O grave gedragen. Dorenbos was een goed vriend van A.F.C. en zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. De samenwerking en verhouding tus- schen de bestuursleden is steeds zeer goed geweest, hartelijk dank ik hun voor den steun die zij mij bij mijn werk hebben ge geven, hierbij wil ik ook Nijhuis betrekken, die steeds bereid was in te springen, als de zaak spaak dreigde te loopen. En nu sluiten wij het verleden af en kij ken naar de toekomst. Het is een goed tee- ken, dat reeds nu plannen voor het vol gend seizoen gesmeed worden. Slagen deze voornemens, dan zal dit zeker zijn vruch ten afwerpen, al zal men niet moeten ver wachten, dat in één jaar al reeds alles be reikt zal kunnen worden. De woorden zijn echter gesproken, laten de daden nu vol gen. Daden, die kunnen bewerkstelligen, dat A.F.C. behalve een gezellige vriendenclub ook een voetbalclub wordt, welke gevreesd en geacht is. Vooral een sterk 1ste elftal is absoluut noodzakelijk voor onze positie in de gecompliceerde voetbalwereld. Een groot gedeelte van sportlievend Amsterdam zal een herboren A.F.C. met vreugde begroe ten. Laten wij allen eendrachtig werken en vechten voor ons geliefd A.F.C. verzeesc ke Berickt en. a/b. „Chr. Huygens". Tusschen Sicilië en Kreta. Zondagmiddag 23 Febr. 1936. Beste vrienden, veteranen, en andere A.F.C.'ers, die dit mogen en willen lezen! De late middagzon schijnt net in m'n hut en ik vraag me af, waar en hoe jullie van middag door datzelfde zonnetje worden beschenen. Waarschijnlijk wel op een of ander voetbalveld, hoewel de kans voor Hol land vrij groot is, dat zich tusschen zon en voetbalveld een of ander onschuldig mist- bankje bevindt en het „schijnen" dus niet wordt opgemerkt. Maar daar zijn jullie aan gewend. Intusschen heeft jullie ex-veteraan, die hier in z'n hut en ook in z'n badjas naar Amsterdam zit te schrijven, sinds eenige dagen vrijwel alleen zon kunnen genieten, en wel vanaf het moment dat hij in Interla ken in het bergtreintje naar 't Jungfraujoch stapte.. Onvolprezen Willy! Ik weet niet hoe je adviezen op ander gebied zijn, maar je hebt me kostbare raad gegeven wat betreft m'n reis door Zwitserland. Nu ja, dat je me de Pilatus op wou laten sporen, terwijl de tand radbaan 's winters niet loopt, da's een klei- niaheid; je moet bij 't geven van adviezen toch ook iets aan 't verstand van je cliënt overlaten! Ik heb dan ook zonder eenige wrok die schone berg links, of in dit geval meer bepaald rechts laten liggen, en heb de reis op die mistige Dinsdag opgewekt ver volgd langs de zich kronkelende Brünigs- bahn en het prachtige Brienzermeer tot In terlaken. Mist en nevel..., maar Willy wist het wel, tegen dat Justus zou aankomen zou het weer mooi en zonnig zijn! En waratje! den volgenden dag toen genoemde ex-vete raan z'n kaartje nam tot het Jungfraujoch, en dus van plan was van 570 tot 3470 M. boven zee te stijgen, toen scheen de zon majestueus over de zwaarbesneeuwde berg ketens, en genoot iedereen van de zuivere berglucht en van de schitterende panora ma's op deze windstille zonnige dag. Daar boven was voor een seeuwlaag van 3 M. hoogte gezorgd; het restaurant leverde een voortreffelijke lunch en een goed biertje. Kortom, de omstandigheden waren ideaal. Dank dus Willy, hartelijk dank voor deze organisatie. Zoo iets noem je service, en dan wel „A.F.C.-service". Dat je nog lang in je omgeving als adviseur moge optreden! En nu wil ik 't woord nog even richten tot Arie, onze kleine maar toch o zoo groote captain. Het deed me goed in Genua een brief van je te vinden. Genua is zoo'n be langrijk tusschenstation tusschen West en Oost; je neemt er afscheid van Europa, en dat bliikt zoo typisch uit de post die je daar vindt. Het is je naaste familie en het zijn je allerbeste vrienden, die daarheen geschre ven hebben om je voor 't laatst een „goede reis" toe te roepen. En zoo iets wordt ge waardeerd! Want na Genua ben je o zoo gauw uit de Europeesche sfeer; we loopen hier nog wel in Europeesche pakkies, maar de temperatuur wordt met den dag hooger, en in Port Said komen de witte pakken al voor den dag. Maar bovendien: 't leven aan boord neemt je zoo in beslag door al z'n afwisseling, door A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 8

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 8