De begrafenis van _Ben. de verwennerij met vele en lekkere eterijen, door de ontmoetingen met oude kenissen, door uitzichten op te passeeren eilanden, dat je bijna geen tijd overhoudt om met je gedachten alléén, en dus in 't vaderland te zijn! De eerste avond bridgen, de tweede een talkie (zij 't dan een middelmatige Ameri- kaansche detective-film, maar voor de ge zelligheid ga je er tóch maar bij zitten) en vanavond, de derde avond, wordt er in een van de salons gedanst. Ik heb ane dan ook voor 't schrijven van dit epistel in de hut moeten opsluiten, want zou ik aan dek gaan zitten schrijven, dan zou ik zéker door een van m'n collega's zijn weggehaald voor een of ander dekspelletje als pingpong of sjoel bak. Hoewel ik een paar kerels al verslagen heb op de groene tafel, ze willen nu een maal niet aannemen dat ze niet kunnen pingpong-en, en dan moet ik maar klaar staan om ze opnieuw in te maken! Enfin, het zijn collega's van me, en die moet je voorzichtig behandelen, 't Zijn overigens nette jongens, behalve die ééne danen we zitten nog zoo lang samen aan boord! Maar ik moet langzamerhand gaan ein digen. Eerst nog even vertellen, dat jullie afscheidscadeau de treinreis onbeschadigd heeft volbracht; het was dan ook met extra veel zorg ingepakt. Ik kan moeilijk zeggen hóé ik dit souvernir waardeer. Ook zónder dit zou A.F.C. in m'n gedachten blijven, maar mét het foto-album, dat ik dikwijls in handen zal hebben, zal ik nog meer aan jullie denken. Dat het jullie goed moge gaan, in privé, in je werk, en in je sport. Dat A.F.C. ook op 't voetbalveld succes moge hebben: steeds opgewekt ten strijde moge gaan, van 't laagste elftal tot het hoogste! En dat er steeds ,,good sport" gegeven zal worden, wéét ik al; iedere A.F.C.'er weet immers wat club-eer is, en dat A.F.C. een vereeniging is van sportieve „standing". Als ik aan jullie denk, speelt de wijs van „In onze goede Amstelstadme door 't hoofd, nu met eenige weemoed, maar voor jullie is dat lied van Dick Bessem een prach tige symbool en een goede stimulans! Houdt het in eere! Galavazi en andere bestuursleden, wat vond ik het aardig dat jullie op m'n laatste A.F.C.-avond aanwezig waren. Een vereeni ging met zoo n staf aan 't hoofd móét het wel goed gaan! Gegroet, en tot weerziens eind '42! JUSTUS. Gezien de dringende, crematorische op roep van den chef-kraai Willy, was het niet te verwonderen, dat een groote schare A.F.C.-ers zich had opgemaakt om ons aller vriend Ben Smits op 16 Mei in het clubhuis de laatste eer te bewijzen, d.w.z. zijn vrijgezellenleven uit te luiden. Schitte rend lenteweer begunstigde deze plechtig heid en midden in het ontluikende en door het lentezonnetje overgoten groen, was er werkelijk geen ideëeler plekje in onze goede Amstelstad denkbaar, waar deze droeve ge beurtenis op blijder wijze had kunnen plaats vinden. Nadat onze Voorzitter het bruidspaar op bijzonder hartelijke en ik zou haast zeggen patriarchale wijze had toegesproken en ge- lukgewenscht en het bebloemde bruidje haar Ben voor de laatste maal aan de han den van zijn wreede makkers had overge laten, kwam dan eindelijk de cérémonie funèbre, onder leiding van meergenoemden chef-kraai Willy. Hierbij werden de vele deugden en ondeugden van het slachtoffer op onmeedoogende wijze in het zonnetje ge zet, waarbij misschien als verontschuldiging kan dienen, dat de meeste grafpredicaties op rijm waren, zoodat we hier wel met dichterlijke vrijheden te doen zullen hebben gehad. Het stemt overigens in dezen som beren tijd tot verheugenis, dat we dn de A.F.C.-familie momenteel over zoo talrijke dichterszielen beschikken, die het A.F.C.- gedoe op zulk een meesleepende wijze kun nen bezingen. Als eerste grafzanger trad op Nic Selles, die met zijn geesteskind en de daaraan ver bonden miniatuurkrans een welverdiend suc ces boekte. Daarna kregen we te genieten van een levensrapport over het as, lijk van onzen scribus, waarin het Tijl Uilenspiegel karakter van het slachtoffer zoo openhartig werd gevivisecteerd, dat de arme Ben om zoo te zeggen al dood was voor hij begra ven was, wat dan ook meer met de Begrafe niswet in overeenstemming is. Kraai Willy - 9 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9