaats. Tegen S.C.H.C. te Bilthoven overheersch- te bij beide partijen de bowlerij. De Sticht- sche moest eerst batten en scoorde 106 runs; Lapierre met 5 voor 38 had het meeste suc ces gehad. Bij een totaal van 8 was zoowaar het openingspaar van ACC reeds opgeruimd, maar Immig, Sanders Sr. en Staats brengen het totaal hooger en hooger, totdat op 102 D. Prent en Sanders Jr. als laatste koppel in de baan is. Op dit totaal geeft Jonge Piet een dot van een kans, welke echter door Kessler niet wordt ge accepteerd. Piet stelt zulks zeer op prijs en brengt met een harde 4 de partijen op ge lijken voet en Dik, die niet achter wil blijven, slaat met een dito-hit de overwin ning voor elkaar. was als altijd buitengewoon indrukwekkend en in dit machtige Stadion, waar bij deze ceremonie minstens 90% der 100.000 be zoekers den Hitler-groet brachten, was deze handenzee telkens een grootsch gezicht. Voor ons Hollanders was het natuurlijk een zeer indrukwekkend moment toen, na de prachtprestatie van Osendarp, eindelijk ook onze driekleur werd geheschen, al was het dan ook niet aan de hoofdmast. Ik zou hier nog een massa meer kunnen vertellen over het internationale gedoe in de stad, over de bekende Berlijnsche „Stim- mungslokale", waar ook een buitengewoon gemoedelijke geest heerschte en men ook niet „genept" werd, doch dit zou me te ver voeren. Ik eindig dus maar met de gedachte „Es war sehr schön gewesen" en „Das kommt nie wieder!" Sijmen. Zij die gedacht hadden, dat ACC na een lange serie van overwinningen Sparta thuis van repliek zou dienen, kwamen bedrogen uit. De heeren uit Rotterdam waren in een meer dan gulle bui en gaven het publiek bright cricket te genieten. Bij de lunch had den zij een totaal van 130 voor het verlies van 1 wicket. Na het koffieuurtje werd het zelfde spelletje voortgezet en bij den stand van 259 voor 3 werd de innings gesloten. Tusschen de vele regenbuien door trokken de ACC-ers naar de mat, maar het werd letterlijk een komen en gaan. Lokte het droge clubhuis wellicht te veel? Sanders Sr. met 13 hield het een tijdlang uit doch ondervond geen steun, terwijl H. Oliver als laatste man even liet zien, hoe men in no time toch nog 21 runs bijeen kan trommelen. De stille hoop, dat tegen Quick (N) thuis weer twee puntjes in de wacht zouden worden gesleept, werd helaas niet verwezen lijkt. De Quick-menschen gingen eerst bat ten, doch wisten geen hoog totaal bijeen te brengen; van 6 voor 39 werd het zelfs 9 voor 63 en als de staart (L. Hoekstra 21) niet heftig had gekwispeld, was het totaal dat nu toch nog 94 werd, wel zeer laag ge weest. De ACC-aanhang gnuifde op een goed resultaat voor haar club, maar men kwam bedrogen uit. De Nijmeegsche aan val was ditmaal wel bijzonder goed op dreef en de eene ACC-er na den andere kwam met een heel kleine score terug naar het club huis. Alleen Harry Prent (22) wist behoorlijk weerstand te bieden en toen L. Woudstra 11 n.o. hem nog ging steunen herleefde de hoop; Harry ging echter ongelukkig uit en het totaal werd een matige 66. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 10

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 10